Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Маркуч с клапан за серво на Форман


khonza

Recommended Posts

Имам огромни съмнения, че имам проблем с клапана в маркуча за вакуум от пълнителния колектор до серво усилвателя на спирачките, но в книгите не можах да открия как трябва да се махне. По-точно от страната на сервото. Изглежда ми, че само е напъхан, но не посмях да дръпна по-силно преди да се консултирам.

 

Предполагам доста от вас са го сваляли и ще съм много благодарен ако споделите, че да не направя някой сакатлък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам доста от вас са го сваляли и ще съм много благодарен ако споделите, че да не направя някой сакатлък.

 

Хайде сега предположи и колко са успели да го върнат в нормално положение!? smile091

 

Ясенееееееееееееееее

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За препоръчване е да не го вадиш от пластмасовия маркуч , а леко да го измъкнеш от сервото заедно с щуцета , а от колектора го сваляш както решиш ( или с рязане на парчето маркуч или с измъкване ) .

Това , което съм забелязал , че клапаните след '93 година правят по-малко проблеми от старите или поне така си втълпявам , защото на Формана съм разглабял целия клапан и съм сигурен , че от никъде не пуска въздух и работи коректно , но си има проблем с по-твърд педал и клатене на оборотите , докато при Фаворита няма такива работи ... ако се опитва да гасне при натискане на спирачките , просто остави малките обороти около 900 и си готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип целият дерт е с нестабилни обороти на празен ход, но забелязах, че когато натисна до дъно спирачката, при отпускането й оборотите рязко падат. От друга страна, след изключване на двигателя имам поне два пъти "меко" натискане на педала, което ме води на мисълта, че мембраните в самото серво са наред.

 

Друго, което пробвах първо, беше да откача маркуча от към колектора и да закача вакуум помпа. С нея вдигнах -0,5 Bar и в продължение на минута подналягането не падна.

 

Тези ми наблюдения и опити ме навеждат на мисълта, че е клапана. :-k Ама, знали човек...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.