Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Процедура по обжалване на акт


edinichensluchai

Recommended Posts

Здравейте, след дълго ровене в Интернет не успях да намеря търсената от мен информация и затова се обръщам към вас, ако случайно можете да ми помогнете.

Става дума за следното нещо. На 1-ви Октомври в едни малък крайморски град ми бе написан акт за не спиране на знак "Стоп". Съгласно моето разбиране, аз спрях, огледах се и преминах (сещате се колко коли минават на 1-ви Октомври по улиците), но според полицая е трябвало да спра за 3-4 секунди и тогава да продължа. Не желая да коментирам защо така той реши, защо докато ми пишеше акта още 4 коли завиха на същото кръстовище без въобще да спрат напълно и другият полицай, удобно облегнал се на предния капак само им махаше приятелски......все пак всички бяха с местна регистрация.Също не искам да коментирам, че точно зад полицейската кола имаше знак забраняващ паркирането и престоя, но това не пречеше на завиващите неправилно да спрат след знака, да заключат колите си и да отидат някъде, пред погледа на угоднически кимащият полицай ( а освен тях имаше още поне 10 паркирали коли). Както и да, въпросите сега са ми насочени в друга посока.

1. Има ли някаква закономерност при отнемането на точки.В смисъл ако в закона е посочено , че затова нарушение се взимат 7 точки , винаги ли отнемат толкова. ( Питам понеже миналата година ми написаха акт, за невключени през деня светлини, където съгласно закона, отнемат 4 контролни точки, но в крайна сметка не ми отнеха нито една като излезе постановлението)?

2. Обжалването на акта/постановлението как става и пред кой съд ще се извършва? Нарушението е станало на територията на Варна, но аз съм с адресна регистрация в София?

3. Докато не ми връчат наказателното постановление дори след като е излязло, мога ли да се запиша на курс за възстановяване на точки? Питам така, понеже навярно се сещате, че имам проблем с точките и възстановявах през Януари и имам право да възстановявам, чак следващият Януари. Но ако сега ми отнемат 7 точки по това нарушение, ще стана с 0 и ще трябва да си предам книжката в КАТ.

 

Мерси предварително на отговорилите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В закона е записано само, че на знак се спира и няма никакви други изисквания за секунди. Ако обаче в акта не си посочил свидетел на място, вероятно ще изгубиш, особено ако е и по-голям град. Другия полицай е посочен за свидетел, а и двамата в съда ще твърдят, че не си спрял. Малко изгубена кауза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш свидетели с теб пътували в автомобила можеш да обжалваш иначе няма смисъл /в долната част на актовете има част в коята се пишат възражения, хубаво е такива нередности да бъдат отразени преди подписване на акта/. Относно отнемането на точки, броят им е точно определен единствено паричната санкция може да варира. Обжалването /ако имаш свидетели/ ще можеш да го обжалваш във територията на органа който го е издал /ще трябва да се разкарваш няма как/. Тъй като не е изтекла една година от последното ти явяване няма как да се запишеш отново на възстановителен курс. Ако ти бъдат отнети всички точки то следва отнемане на СУМПС, явяване отново на изпит не по-рано от 6м. от датата на отнемането и тогава ще получиш пълния брой точки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.