Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Копчетата по таблото загряват


genadim

Recommended Posts

Здравейте колеги,карам Фелиция 1,3 карб. б./г.от известно време наблюдавам следния проблем:Като карам на фарове копчетата на таблото загряват,чудя се :-k дали е нормално.Ако някой е имал същия проблем може да сподели.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да си въобразявам,но и при мен го има това загряване.Но е леко.Не е нещо фрапиращо.Отдавам го на факта,че с времето контактните повърхности на ключа започват да се притискат по-слабо и се получава заграване.Дано само да не се стигне до стопяване на ключа.сега вече много зависи ти какво разбираш под загряване и т.н.

 

ПП: Абре,сега прещраках,че в ключа за фаровете има лампичка,която свети и заграва дори когато не караш на фарове. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сменял крушките на бутоните и си боднал по - мощни нормално е да загряват (ако всички бутони греят само докато са включени фаровете).

lent , всички консуматори вързани на тез бутони минават през релета и на практика те не са под кой знае какъв товар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай сега.....искаш да кажеш,че фаровете са прекарани заводски през релета?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно да (според книгата) основни , допълнителни фарове , задни светлини за мъгла и отоплението на задното стъкло минават през релета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом включиш фаровете се чува как цъка релето ;) те са голям консуматор и не можеш да се надяваш на някакво копченце на таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махнете крушките от бутоните и няма да греят. :lol:

Както по горе писаха,силовите вериги минават през релета.През тези бутони е само оперативното,което има смешна консумация.

Дишайте спокойно,от гадните крушки е!

И на мойта фела греят....вече 5 години s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го очаквал това с релетата,въпреки че подозирах,че може да има нещо такова! s_flag s_flag s_flag

"Sevi79" - фаровете на са чак толкоз голям консуматор.В сравнение с комутационните възможности на ключа - може,но проблема просто се решава при някои производители направо чрез изработката на ключ,който да понася това натоварване,т.е без релета.Но и ти имаш право - вярно че например инженерите на прехвалената марка VW са опитали да си спестят релета на фаровете още от доста позастарелите им вече модели,например Голф 2 и Джета.При 3-ките и Венто и т.н. релета пак липсват,за Голф 4 не зная,но като си знам,че Октавиите нямат това ми стига.Там въпроса е решен с по-солиден ключ,който да издържа на натоварането.Но при Голф,Пасат,Октавия - има случаи на стопяване във вътрешността на ключа.Но всичко си има плюсове и минуси.Така,както ключ може да се стопи,същото може да го направи и релето.Така че въпрос на техническо решение!

Айде стига толкова неволен спам,че все пак се отклоних малко от темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Греенето е напълно нормално и е от крушките в копчетата. Копчето за включване на фаровете свети постоянно дори и да не са включени фаровете и съответно си грее постоянно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали минават през релета но факт за мен е, че след като махнах нормалните Н4 - 55/60W и сложих китайския ксенон, които консумират по 35W на фар бутоните загряват чувствително по-малко. С обикновените крушки при включени фарове бутоните се напичаха до безобразие (мойте поне).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

"Sevi79" - фаровете на са чак толкоз голям консуматор.

...

 

2 * 55W + 2*5W + 5*1W = 125W / 12V = 10.5A. За справка "стандартен" щекер шуко издържа до 16А. Дефакто фаровете са най-големия консуматор в един автомобил smile049

 

По темата - дори при мен се загряват копчетата ... а се осветяват от една крушка 1.5W

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Греенето е напълно нормално и е от крушките в копчетата. Копчето за включване на фаровете свети постоянно дори и да не са включени фаровете и съответно си грее постоянно.

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.