Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Търся спрей за почистване на дебитомер


Цецо75

Recommended Posts

Ще съм благодарен на всички, които могат да ми помогнат с информация откъде мога да закупя такъв спрей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нещо такова ли става въпрос?

 

CRC 05110 Mass Air Flow Sensor Cleaner

 

И

.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звънни в Ауто+, преди там са го продавали за около 10 лв. Във форума на AlfaRomeo пише, че имало и на Liqui Moly "Air Flow Sensor Cleaner", който се продава от фирма Сенакс.

 

В сайта на Liqui Moly го има като Luftmassensensor-Reiniger и като официален вносител за България е посочена фирма Сенакс (дано модераторите това не го считат като реклама).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звънни в Ауто+, преди там са го продавали за около 10 лв. Във форума на AlfaRomeo пише, че имало и на Liqui Moly "Air Flow Sensor Cleaner", който се продава от фирма Сенакс.

 

В сайта на Liqui Moly го има като Luftmassensensor-Reiniger и като официален вносител за България е посочена фирма Сенакс (дано модераторите това не го считат като реклама).

Правилно те е насочил колегата.Или в Ауто+ или при дистрибутор на Лики Моли.Знай само че в Ауто+ спрейчето не е на Лики Моли(в случай че имаш предпочитания)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитания нямам. То е ясно, че просто отбивам номера. Аз досега не съм чул някой да е поправил дебитомер с пръскане :)

 

Почти е сигурно, че ще се сменя, ама при тая му цена, длъжен съм да пробвам дали случайно няма да се оправи с 10лв :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едва ли ще стане аз моя го чистих отначало тръгна добре но след 1000-2000 км пак не работи и второто чистенето не помогна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 години по-късно...

Да повдигна тази стара тема. След шест години експлоатация май и аз трябва да сменям дебитомера. Само се чудя дали преди да го сменя да не пробвам и аз с един от двата спрея цитирани по-горе. Поста на skodafen малко ме разколебава.

 

При мен почти всеки път като дам на контакт лампата със жичката остава да свети по-дълго - четох, че това може да е индикация за проблем с MAF (имам две изгорели подгревни свещи - може ли да свети от това). Колата понякога при по-рязко ускорение бълва доста черен дим през ауспуха. Също понякога при запалване на празен ход задържа оборотите на около 1100 за няколко минути, независимо от външната температура. Не мога да кажа, че има повишен разход на гориво.

 

Изобщо интересува ме какви са били признаците за смяна на дебитомер при колегите, които са го сменили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако успея да дойда на някоя от неделните срещи и колегата Pepino е там мога да го помоля да направим един лог. Аз имам кабел, но не знам какво да гледам и да записвам. :) За сега само съм си гледал грешките.

 

p.s. На сайта на ross-tech открих описание как да тествам MAF:

 

post-3713-0-93319900-1504097035_thumb.jpg

 

Тези дни ще се опитам да направя един лог. В описанието е дадено, че графиката и данните са за двигател 90 к.с., а моя е 110 к.с. и е правен ремап. Не знам какви трябва да са нормалните стойности при мен.

 

Намерих си ръководство за VCDS на български и започвам да го чета. :)

Редактирано от johnnie213
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера си разгледах дебитомера и се оказа, че е BOSCH с номер 0281002757 (явно оригиналния е сменен преди време и не знам какъв му е бил номера - в Етка излизат три номера дебитомери за двигател ASV). :)

 

Номера от ЕТКА:

 

038906461C

038906461B

038906461BX

 

От онлайн каталога на BOSCH излиза за моята кола номер 0280217121, който отговаря на оригинални номера 038906461C и 06A906461, както и номер 0281002757 (който имам в момента), отговарящ пак на оригинални номера 038906461C и 06A906461. На външен вид имат разлика и в цената също. :)

Редактирано от johnnie213
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята беше с оригиналния 0280217121 аз го замених с 0281002757 защото разликата в цената беше сериозна дават ги че са заменими проблем нямам досега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

И аз опирам до дебитомер, но преди да го сменя искам да направя една "гимнастика". Както писах в друга тема, при демонтажа на сензора с учудване открих, че термистор, който седи м/у двете крачета е махнат (а личи че го е имало). Намерил съм същото съпротивление в магазин на Сандро на колосалната цена от 0.60 стотинки. Смятам преди да прибегна до цялостна смяна на дебитомера, все пак да опитам да запоя термисторчето и да видя какво ще покаже.

Та на въпроса - какъв точно спрей използвахте за почистването и какъв разход дава препарата, защото има 0.250мл и 0.500мл и не знам какъв да купувам?

За номера на дебитомера от ЕТКА 06A906461A ми излиза номер на Бош 0280218002 Моля ако греша нещо, някой да ме поправи. Колата е Октавия 1 1.8 20v 1998-ма с код на мотора AGN

Редактирано от Алекси Георгиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам спрей за почистване на дебитомер LIQUI MOLY или този на PRO-TEC. И двата са много добри, като този на LIQUI MOLY съм го ползвал и за други цели и пак ми е свършил работа. Налични са в AutoZone BG, проверено :)

Относно разфасовката, 200мл. са ти предостатъчни за почистване на доста дебитомери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.