Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Циганските убийства и отговора на Пловдив


riator

Recommended Posts

Когато правото се превърне в безправие , съпротивата е задължителна !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • riator

    13

  • Цецо75

    8

  • FAV135

    7

  • vve

    5

Най-много писали в темата

В САЩ например проблемите са решени с отделянето им в квартали /не непременно гета/ със съответната изградена инфраструктура. Пътища, осветление, канализация, телефон....и т.н.

Така комуникацията им с държавата е лесна, а и обратно - държавата лесно се намесва при проблеми - лесен достъп на линейки, полиция и др.

Това е една от най - големите грешки, правена някога от "кадърни" управници. Гетото е концетрация на проблеми - струва прескъпо на държавата, малцинствата се сплотяват, достъпът и работата с тях е много сложен, просто е една гигантска язва.

Колкото и гадно да звучи, решението е в интеграцията. .

А тея дето не искат да се интегрират?

Преди интеграцията трябва сегрегация, гета и който може и иска се интегрира, който не - в гетото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе те германците и французите се отказаха,защото е невъзможно...та ние ли :-k А те работеха с турци и араби...а ние говорим за цигани ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Циганите трябва да бъдат научени да образоват децата си, да работят, да плащат, да имат музиканти, артисти, спортисти...

 

Абе, те са си образовани.В циганската читанка под буквата Д пише "Дай...!, а какво има нарисувано?- Просещо циганче :)

За музиката да не говорим. Циганина такива мелодий ще изкара, дето софииската филхармония не може да научи за година...

А спорта...лекоатлети медалисти. Дай на някой циганин да ти подържи за малко 20 лева и после опитай да си ги вземеш! Превземат огради с овчарски скок, по-добре от Стефка Костадинова. Докато енергото си опънат стълбите да засекат електромерите, циганина е вече горе и развързва кабелите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

 

Френският президент Саркози направи скандално изказване разярен от отправените му критики относно предприетото екстрадиране на циганите към родните им страни: „Само Хитлер може да интегрира ромите -заяви френският президент по време на дебат излъчван по телевизията – Няма начин да интегрираш хора, които все още живеят в родово-общинния строй и отказват да полагат каквито и да е усилия да водят цивилизован живот. Как да интегрираш хора, които доброволно се отдават на просия, проституция и кражби, хора които искат наготово да ползват придобивките на съвременната социална държава, без да са положили и мъничко труд в изграждането и. Защо Българите се гордеят толкова много, че по време на холокоста са спасили “българските” евреи, а за циганите нищо не споменават, явно още тогава са искали да се отърват от тях. Нека тези, които са ги научили да живеят по този начин, нека те поемат отговорност за интеграцията им. Аз имам данни, че политиците особено що се отнася до България и Румъния, умишлено държат ромите в нищета, за да могат да си осигурят лесни за купуване гласове по време на избори. Знам, че един техен политик, за когото забележете самите Българи говорят, че бил най-умният от всички, та този политик каза, че: „Купуването на гласове било европейско явление.“ И този политик е лидер на партия, която уж също се бори за права и свободи на определен етнос. Какво може да очаквате от такъв народ, на когото дори и лидерите не са още интегрирани в европейските ценности. Франция е държава, която държи както на правата на гражданите си, така и та техните задължения. Забележително е обаче, че циганите отлично познават правата си, но отказват да спазват задълженията си. Те просто така са научени и това не става за година две. Не, Българите така са ги научили, те са проявявали криво-разбрана толерантност и щом са могли да ги търпят толкова време, ще си ги търпят и занапред. Аз не мога да си обясня, как и самите Българи претендират да са европейска нация, когато самите тях ги тъпчат по всевъзможни начини през целият им съзнателен живот. Прочетете книгата на приятелят ми Юрген Рот и ще се убедите в това. Българите са превърнати в овце, можещи единствено да блеят и да бъдат шибани, както се изрази наскоро друг техен забележете професор и министър в настоящето правителство. И те вместо да го изгонят с камъни си обръщат задниците за още. Затова да си вземат ромите обратно и да си ги търпят, като са си ги търпели досега, ние сме цивилизован народ и не можем да търпиме всякаква измет. Вярно, че Франция е родила девиза „Свобода, равенство, братство.“ но явно някой го бъркат със „Слободия, права, помощи.“, само че грешно са си направили сметката. Аз лично съм против, каквото и да е отпускане на средства за интегриране на когото и да било в цивилизованото общество, защото интеграцията не става с пари, а чрез осъзнаване и приемане на европейските ценности. Публична тайна е, че и България, и Румъния бяха приети в съюза по гео-политически съобръжения, без да са достигнали необходимото ниво на мислене и разбиране на ценностите за които говоря. Те гледат на нас, като на социален дом, които е длъжен да се грижи за тях, но ние не сме приют за бедни и отказваме да изпълняваме тази функция. Може би не е зле да се помисли, ако не за излизане от съюза на тези две страни, то поне за ограничаване свободата им на заселване в старите членки на съюза, докато не израстнат в мисленето си. На нас не ни трябват нито роби, нито просяци, а точно такъв тип е мисленето на българите, а ромите явно се възползват от този начин на мислене и са свикнали никой да не им дири сметка. Тука обаче е Франция и при нас неплатени сметки няма. За мен, народ който търпи такива хора в обществото, и политици които извличат дивиденти от положението на тези цигани – такива хора нямат място в Европейският съюз.“

