Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Двигател 2.0 ТДИ КР 110 к.с.


andon.rangelov

Recommended Posts

От 3 години съм на променлив интервал и повече от 17500 км до смяна при моя цикъл не съм постигал. Първата година 50:50 градско-извънградско ми даваше около 22000 км до смяна (смених го на 15000), следващата година 70:30 ми даваше 17500 до смяна (смених го на 12000), тази година 60:40 ми даваше 15000 до смяна и го смених на 13000. С нашата сярна нафта и късите разстояния в София - толкова. Аз така или иначе повече от 15000 не бих карал с едно масло, но карам с по-скъпото 5W30, просто защото е много по-добро масло от 5W40 и може да издържи повече от 12 месеца, ако не успея да си навъртя 15-те хиляди в рамките на една година.

 

С предишната ми кола изпадах в крайности и си сменях маслото между 7000 и 10000 км, но след това се позачетох, че всъщност ранната смяна на маслото износва двигателя, защото едно качествено работило масло е обогатено с метални молекули и действа допълнително регенериращо металите и смазващо. Никой производител не би препоръчал масло за 30000 км, ако има дори и минимална опасност за двигателя. Сетете се камионджийските масла колко издържат и колко милиона км навъртат двг-те до основен ремонт...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
, но след това се позачетох, че всъщност ранната смяна на маслото износва двигателя, защото едно качествено работило масло е обогатено с метални молекули и действа допълнително регенериращо металите и смазващо.

 

Колега , не съм привърженик на смяната на масло по често от предписаната , но... Къде прочете това че ........................ "ранната смяна на масло износва двигателя" . ](*,)

А това с металните молекули.....няма да коментирам изобщо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм на 26 800км. още не е светнала лампата :D

Ама мисля да сменя маслото утре , вдруги ден че след Нова година ще ходя на ски и ще мина сигурно 3000км и не искам изнедани в чужбина :x

А в тоя компютър така и не можаш да "бръкна" да ми покаже на дисплея колко още ми остава!?!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз направо недоумявам с тези интервали и това, че комп-а изчислявал как карам и кога да сменям маслото... Дали някой, който е карал 20К+ е видял вида на източеното масло и го е пипнал с ръка, за да разбере, колко е мазничко? Или пък е видял състоянието на филтъра? Съмнявам се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз направо недоумявам с тези интервали и това, че комп-а изчислявал как карам и кога да сменям маслото... Дали някой, който е карал 20К+ е видял вида на източеното масло и го е пипнал с ръка, за да разбере, колко е мазничко? Или пък е видял състоянието на филтъра? Съмнявам се!

Що трябва да го пипам дали е мазно?!

Всеки разбира от коли, жени и футбол, аман!!!!!!!!!!!!!!!!

Защо да не вярвам на компютъра а на теб дето си знаеш че масло се сменя на всеки 10 000км. и това е. smile045

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз направо недоумявам с тези интервали и това, че комп-а изчислявал как карам и кога да сменям маслото... Дали някой, който е карал 20К+ е видял вида на източеното масло и го е пипнал с ръка, за да разбере, колко е мазничко? Или пък е видял състоянието на филтъра? Съмнявам се!

Що трябва да го пипам дали е мазно?!

Всеки разбира от коли, жени и футбол, аман!!!!!!!!!!!!!!!!

Защо да не вярвам на компютъра а на теб дето си знаеш че масло се сменя на всеки 10 000км. и това е. smile045

Да бе,ти ако искаш може и да вярваш ,че в ЕТ ти го сменят цялото масло.... smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе,ти ако искаш може и да вярваш ,че в ЕТ ти го сменят цялото масло.... smile001

Много си мнителен, отпусни я тая душа..............

Недей да мислиш, че всички искат да те прекарат.Или съдиш за хората по себе си?

ЕТ ще спестят 40лв. от два литра масло - наистина ли го вярваш?!?!

Весели празници!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що трябва да го пипам дали е мазно?!

Всеки разбира от коли, жени и футбол, аман!!!!!!!!!!!!!!!!

