Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ползвали ли сте такъв уред и съответно има ли ефект?


felicialx

Recommended Posts

Всичко е така,както е описано в мненията на някои инженери,когато става въпрос за принципа на работа на устройството.Само дето ми се струва,че това устройство не е толкова полезно,за колкото го представят.Всичко се свежда до това да се поддържа добра стойност на фактора на мощносста,но това се прави макс. до 0,96.Все пак това устройство,работещо на принципа на кондензаторните компенсатори трябва да може да се "нагажда" спрямо различната стойност на фактора на мощността.С други думи тази джиджавка трябва във всеки един момент да отчита колко е дефазирането и да го компенсира.Компенсирането става чрез подбор на подходящ по стойност кондензатор,но е трудно да се уцели точния,защото стойностите са стандартизаирани и т.н.Т.е. това устройсто има голям шанс да работи неефективно.А ако устройството не следи дефазирането,а внася определено дефазиране,това може да доведе до обратния ефект - отново дефазиране,но от импеданс с капацитивен характер.Да не говорим,че понякога в зависимост от естеството на консуматорите се налага да се използва кондензатор със сравнително голям капацитет,който по размери е по-голям от това уредче.

т.е. доколко става уредчето зависи от това дали е мислено като е правено или това е поредния боклук на пазара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам такова чудо от има-няма 3 години. не съм забелязал да влияе на сметката (провеждал съм емпирични методи месец с него, месец без), при положение че имам почти константна консумация. хубавото е, че поне не надува сметката. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам такова чудо от има-няма 3 години. не съм забелязал да влияе на сметката (провеждал съм емпирични методи месец с него, месец без), при положение че имам почти константна консумация. хубавото е, че поне не надува сметката. :mrgreen:

 

В сайта пише ,че има фалшификати на устройствата :lol:

Вероятно си попаднал на менте smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

joro_kem, ако намериш един ватметър за контакт и направиш едно сравнение с и без това "спестяващо" устройство, ще разбереш дали има някаква разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам само да спомена, че електромерите отчитат консумацията само на активна енергия.

От тази гледна точка изречението:

"...като ги премахва и компенсира преноса на реактивната ел. енергия през захранващата мрежа..."

е абсолютна безсмислица.

Що се отнася до филмчето, интересно би било да се види не само показанието на токовите клещи (м/у другото показват ефективна стойност на тока в проводника), а и поведението на луминисцентните лампи с и без устройството. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

krast,

 

Прав си частично. Старите (т.е. механичните) електромери наистина мерят само активната енергия. Новите (т.е. електронните) си мерят всичко - и активна и реактивна smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е егати партенката, незнам нужно ли е при толкова електричари тука, да дискутираме изобщо това "устройство за пестене на ток" ъъъ.

Ама мен ме кефи просто как са си поиграли да направят сайт, да го представят като едно мъничко готиничко нещо грижещо се за природата. Погледнете сайта е зелен дори. ххихи. Като се има предвид, че много фантастични филми се напускаха напоследък, сигурно има хора, които си мислят, че една такава кутийка е равностойна на АЕЦ-а. Пък и само 45лв - кво му плащаш. smile091

СЕга конкретно да кажа за тези новите "статични" или каквито и да са електромери - вътре има АЦП и ако става дума за лъгане на елмера - имаше един модел електромери, на които някой е "забравил" да сложи филтър на входа и единственото което беше необходимо е един генератор на 500Хц при честота на дискретизация 1000 smile091 smile091 . И ако тази кутийка представлява именно това - евала че успяват да го продават за 45лв. :)

А ако случайно пък наистина се занимава с високите хармоници, то трябва да се има предвид, че всички електрически уреди след незнам си коя година имат изисквания за електромагнитна съвместимост и не могат да се появят на пазара без "подобни устройства" вградени на входа ..така че... ефект няма да има практически.. Само където, ако наоколо щъкат деца, а пък това нещо има разни заредени кондензатори вътре... smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да питам пък аз за оная джаджа за удължаване на пениса smile091 Абе дори и в криза се намират излишни пари у хората за такива "полезни" уреди...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сайта пише ,че има фалшификати на устройствата. Вероятно си попаднал на менте.

сигурно съм единствения, попаднал на менте smile048

 

joro_kem, ако намериш един ватметър за контакт и направиш едно сравнение с и без това "спестяващо" устройство, ще разбереш дали има някаква разлика.

нямам никакво намерение - резултатът е ясен отсега smile027

 

п.п. подариха ми и две бутилки шампанско, като го купувах - явно е било добра реколта smile035

п.п.п. включено е в офиса, деца не щъкат наоколо, та ако излъчва нещо, облъчва мен самия smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе смейте се вие. Ама ако човек си купи:

 

1. Тая щуротия.

2. Универсалния модификатор.

3. Онова дето се пъха в запалката на колата и пести гориво.

4. Сложи магнитчета на тръбите за гориво.

5. Сложи си гривничка за енергиен баланс.

6. .....

 

Всъщност ще обърне цялата физика с краката на горе, ще открие перпетумобиле и древните алхимици и прочие вещици много ще му завиждат. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето с това усройство съм чул ,че може да се манипулира ел.мера smile048

Има ли някой идея от къде мога да го закупя?

 

u4.jpg

 

u11.jpg

 

u2.jpg

 

u5.jpg

 

u7.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По битако в Орландовци все още изскачат антикварни бройки от него ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.