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vve, само да отбележа, че "Великият цивилизован френски народ" е избивал масово във Виетнам, страна с древна култура(нищо че хапват кучета) по най-брутален начин. Ако това е цивилизация - здраве му кажи. А всички франсета, които познавам си имат български(забележи български, а не мангалски) любовници, като си идват тука да си ги .... за разнообразие. Това са едни прасета, пейзани и т.н., които си имат външни тоалетни сигурно и до ден днешен. Така че г-н Саркози да не ни се прави на много цивилизован и да ни обижда, за да не му припомняме Дойран и т.н. - умник!

Да си клати там разните талянки и т.н. Айде моля, моля.. Франция има лидери, да - Шарл де Гол, Наполеон и т.н. САмо да не ни казват, че ние сме нямали култура, защото Луи XIV си е изхвърлял цокалото през балкона, когато ние в Арбанаси сме имали Водопровод и канализация... А държавата на тоА господин е в момента някаква кръстоска между северен Алжир и западно Мароко, колкото и да се пъчи.

Ние в България наистина сме интегрирали много други народи, чрез силата на културата ни, а може и с по-дебела тояга - зависи си, но това е ставало винаги и само, когато е имало единство и усещане за общност. Тогава няма пречки, да се интегрират дори и циганите на циганите.

Сори за острата реакция и пожелавам повече усмивки на всички и чувство за общност без залитания.

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросния "цитат" е абсолютна измислица и обикаля цял ден из нета.

 

Не че написаното не е вярно, не че Саркози не си го мисли, но дипломацията не му позволява да го каже, даже и пред жена си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросния "цитат" е абсолютна измислица и обикаля цял ден из нета.

 

Не че написаното не е вярно, не че Саркози не си го мисли, но дипломацията не му позволява да го каже, даже и пред жена си :)

 

И аз така мисля, ама знае ли човек вече. Всеки си говори каквото си поиска и не носи отговорност за думите и действията си. Може и той Сарко да се е заразил и да е казал нещо подобно. Добре е ако се намери в оригинал тази реч, би било любопитно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile092

 

ДО ГОСПОДИН ПРЕЗИДЕНТА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

 

ДО ГОСПОДИН БОЙКО БОРИСОВ,ПРЕМИЕР НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

 

ДО ГОСПОДИН ТОТЮ МЛАДЕНОВ, МИНИСТЪР НА ТРУДА И СОЦИАЛНАТА ПОЛИТИКА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

 

ДО ГОСПОДИН СИМЕОН ДЯНКОВ, МИНИСТЪР НА ФИНАНСИТЕ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

 

НА ВНИМАНИЕТО НА ДЕПУТАТИТЕ ОТ ЧЕТИРИДЕСЕТОТО НАРОДНО СЪБРАНИЕ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

 

МОЛБАТА МИ Е СЛЕДНАТА:

 

Искам да бъда признат за циганин, за да се ползвам от следните права:

 

-Да не плащам ток.

-Да не плащам вода.

-Да получавам 4 пъти по- големи помощи от българите.

-Да ми дават общински жилища.

-Да не плащам наем на жилищата.

-Да строя където си поискам.

-Да се возя безплатно в градския транспорт и БДЖ.

-Да яздя кон по улици и булеварди.

-Да работя- БЕЗРАБОТЕН.

-Да прецаквам българите.

