Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гуми Империал


Recommended Posts

Здравейте,

Имам шкода ми Суперб. Предлагат ми зимни гуми Империал. Тази марка не бях я чувал. Знае ли някой нещо за нея? Добри ли са?

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом като дори не си ги чувал колега, по-добре не ги взимай.

Гумата е много важен компонент и експерименти не са желателни.

Ако трябва вземи Сава или Дебица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом като дори не си ги чувал колега, по-добре не ги взимай.

Гумата е много важен компонент и експерименти не са желателни.

Ако трябва вземи Сава или Дебица.

Добре де СупърБ караме ще купуваме Сава и Дебица,нещо не ми се връзва :? ,според мен прага започва от Пирели,аз лично ще препръчам на колегата Континентал или Мишелин,Дънлопа също не е за подценяване ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръката ми се основава на факта, че колегата пита за гуми Империал и очевидно търси ефтина алтернатива.

 

п.с. Аз си карам с хубавите гуми и компромиси не правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина не държа на супер гуми. Средна ръка ще са ми достатъчни, защото не карам с голяма скорост.

Бих искал да попитам още следното: На суперб летните гуми са 205/55/16. Дали не е добре за зимни да мина на 195/65/16?

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е добра идеята. Разликата в диаметрите е голяма, а и ако ползваш същите джанти гумите ще дойдат тясни.

Взимай си Савата или Ханкоок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искъм да попитам относно тези гуми

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni ... 53038.html

някои чувал ли е за тях, има ли впечетления някои от тях.

Ако ли не просто ми припоръчайте зимни гуми който са наистина добри, цената няма значение.

Също така ако може да ми дадете информация къде в пловдив мога да намеря метални джанти 16“ за моята Skoda Superb 1.9 TDI 2005

 

Ще съм ви много благодарен ако получа някъква информация за гумите и джантите. smile027 s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз миналата зима я почнах с Мишелин примаси алпин 205/55/Р16, но след няколо месеца ги смених с Дънлоп Уинтерспорт 3Д 205/55/Р16 , причината беше, че мишелина не бяха достатъчно устойчиви и не спираха много добре, незнам дали заради по мекия каучук на мишелина или шарката, но дънлоп-а се държеше много по-добре на сняг, киша и сухо.

Тази година понеже смених и джантите със 17-ки мисля да пробвам континентал ТС830П.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искъм да попитам относно тези гуми

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni ... 53038.html

някои чувал ли е за тях, има ли впечетления някои от тях.

Ако ли не просто ми припоръчайте зимни гуми който са наистина добри, цената няма значение.

Също така ако може да ми дадете информация къде в пловдив мога да намеря метални джанти 16“ за моята Skoda Superb 1.9 TDI 2005

 

Ще съм ви много благодарен ако получа някъква информация за гумите и джантите. smile027 s_flag

Continental Ts 830 са на първо място за този р-р. http://www.avtogumi.bg/oscommerce/test- ... i-2009.php

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni ... 43382.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз миналата зима я почнах с Мишелин примаси алпин 205/55/Р16, но след няколо месеца ги смених с Дънлоп Уинтерспорт 3Д 205/55/Р16 , причината беше, че мишелина не бяха достатъчно устойчиви и не спираха много добре, незнам дали заради по мекия каучук на мишелина или шарката, но дънлоп-а се държеше много по-добре на сняг, киша и сухо.

Тази година понеже смених и джантите със 17-ки мисля да пробвам континентал ТС830П.

 

 

Това е гумата! CONTINENTAL TS830P

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni ... 48683.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

попаднах на вашия форум :D

да се представя -Атанаска

отскоро караме с милото Супърб TDI s_flag -вече е на 24000км / не милото/

и отново сме във война....този път за зимните гуми smile048

какво бихте препоръчали, с едно на ум-предстоящ път към SWIZERA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

попаднах на вашия форум :D

да се представя -Атанаска

отскоро караме с милото Супърб TDI s_flag -вече е на 24000км / не милото/

и отново сме във война....този път за зимните гуми smile048

какво бихте препоръчали, с едно на ум-предстоящ път към SWIZERA

 

Аз си купих Goodyear UltraGrip 8 205/55/16 ,но още не съм ги тествал.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще съм благодарна за споделени наблюдения :)

 

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni ... 48683.html

 

Много добра гума.

Не случайно е номер 1 в доста тестове точно в този размер.

Ето тук има много добре събрана информация.

 

http://www.peter.and.bilyana.net/index. ... -20112012/

 

и поздравления за избора.

Това е кола създадена дълги пътешествия. Изобщо не изморява.

Безаварийно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

размера на гумите-225/45/17

 

Мога да препоръчам Yokohama W.drive V902А, имам същия размер. В много тежки зимни условия се държаха чудесно 2 г до тук. Около 350 лв са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

размера на гумите

 

Поздравления за колата,много безаварийни километри!

Също така тази гума е много добра -GOODYEAR UltraGrip 7+ ,това вече го знам от опит.Три сезона не ме е подвеждала.

А относно размера,за Вас незнам но аз зимата минавам на 16-ки джанти.Идва по - евтино.

Успех в избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добро утро s_flag

благодаря за инфото

случайно или не, вчера отново ми написаха фиш :) трети от както карам Шкодата :roll:

полицаите повече ме разпитваха за модела на колата, отколкото да се опитват да изкопчат пари smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

TS830P e много добър избор, аз обаче неможах миналата зима да си намеря на моя размер и сложих Алпин А4 ................ е няма такава гнусна гума, като подадеш газ и предницата ти се чуди на къде да хване, добре поне, че спира доста по-добре .........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алпин А4 ................ е няма такава гнусна гума.

[-X

За втори сезон на Окти - много съм доволен. 195/65/15.

На каква кола ги караш, размер?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е няма такава гнусна гума, като подадеш газ и предницата ти се чуди на къде да хване, добре поне, че спира доста по-добре .........

Голям парадокс - хем няма сцепление, хем спира добре? :lol: Е как става това? smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... е няма такава гнусна гума, като подадеш газ и предницата ти се чуди на къде да хване, добре поне, че спира доста по-добре .........

Зависи колко газ ще подадеш! smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VW JETTA III 1,9 PD 77 kW - 205/55/16, и все пак е страннна дори и на 5-та като подадеш газ и колата тръгва на страни, а спира почти като лятна гума през юли .........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Аз бих ти предложил continental Ts830, аз карам с този модел гуми и до сега не ми се е налагало да слагам вериги.

Дори и в най тежките условия в планините през този месец и никъде дори не съм буксувал.

Тези гуми са номер едно за мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.