Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-club-bulgariatraxxas

Препоръчайте ми читав MP3 трансмитер (FM)

Цецо75

Recommended Posts

На по старата кола, държа да си стоя с оригиналното радио. Ама не чете MP3....

Пробвах до тук няколко трансмитера, ама все абсолютни боклуци излязоха. Кажете един пробван вариант от който да сте доволни.

П.С. Има и един читав вариант - емулатор на CD-changer има ги в ebay, ама цената е соленичка (около 100$ с доставката).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да стане , защото имаш предаване с радиовълни , което означава модулация от китайски радиопредавател , а това са две не съвместими понятия smile049

Моето предложение е да се по рови под капака на твоя касетофон , да се изкра една жица за AUX и да си боднеш директно в нея МР3 -та .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де, то модулция на FM не е нещо кой знае колко сложно, да не казвам, че е нещо елементарно. Няма ли някое по изпипано китайче мама му стара?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на новата Шкода, таз машинка дето я взе...с оня изход отзад, който може да се направи за МР3? На стария кас'тофон не може ли да се използва буксата за чейнджъра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да стане , защото имаш предаване с радиовълни , което означава модулация от китайски радиопредавател , а това са две не съвместими понятия smile049

Моето предложение е да се по рови под капака на твоя касетофон , да се изкра една жица за AUX и да си боднеш директно в нея МР3 -та .

:smt017 Ето как става:

viewtopic.php?f=2&t=24618&p=271702#p271702

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама ако има готов читав трансмитер е по лесно :)

Доста ще обикаляш и ще тестваш трансмитери ... мой приятел се отказа да ги продава , защото един на десет да не казвам по - голяма цифра работеше коректно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ясно. Това беше достатъчно, за да ме откаже. Като прибавим и факта, че и аз не съм видял нито един читав.... явно FM модулацията не е по силите на китайските "инженери".

Мерси :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А с адаптор-касета (MP3 касета) не става ли?

Виждал съм преди време такава в Техномаркет. Тя си седи в касетофона а на нея има кабел към който да си вържеш МП3 плеъра. И няма модулация - по кабел е връзката и ще е по-качествено.

s_MLV_v_O_f_29993882_4822.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Читав и трансмитер са несъвместими понятия. Преди време пробвах 3-4 маркови в клас 100+ лева (Griffin, оригинален към iPod, още 2 модела скъпи), защото исках да си ползвам 60-гигабайтовия iPod в колата и всичките бяха пълна трагедия. Отвратителен звук и нон стоп хващане на паразитни шумове. В София FM-ефирът е уникално замърсен. Евтините трансмитери по 10-15 лв са директно за боклука. В моята Nokia N незнам-кой-си-номер трансмитерът също е гола вода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно колеги. Благодаря, че ме отказахте от глупавите занимания навреме :)

Що бе? :)

Имам такъв трансмитер в ежедневната кола. Всеки ден я карам и съответно- всеки ден работи.

И така от 2009та г. без проблем smile049

Купих го от Метро за 15лв.

post-4842-138453333984_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, имам подобен трансмитер като на колегата по-горе на снимката пак купен от Метро преди 2 години. Не съм го ползвал. Ще ти го дам да го тестваш като се видим. Към него даже има и 2 GB microSD карта бонус. Веднъж го пробвах с оригиналното радио на Vento-то и нещо резултата не беше много добър, но и радиото си има проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баш такъв и аз имам. Гола вода. Затова и питах за друг. Явно си е до чист късмет. Китаеца бобините за FM-a явно ги мота на ръка, та от една бройка до друга - разлика от небето до земята. Ще мисля вариант да си влезе през аудио входовете, както си трябва по правилник :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като знам колко струва профи концертен FM трасмитер с прилично CD-качество ($$$$), няма как нещо за 10 лв да сФири. Освен ако човек няма супер ниски изисквания към звука. Поне аз лично съм малко луд на тема качествен звук... но вече вдигнах ръце от stock озвучаването в колата - отвратително е. Излагат се от Skoda. Да вземат пример от Hyundai, където в ниво Comfort+ на i30 (нещо между Ambiente и Elegance), аудиото вади жесток звук!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О2 просто няма как да извади читав сток звук, защото самото озвучаване и вътрешния дизаин явно е проектиран от глух човек. Аз го писах и в друга тема - самото разполагане на говорителите на О2 е меко казано тъпо. Отделно самото купе е много лошо обезшумено. Та забрави О2 и читав звук ако е стоков. Трябва много работа по тая кола ако си аудиофил, безмислено е според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като знам колко струва профи концертен FM трасмитер с прилично CD-качество ($$$$), няма как нещо за 10 лв да сФири. Освен ако човек няма супер ниски изисквания към звука. Поне аз лично съм малко луд на тема качествен звук...

Аааа, така няма да се разберем! [-X

Аз също много държа на качествения звук, но в къщи. Да не ти обяснявам какво имам ;)

Качествен звук в колата няма как да стане!... Акустика, нали знаеш smile049

А и въпросът беше за FM трансмитер.

Качеството бива, /не живея в колата/ но и нещата са навързани. Всичко трябва да е от клАса за добрия звук - плеър, усилвател, колони. Ако нещо от тях "куца", кво като си с трансмитер?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качествен звук в колата няма как да стане!

Ааа, бат Жоро тука не съм съгласен. Питай Краси ( Favorit ) дали няма как да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качествен звук в колата няма как да стане!

Ааа, бат Жоро тука не съм съгласен. Питай Краси ( Favorit ) дали няма как да стане.

Тошко, знаех си, че това изречение ще ми изяде главата! :lol:

Ставаше въпрос, за сравнение с домашна Hi Fi уредба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качествен звук в О2 става, ама срещу едни 2-3000 лв, които включват и допълнително обезшумяване и демпване. Ядосвам се, че при други марки сток озвучаването е на много по-високо ниво и човек може да си слуша музичка без много компромиси. В О2 и специално SWING простотията човек може просто да се откаже да слуша музика. И дори при тази гадна система, трансмитерите си личат, че са супер зле като качество. Първото което веднага се набива на уши, като се абстрахираме от паразитните шумове, е сбитата динамика на звука и плоската сцена. От CD чувам дори от SWING, че пианото е отпред, в средата има контрабас, а най-отзад са ударните. През трансмитер всички свирят на един ред, седнали си на главите. Трасмитерът моментално убива 3D сцената и динамиката. SWING-ът и долнопробните говорители доубиват останалите неща. Както и да е... в колата вдигнах ръце и слушам музика само за събуждане. Качествен звук си имам в къщи. 3000 лв няма да хвърля за аудио по колата, предпочитам да ги вложа в домашната ми система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.