Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сервизна инспекция-въпрос към знаещите!


димон

Recommended Posts

Здравейте!

Днес ми излезе ключе на дисплея съпроводено с число 4800 . След него излиза часовник с число 20. Минал съм 10 000 км от предната смяна на маслото. Да речем 4800 км остават до 15000 км , а 20-то какво иска да каже ? И не е ли рано да излиза това ключе с 4800 км по-рано ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това 20 означава, че остават 20 дни до навършването на календарна година от последната ти смяна на масло. Нали все пак интервалът е 15 к или година. Поне на моята е така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бреей , много умен този компютър ... дори знае и датите !!! =D> Че тогава откъде може да се сверява датата на бордкомпютъра евентуално, да знам ? :D

 

...макар че до датата ми остават 12 дни все пак...Да не би когато беше свален акумулатора миналата година за 8 дни да са му изостанали дните с 8 ?!? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...макар че до датата ми остават 12 дни все пак...Да не би когато беше свален акумулатора миналата година за 8 дни да са му изостанали дните с 8 ?!? :-k

 

Звучи логично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бреей , много умен този компютър ... дори знае и датите !!! =D> Че тогава откъде може да се сверява датата на бордкомпютъра евентуално, да знам ? :D

 

...макар че до датата ми остават 12 дни все пак...Да не би когато беше свален акумулатора миналата година за 8 дни да са му изостанали дните с 8 ?!? :-k

 

Ти наистина ли помниш миналата година за колко дни ти е бил откачен акумулатора ? Направо ме изумяваш .... smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това 20 наистина са дните. Имаш два интервала които се следят - единия е едногодишен (масла и филтри), другия е дву годишен (спирачна течност). Ако си свалял акумулатора дните ще са повечко, че без него не върти време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде, днеска ми е тръгнало на снимки.

 

Сервизен интервал - табло.

 

При мен е следното - аз съм минал 10 000км от смяната на маслото, остават още 4500км. Минали са 5-6 месеца и ми остават още 272 дни...

 

Поздрави

 

ПП: Ако някой не знае, може да си нулира интервала и без MAXi-Dot дисплей. Просто се натиска и задържа копчето за нулиране на километрите (трип-а), дава се контакт докато се държи копчето, пуска се копчето и всичко е нулирано. Интервала се сетва на 15 000км при тази комбинация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти наистина ли помниш миналата година за колко дни ти е бил откачен акумулатора ? Направо ме изумяваш .... smile168

 

Mи толкова време бях някъде без кола и затова реших да и дръпна шалтера ...- логично, нали ! smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....ПП: Ако някой не знае, може да си нулира интервала и без MAXi-Dot дисплей. Просто се натиска и задържа копчето за нулиране на километрите (трип-а), дава се контакт докато се държи копчето, пуска се копчето и всичко е нулирано. Интервала се сетва на 15 000км при тази комбинация.

 

Това за Октавия 1U действа ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за Октавия 1U действа ли?

 

Процедурата за О1 е:

 

Нулирането на сервизните интервали може да се извърши и с помощта на бутона на дневния брояч за изминати километри по следния начин:

1. При изключено запалване натиснете нулиращия бутон на дневния брояч за изминати километри под скоростомера и го задръжте.

2. Включете запалването и отпуснете нулиращия бутон. На дисплея се появява един от сервизните интервали

3. Завъртете при желания сервизен интервал с обслужващото копче за сверяване на часовника в посока надясно. На дисплея се изобразява "service - - - -"

4. Изключете запалването. Едва сега съответните данни се привеждат към нулата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.