Защо да не вярвам на компютъра а на теб дето си знаеш че масло се сменя на всеки 10 000км. и това е. smile045

За информация пипни. И ако имаш желание, размърдай там нещо сиво ако е останало след промивката и си направи изводите. Ако си способен smile049

Относно вярата в комп-а - в Yeti-то има инсталиран A.I. така че може да му се довериш напълно!

И...не само за това, ами дори и за това, кога за теб ще е достатъчно мазно, та да не си цапаш пръстите...smile091

За това, че всички разбират от коли, жени и футбол не си прав... Аз чистосърдечно си признавам - не разбирам.

И да ти кажа - не сме мнителни. По-скоро сме любознателни и искаме да знаем повече за това, как се случват нещата smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да генерализирам, но ...........

Явно си от по-младото т.нар. "интернет" поколение, много четеш и сляпо вярваш че във форумите можеш да намериш всичко - от рецепти за манджи до рецепти за болести, включително и за "лекуване" на автомобили.Вярвай повече в хората, които това им е работата - да правят и ремонтират автомобили примерно.

Ако не си го изпитал на собствен гръб - да знаеш че е много кофти при теб да дойде човек за съвет /говоря за професионален/ и да почне да ти обяснява че това дето му го разправяш не е така, щото той бил прочел примерно в "Трета възраст" или в БГМама нещо по-така от това дето ти си си хабил време да го учиш някоя и друга година.........

Ама щом се чустваш така щастлив няма лошо, аз ще продължа да вярвам на компютъра на Йетито, а ти чети, чети ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да генерализирам, но ...........

Явно си от по-младото т.нар. "интернет" поколение, много четеш и сляпо вярваш че във форумите можеш да намериш всичко - от рецепти за манджи до рецепти за болести, включително и за "лекуване" на автомобили.Вярвай повече в хората, които това им е работата - да правят и ремонтират автомобили примерно.

Ако не си го изпитал на собствен гръб - да знаеш че е много кофти при теб да дойде човек за съвет /говоря за професионален/ и да почне да ти обяснява че това дето му го разправяш не е така, щото той бил прочел примерно в "Трета възраст" или в БГМама нещо по-така от това дето ти си си хабил време да го учиш някоя и друга година.........

Ама щом се чустваш така щастлив няма лошо, аз ще продължа да вярвам на компютъра на Йетито, а ти чети, чети ...

 

Хубаво започна този отговор с "Не искам да генерализирам, но...."

Само не можах да разбера, аз ли вярвам на нет-а, рецептите и комп-а или ти вярваш на комп-а на автомобила?

Хайде - аз продължавам да чета за това, колко е полезно да гледам комп-а на колата да ми казва, че маслото ми е за смяна, въпреки че са минали 30К и 2 години... Може пък да сипват в ЕТ от онези високо технологични масла за тежкотоварни автомобили, които се сменят на 50-100К мили, а само филтъра се подменя на друг интервал.

Ех, блажени са вярващите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си мнителен, отпусни я тая душа..............

Недей да мислиш, че всички искат да те прекарат.Или съдиш за хората по себе си?

ЕТ ще спестят 40лв. от два литра масло - наистина ли го вярваш?!?!

Весели празници!!

 

 

Не искам да говоря против ЕТ,защото все пак там работят много качествени хора.Но при мен идват коли които са излезли от лизинг и съм виждал какво е състоянието вътре в мтора.Освен това аз лично съм купувал масло от момчетата които работят там.Ама те от къде го взимат....сам се сети.Все пак и те семейства хранят....и стези ниски заплати ги разбирам. В Канада примерно маслата се сменят на 5 000км.

