Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем спирачки


nikolaus4o

Recommended Posts

Здравейте,колеги! Онзи ден имах проблем със спирачките.Всички знаете,че сега е сезона на гроздобера.Аз съответно с баща ми обрахме гроздето от лозето ни в с.Доброглед/Варненци го знаят къде е/за сведение на другите колеги се намира над летище Варна. Та да си дойдем на въпроса-натоварих в багажника на Окито около 300кг. грозде+4човека и тръгнах да се прибираме.Обаче маршрута от лозето до главната улица на селото е малко офроуд ,и ми изби задно ляво цилиндърче и ми изтече всичката спирачна течност и съответно 12км. до началото на Варна/също и във Варна до някъде/съм се прибирал без спирачки,както е натоварена/само аз си знам как/.Проблема според мен е,че задните ми накладки/барабанни/ бяха износени и при така натоварена кола при спиране се включват и задните спирачки и изхода е ясен-избиване на цилиндърче,за което аз съм си виновен,че навременно не съм сменил задните накладки.В неделя във Варна работеше единствено централния склад на Евро 07 и съответно купих от там цилиндърче,накладки и спирачна течност,но след това възникна проблема,че нямам читав шестограм и ключ 11 за да си ги сменя,та се обърнах за помощ към съседа,който има гараж и ремонтира основно бусове .Съседа,обаче беше малко пиян но нямах избор и се зае да ги сменя и нямам думи-развали резбата на гайката на тръбичката и тази на новото цилиндърче и съответно теч на спирачна течност и нищо.Малко се поунесах в поста си,но не мога да си намеря място от нерви!Както и да е извиках на мойта брат и снощи до към 23.30ч. оправихме работата,но икарахме буталцата от новото цилиндърче и ги сложихме в корпуса на старото,което е с читава резба и на резбата на гайката навихме малко кълчища.Та питането ми е дали ще имам проблем или да купувам наново цилиндърче и тръбичка и да ги сменям?Дали кълчищата ще държат да не текне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали кълчищата ще държат да не текне?

 

Ама ти сериозно ли го задаваш тоя въпрос?!? Или темата ти е някаква шега? :o Ако не е - то си (много) опасен за себе си и за околните...

 

П.П. Кратка "лирична" вметка - изумява ме факта, че има хора, склонни да си оправят колата с "чук, тел и червен пипер" при пияни майстори без инструменти... И то тези им "професионални" интервенции да са върху спирачките. Вие сте убийци/самоубийци, бе хора! ](*,) :smt018

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!Лично мое мнение - купувай ново цилиндърче и сменяйте вие.Не рискувай да избие течостта и да стане беля точно когато разчиташ на спирачките.Т.е. при по-екстрмно спиране,когато налягането в системата се повиши повече в сравнение с това при нормално спиране.Това,което сте направили за момента според мен е временно закърпване на положението.Може сега да ти изглежда надеждно,но утре можедате изненада неприятно и в неподходящ момент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно колеги! И аз бях на същото мнение! Ще се сменя пак няма начин! Благодаря Ви за бързите отговори!

 

П.П. Ще се сменят възможно най бързо без да се кара колата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.