Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Препоръка за предни дискове + накладки


Grace

Recommended Posts

Колеги препоръчайте ми марка дискове + накладки за опред на прилична цена?

 

Отзад сложих евтини VAICO и въпреки, че няма никакви проблеми, за отпред не ми се ще да рискувам...

 

Гледам например Barum за около 160лв. комплекта...

 

Идеи? Освен това на Fabia със сензор ли са накладките? А дисковете на 1.9 TDI са 256 мм, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zimmermann 280мм миналата година ги вземах по 84лв/бр при дисковете евтиното излиза скъпо защото евтините се кривят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък сложих по-миналата година Brembo. Много съм доволен. Не свирят, като че ли по-малко греят при интезивно слизане по проходите и спират страхотно. Карал съм ги с накладки АТЕ и Теxtar.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък сложих по-миналата година Brembo. Много съм доволен. Не свирят, като че ли по-малко греят при интезивно слизане по проходите и спират страхотно. Карал съм ги с накладки АТЕ и Теxtar.

 

Да, бнамерих комплект Brembo + Barum накладки пак за около 170лв.

 

И все пак колко е максималното износване на дисковете? Накладките са едва на половина грубо и са оригинални от VW/Skoda, просто ме притеснява износването на самите дискове, тъй като ръба ми се вижда голям.... но е субективно. Ако знам, че могат да изкарат накладките до край не ми се хвърлят пари :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак колко е максималното износване на дисковете? Накладките са едва на половина грубо и са оригинални от VW/Skoda, просто ме притеснява износването на самите дискове, тъй като ръба ми се вижда голям.... но е субективно. Ако знам, че могат да изкарат накладките до край не ми се хвърлят пари :|

 

Колко голям е ръба ? мм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак колко е максималното износване на дисковете? Накладките са едва на половина грубо и са оригинални от VW/Skoda, просто ме притеснява износването на самите дискове, тъй като ръба ми се вижда голям.... но е субективно. Ако знам, че могат да изкарат накладките до край не ми се хвърлят пари :|

Нямам представа колко е минималният безопасен размер до който трябва да се карат дисковете. Във форума има достатъчно компетентни колеги, които могат да ти дадат правилния отговор. Гледам, че на Брембото има разпробити дупчици, на които като им се изравнят дъната с повърхността на диска и той е готов за хвърляне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се опитам да го измеря някак.... на пипане е бая...

 

041020112225small.jpg

 

 

Карай си така, не ги бутай, със сигурност ще намериш по добро приложение на тия 200-300лв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се опитам да го измеря някак.... на пипане е бая...

 

041020112225small.jpg

 

 

Карай си така, не ги бутай, със сигурност ще намериш по добро приложение на тия 200-300лв...

 

Определено имам доста други приложения на ум, притеснявам се да не са прекалено износени дисковете и да стане беля. Ще опитам да ги премеря по някакъв начин тия дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се опитам да го измеря някак.... на пипане е бая...

 

Искам само да отбележа, че измерването на износването от едната страна не е достатъчно.

Както е известно, той се износва и от другата. При това няма гаранция че износването е еднакво и просто умножение х2 няма да е коректно.

С други думи, правилния подход е да се мери дебелината на диска!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

quote="Favorit"]

Ще се опитам да го измеря някак.... на пипане е бая...

 

041020112225small.jpg

 

 

Карай си така, не ги бутай, със сигурност ще намериш по добро приложение на тия 200-300лв...

 

Определено имам доста други приложения на ум, притеснявам се да не са прекалено износени дисковете и да стане беля. Ще опитам да ги премеря по някакъв начин тия дни.

 

Просто казвам че определението "прекалено износени" не подхожда на твоите. Но сега няма да се ровя за снимки да ти показвам... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би имаш предвид тази снимка. smile048

 

Моята индикация за накладките светна преди 1-2 месеца и скоро ги смених. Беше им останал ресурс около 25-30% и спокойно можеха да изкарат още поне 1 година градско, но ги смених, защото спирането беше съпроводено с известно неприятно лашкане напред.

 

И все пак нека Grace прецени в зависимост от конкретната ситуация, защото сме чели, че често шофира с над 150 км/ч. smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе без измерване няма да се мине, така че се чака резултата от измерването(на дисковете). Иначе не изглеждат на много износени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично бих ги сменил, като си отидат и накладките. Тогава нови дискове с нови накладки.
и аз мисля така,но ако са криви и бият направо сменяй
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, няма биене, а накладките както личи имат още доста живот. Единствено ръба на дисковете ми се видя доста голям, но може и да се заблуждавам... ще опитам да го измеря поне отвън тези дни за някаква груба ориентация...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измери го с шублер на целия диск. Може и без да сваляш джантата (най-вероятно), но от вътрешна страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.