Весели празници. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега andon.rangelov не забравяй че живееш в БЪЛГАРИЯ !!! Пoвечето оторизирани сервизи са мошенници. smile048 smile045 smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега andon.rangelov не забравяй че живееш в БЪЛГАРИЯ !!! Пoвечето оторизирани сервизи са мошенници. smile048 smile045 smile175

 

Прозвуча много успокояващо!? И какво да правим в такъв случай? Да "зае@@@ем" гаранцията и да ходим в сервиз, на който имаме доверие и можем да присъстваме на смяната на консумативите, ама персонала е по-неграмотен и от мен (за поне съм чел ръководството на колата) или да отидем в оторизиран (там поне са виждали шкоди), които обаче да ни лъжат с консумативите.

 

Какво се получава. Едните искат, ама не могат, другите могат, ама не искат.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега andon.rangelov не забравяй че живееш в БАЛГАРИЯ !!! Пoвечето оторизирани сервизи са мошенници. smile048 smile045 smile175

 

Прозвуча много успокояващо!? И какво да правим в такъв случай? Да "зае@@@ем" гаранцията и да ходим в сервиз, на който имаме доверие и можем да присъстваме на смяната на консумативите, ама персонала е по-неграмотен и от мен (за поне съм чел ръководството на колата) или да отидем в оторизиран (там поне са виждали шкоди), които обаче да ни лъжат с консумативите.

 

Какво се получава. Едните искат, ама не могат, другите могат, ама не искат.....

Най-добре при твой познат , че виждаш какво ти налива!!!!!!! Оторизираните сервизи,повечето са ненормалници, мошенници. smile045 smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре при твой познат , че виждаш какво ти налива!!!!!!! Оторизираните сервизи,повечето са ненормалници, мошенници. smile045 smile150

 

Абе при мой познат - обаче монтъорите му са зле. Два часа смяна жило на съединител, при условие, че знаеха за "задачата" два дни предварително. Аз си го смених сам за 3 часа, на улицата, без условията в сервиза. АМА БЯХ ЧЕЛ РЪКОВОДСТВОТО НА КОЛАТА. А монтъорите не бяха, и добре, че бях там, иначе щяха да работят с чука... ...

А най фрапиращо е, че ми звънят да ме питат къде се гледала температурата на колата и къде и е акумулатора (xsara picasso). Е как да им имам доверие, като едно елементарно ръководство не могат да прочетат.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре при твой познат , че виждаш какво ти налива!!!!!!! Оторизираните сервизи,повечето са ненормалници, мошенници. smile045 smile150

 

Абе при мой познат - обаче монтъорите му са зле. Два часа смяна жило на съединител, при условие, че знаеха за "задачата" два дни предварително. Аз си го смених сам за 3 часа, на улицата, без условията в сервиза. АМА БЯХ ЧЕЛ РЪКОВОДСТВОТО НА КОЛАТА. А монтъорите не бяха, и добре, че бях там, иначе щяха да работят с чука... ...

А най фрапиращо е, че ми звънят да ме питат къде се гледала температурата на колата и къде и е акумулатора (xsara picasso). Е как да им имам доверие, като едно елементарно ръководство не могат да прочетат.....

Явно си уцелил дървени майстори .Набележи си един майстор и там ходи да баде кадърен! smile152 \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според показанията на километража! Компютърът смята стила на каране градско/извънградско, брой запалвания, изминати км между две запалвания и пр.

Максималното е 30 000км, досега съм го сменял 3 пъти на по 30 000км.

 

Ако караш само градско - 18-20 000 км максимум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега andon.rangelov не забравяй че живееш в БАЛГАРИЯ !!! Пoвечето оторизирани сервизи са мошенници. smile048 smile045 smile175

 

Прозвуча много успокояващо!? И какво да правим в такъв случай? Да "зае@@@ем" гаранцията и да ходим в сервиз, на който имаме доверие и можем да присъстваме на смяната на консумативите, ама персонала е по-неграмотен и от мен (за поне съм чел ръководството на колата) или да отидем в оторизиран (там поне са виждали шкоди), които обаче да ни лъжат с консумативите.

 

Какво се получава. Едните искат, ама не могат, другите могат, ама не искат.....

 

И защо това в червеното трябва да е така? Има много кадърни и разбиращи хора които не работят само по оторизираните сервизи :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.