Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Показания на борд комп. - проблем?


bak6i6a

Recommended Posts

Здравейте колеги, извинявам се за темата прегледах почти всичко но не открих подобен проблем. Колата е фабия 1.9цди показанията на борд компа са едни и същи както при градско каране така и извън града.Някои може ли да ми помогне благодаря предварително

 

EDIT: Blackpearl: Колега, пиши грамотно. Ползвай Ъ! Оправих ти заглавието. Формулирането на правилно заглавие и първи пост може да привлече повече колеги да разгледат темата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако и в града и извънградско ти показва часът няма от какво да се притесняваш...

Сигурно ако се понапънеш и обясниш по-подробно за к`во става въпрос ще се намери колега да ти помогне smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се за правописа тая кирилица ме мъчи много

градско средния разход ми показва 3.5 колкото и извън града

а реално гори около 5 как мога да оправя този проблем освен със смяна на компа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То пък толкова ли ти е важно какво показва бе колега :lol: Имам попринцип почти винаги разлика между реалния разход и показанието на компютъра, така мисля :) Нека и колегите се изкажат, но съм почти сигурен че е така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се за правописа тая кирилица ме мъчи много

градско средния разход ми показва 3.5 колкото и извън града

а реално гори около 5 как мога да оправя този проблем освен със смяна на компа

с ваг ком,чрез адаптация в инструменти,може да се коригират показанията на борда за разхода в проценти

някой който е на ти с програмата може да ти помогне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
То пък толкова ли ти е важно какво показва бе колега :lol: Имам попринцип почти винаги разлика между реалния разход и показанието на компютъра, така мисля :) Нека и колегите се изкажат, но съм почти сигурен че е така :)

 

При мен показвания разход съответства изцяло на реалния, до колкото сравнение без капкомер е възможно :) Няколко пъти съм засичала и винаги е изключително точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля. че разхода който показва борд. компютъра е орентировачен, при мене почти се изравнява с зареденото количество.

Послушай Bega4kata, някой който има софтуер да ти я погледне и нагласи.

 

п.с. пробвал ли си да занулиш показанията на борд. компютъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да си цъкнал ресет бутона един път и да ти показва средния разход от последните 10000 км. Ако ти изписва една двойчица, значи просто цъкаш ресет бутона и ще се покаже единичка и ще ти показва краткотрайния разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.