Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дебитомер О2 TDI-PD 105 коня?


Цецо75

Recommended Posts

Май нещата отиват на нов дебитомер. Загледах се в ЕТКА-та. За мойта (BKC) мотор излиза:

 

038906461B.

 

Същия ми излиза и за по-старите TDI-та (90-110 коня).

 

Еднакви ли са дебитомерите на всички TDI 1.9 (с и без PD)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже никой не ми отговаря - ще кажа аз какво разбрах. Пък ако му е от полза на някой хубаво.

 

1.9 TDI с по старите мотори AGR, AHF, ALH основно са с дебитомер 038906461C по номенклатура на VAG. Всъщност е BOSCH с номер 0281002757. Бошовия върви в комплект с тръбопровода и решетките. Повечето дилъри предлагат вариант да се изкупи стария и го връщат в BOSCH да му сменят само елемента.

 

Има вариант да се замени само елемента с аналог на Pierburg, по западните форуми твърдят, че бил по-здрав и карал повече. Някой твърдят че и колата вървяла повече с него - незнам.

 

1.9 TDI от по новото поколение - ASZ, ASV, AHF, ALH, BKC, BLS, BXE и т.н. са с дебитомер 038906461B по VAG или 0281002531 по Бош. Отделен елемент за него не се продава, мисля.

 

Интересното е, че AHF и ALH ги има във вариант и с двата дебитомера, според зависи дали са преди или след 2003 година. Кашата е пълна както винаги. Предполагам, че двата дебитомера са почти еднакви, ама не съвсем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се погледна в TecDoc, имам го инсталиран на другия компютър, но мисля, че си на прав път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не те съветвам да си правиш експерименти с нещо което не е оригинално като пиербурга. Моите наблюдения са че не се представят много добре а и не могат да достигнат оптимални заводски стоиности. Препоръчвам ти да погледнеш рециклиран дебитомер на бош които има гаранция една година и единственото нещо което е старото е външните пласмаси. Като върнеш твоя ше ти направят и отстъпка от цената само не трябва да има следи от намеса за да го приемат. В официалния сервиз на Бош които е и с гаранционни права (до технотеста в Дружба) ме посъветваха че даже това е най добрия вариант и че новият ще е същият и не си заслужава почти двоината цена. Тъи помисли или за нов или за този който ти препоръчвам. Все пак си е оригинално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.