Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Навигация - леко оффтопик


mathematician

Recommended Posts

Препоръчайте някоя навигация обикновена - (не такава дето се пъха в кутията за радиото - не 2DIN).

 

За софтуера не знам защо но предпочитам да е iGo.

 

Гледах и се спрях на 2 модела (май са куча марка) със софтуер iGo и Win CE.

 

http://gps-6.com/563-prestigio-geovision-5500-tmc-hd.htm

 

http://gps-6.com/501-wayteq-x950-hd.htm

 

Като гледам това първото е прилично. Остава и да работи както се казва. :D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kитайчетата никак не са лоши, ръгаш им IGO карти без да се притесняваш, така, че не виждам смисъл човек да се набутва с Garmin. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе миналата година ползвах един китаец на път за Букурещ. софтуера беше на iGo и хич не беше зле, спря ни точно пред хотела. на другия ден имах няколко свободни часа и реших да се отдам на туризъм и да видя двореца на чаушеско, и сигурно при вида на сградата навигацията се самоуби ритуално. рестартирах няколко пъти и тва беше. на 3тия ден това самоубийство ми костваше час и половина да намеря изхода на проклетия град smile091 от тогава си имам гармин, за горе долу същите пари, чисто нов, с гаранция с всичко. и не съм имал никакви ядове с него. картата му е доста точна smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз препоръчвам Гармин. Може да са малко по-скъпи, но няма тези рестартове и тези губения на сигнал, когато влезеш в някой голям град. Гармин нуви са направени само за навигация, а не като другите китайски да гледаш филми, музика, WIFI - то това е направо смартфон.

Това е новият евтин вариант на Гармин http://gps-6.com/578-garmin-nuvi-30-bg-city.htm

Нов, по-скъп, заради европейската карта и по -големия екран http://gps-6.com/584-garmin-nuvi-50-eu-bg-city.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На път в кола - и аз препоръчвам Garmin.

Забелязал съм че всички познати около мен които пътуват сериозно и често - ползват само тази марка (допълнително купен уред, а не фабричните навигации на колите им. Казват че Гармин за 200-300 лв обикновен модел е по-хубав и точен от навигацията за много хиляди лева в Ауди-та и БМВ-та, а и цената на ъпдейт за оригинална карта от БМВ е такава че е в пъти по-евтино Гармин да имаш).

 

За разходка в непознат град - мобилен телефон с навигация (по-удобен е за честа употреба и така не се налага допълнителен уред по джобовете и чантата - телефона така и така винаги си го носим).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Garmin е прекрасен като хардуер и абсолютно дърво като софтуер. Не можеш да му качиш какъвто софтуер ти кефне. Оригиналните карти се обновяват много по рядко. Ако пътувате из Германия или Франция - нямате проблем с Гармина. Ама я се забийте на някой гръцки остров или в някое турско село и гледайте тогава какво прави Гармина..... Пълна трагедия. Отделно, че изостава много от глезотиите на IGO - 3D билдинги, POI, радари и т.н.

 

На китаеца това му е ценното, че качваш 2-3 вида софтуер и който има по-добра карта - него ползваш на момента. После превключваш.

 

Аз ако трябва да съм честен ползвам един стар PPC (Dell Axim) на който като тръгна на някъде имам качени последните карти на IGO, Garmin, TomTom и.... пак се губя яко по островите в Гърция :)

 

А ако трябва да бъда честен, най добрата навигация е една и тя се казва Google Maps/Earth. Нищо не може да те ориентира по добре в пущинака, от една сателитна снимка отгоре :) Единствения проблем е че ти трябва достъп до мрежата..... макар, че и с кеширане стават нещата, ама трябва предварително да си наясно къде ще ходиш да го заредиш в кеша.

 

За мен в момента в който мобилния интернет падне достатъчно като цена, Google Earth ще убие всички други навигационни програми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с един вече стар 4" модел на престижо геовижън със следпродажбено "опреснена" операционна система ;) имам качени няколко навигационни софта, но ползвам Igo с пресни карти и POI и нямам никакви проблеми (вече 3 години и малко). батерията се скапа в гаранция и дори ми я подмениха с нова. \:D/ та от мен - глас за геовижън-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Ама я се забийте на някой гръцки остров или в някое турско село и гледайте тогава какво прави Гармина..... Пълна трагедия. Отделно, че изостава много от глезотиите на IGO - 3D билдинги, POI, радари и т.н.

Последната Auto Drive Hellas за Гармин (версия 2.10) преди няма и месец я ползвах повече от 2000км в Гърция - до и из остров Закинтос, в Атина и по разни други градчета - няма никакви проблеми. Преди две години правих малко по-къс маршрут с 1.80 и беше много по-зле, не само по островите.

Тази 2.10 я препоръчвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я това ще е интересно. Щото точно на Закинтос, преди 2 години Гармина ми обясняваше, че карам на 500 метра навътре в морето. Гола вода беше картата. Ще трябва да се побъзикам с тая новата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гармина не се различава много от китайските боклуци. Разликите са малко и се състоят в: най-добрата карта за БГ; много по-подробни карти за целия свят, много по-чести ъпдейти и значително опростен интерфейс. Получавам 9 вида карти с 10 вида възможности по отношение на наименования, данни за растителна покривка, 3д сгради, оф-роуд трасета, туристически пътеки и т.н. Имам горе-долу няколко десетки опции за това какво искам и какво не на моята карта в зависимост от нуждите ми. Всичко това го свалям за секунди и се обновява през 1-2 месеца. Не мисля, че си заслужава парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И победителят е

 

http://iskamgps.com/GPS+North+Cross+ES550+HD+-+%D0%9D%D0%9E%D0%92+%D0%9C%D0%9E%D0%94%D0%95%D0%9B%21%21%21-p-409.html

 

Иначе въпросното устройство се предлага "фабрично" с Mireo, но се продава и без навигация и "предприемчиви хакери" му слагат 2-3 софтуера и го продават с 20 лв. отгоре за неразбиращи или мързеливи потребители като мен. В случая с iGo Primo и Sygic Mobile 10.

 

http://gps-6.com/565-north-cross-es550hd.htm

http://gps-6.com/566-north-cross-es550hdfe.htm

 

Хем не е много китайско, щото въпросната фирма е швейцарска, ама чаркове и сглобка са китайски, разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "mathematician" - Ползвал съм 3 различни модела на "Garmin", недвусмислено "Premium" марка в сегмента (което е малко чудно, имайки предвид слабите характеристики на "Hardware"-а) и съм преинсталирал и/или слагал карти на куп други марки/модели и за себе си стигнах до заключение: 4.3 инчов (или вече задаващите се 4.5/4.7 инча) мобилен телефон. с някоя от по-широко разпространените операционни системи, на която може да се сложи, почти всичко ;) Пък иии, както Колегата "35mm" подсеща, няма да се носят 2 уреда, а и винаги ще е в ТЕБ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.