Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ относно показания от диагностика!


zaples2002

Recommended Posts

Здравейте колеги,светна ми лампата за проверка на електрониката на двигателя. Направихме диагностика , но понеже все още съм слабо запознат с програмата , ви моля да ми помогнете с разчитането на показанията.

post-9403-138453334773_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой от вас сблъсквал ли се е с този проблем?Ако сте запознати , моля споделете лесно ли се отстранява и колко излиза в парично изражение?Също така мога да ли управлявам автомобила в това състояние ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сензора за позиция на разпр.вал е развален. Ще иска смяна.

 

Изобщо не е задължително това. Той колегата сигурно има и газово.. Проблема така през форума колега не може да го отстраним. Без да се види колата. Причините да се появи тази грешка са повече от една.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Причините са 3:

1. Кабелите до датчика

2. Самия датчик

3. Разбутана центровка

 

Последното мисля, че е редно да го изключим, ако някой не е ровичкал нещо по двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да центровката не би трябвало да е , защото абсолютно нищо по мотора не е пипано все още (38000 км е).

А въпросният датчик външен ли е или се намира вътре в мотора и ако е достъпен къде да го намеря?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега.Ще погледна после да видя дали има нещо нередно.Между другото вчера изчистихме грешката и сега ще покарам малко да видя дали пак ще се появи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега като застана с лице към мотора , от дясната страна на самият блок има 2 датчика.Този който е по-близо до бронята ли е датчика на разпр. вал ? Добра идея ли е да почистя първо с една пароструйка и след това да извадя буксата и да я напръскам с WD-40?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра идея ли е да почистя първо с една пароструйка и след това да извадя буксата и да я напръскам с WD-40?

На мен ми се струва странна идеята да пръскаш с WD-40 електрически контакт, за целта има разни контактни спрейове и подобни неща.

 

Но не знам де - нека специалистите се изкажат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях се зарекъл да не се обаждам...но няма кой да му отговори

дачика е този който е най отгоре в дясно като си пред колата застанал.пОЗИЦИЯТА Е 12 НЕ 11.Това да го пръскаш и да му баеш е тъпотия,защото той е в маслото.Купи си нов ОРИГИНАЛЕН ПО НОМЕР!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за уточнението.Така и ще направя.След 5-6 дни ще пуснем отново една диагностика и ако изкара отново същата грешка ще поръчам нов датчик и ще го сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бат Сами, дребна поправка, схемата е много претрупана, затова не те виня:

11 - Camshaft position sensor -G163-*

q check → Chapter

12 - Knock sensor I - G61-*

q Fitting location: on the suction side of the crankcase

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бат Сами, дребна поправка, схемата е много претрупана, затова не те виня:
11 - Camshaft position sensor -G163-*

q check → Chapter

12 - Knock sensor I - G61-*

q Fitting location: on the suction side of the crankcase

тя схемата не е точна всъщност-двигатела не изглежда така в действителност.То верно ,че на 12 стрелката прави остър ъгъл на ляво и се връща.Както и да е,датчика съм посочил ,че е най горния възможен от всички

post-2454-138453335763_thumb.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте отново,

след като изчистихме грешката от компютъра на колата и покарах около седмица , направихме диагностика отново.На лице беше същата грешка (датчик на разпределителният вал) + още една нова - 18011 , която идея си нямам какво означава.Възмойно ли е да е в следствие на предната?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.