-Да си правя каквото си искам.

-Да нямам никакви задължения.

-Да могат братята ми да бъдат безнаказани педофили.

-Да могат братята ми да крадат и убиват безнаказано.

- Да мога да зъмърсявам всичко наоколо.

-Да заплашвам, че ще крада и ще убивам, ако не ме хранят и поят безплатно.

-Да не си признавам децата и да получавам големи помощи.

-Да не ме интересува нищо в тая държава.

-Да мога да си пикая и сера навсякъде където си искам.

-Искам в България да останат само цигани.

-Искам българите да се изнесат от тук и да ни оставят сами, за да поломиме всичко.

-Искам да изсечем горите, и да си палим огън от дърветата.

-Искам всичко да се разруши и да се срине.

-Искам да си отмъстим на българите, за това, че са ни хранили.

-Искам моя дял от единия милярд, отиващ за традиционно трайно безработните.

-Искам останалите 200 милиона, които давате на българите, също да се прибавят към циганските.

-Ебал съм ви скапаната, напикана и насрана държава.

 

Безнаказани убийства, кражби, случаи на педофилия, професия-безработен,

феномена- самотна социално слаба майка на 23 деца, Това е геноцид и апартейд над българите-

НАКАЗАТЕЛЕН КОДЕКС. Глава четиринадесета. ПРЕСТЪПЛЕНИЯ ПРОТИВ МИРА И ЧОВЕЧЕСТВОТО

Раздел III Унищожаване на групи от населението (геноцид) и апартейд

(загл. доп.,ДВ,бр.95 от 1975 г.) Чл.416. Чл.417.

Аз не съм съгласен с провеждането на политика на АПАРТЕЙД над мен и за това ви моля да ме признаете за ЦИГАНИН!

И ВСИЧКО ДА БЪДЕ КАКТО ДО СЕГА Е БИЛО- БЕЗНАКАЗАНО и ТОЛЕРИРАНО ОТ ВАС!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с колегата за франсетата,но в цяла Европа едно се говори за брадчедите,а съвсем друго се прави! smile150

 

ЦИГАНИТЕ И ЗАПАДНА ЕВРОПА.

През XIV в. в централна Европа, а след това и в цяла западна Европа проникват цигански вълни. Те се превръщат в постоянна грижа и заплаха за установения обществен ред. От непрестанните набези на бездомните пришълци страдат не само феодалните владетели, но и крепостните селяни и градски еснафи. Спонтанно възникналите изстъпления станали повсеместни, като в тях се включила и католическата църква.

 

През цялата си история циганите , проникнали в западната половина на Европа, са подлагани на жестоки гонения, експулсиране и съпътстващите ги наказания и мъчения - от убийства, каторга до разпъване.

 

Средновековните хроникьори списват циганите като най-долни същества, по-скоро животни. Това убеждение в съзнанието на обществото се превръщат по-късно в закони, които остават непроменени дори до средата на XX столетие. Свиканият през 1496, 1497 н 1498 г. в Ландау и Фрибург, Райхстаг обявява всички цигани за престъпници, турски шпиони, и приносители на чумата. Обвинени са в грабителство, магьосничество, отвличане на деца.

 

Император Максимилян І наредил те да не бъдат търпяни на германска земя и разрешава избиването им. В Саксония, електорът Георг ІІ издава декрет за смъртно наказание на всеки заловен циганин. През 1721 г. император Фридрих Вилхелм І наредил всеки хванат да бъде обесен. Обесването през ХVІІ век било популярно в чешките земи, Бохемия и на други места.

 

В 1504 г. Луи ХІІ заповядва изгонването им от Франция. През 1539 г. Франсоа І отсъжда да бъдат обесвани, а след 1647 то се замени с каторга. От 1716 до 1721 г. циганите в Лотарингия са подложена на опозоряване, жигосване и изгонване. В Холандия през 1525 г. Карл V издава едикт за бичуване, жигосване, изгонване и изпращането им в каторга. По-късно (ХVІІ-ХVІІІ в.) войската е извършила ужасна сеч, а и на всеки друг е разрешено да ги убива. Това довело до пълното им изчезване.

 

В Австрия ловците на цигани са получавали парични и материални награди. В Швеция след 1637 г. с кралска заповед циганите са изгонени, а ако някой е останал - разстрелван. Чак до 1954 г. са били в сила разпоредбите на Крнстиян V (от 1687 г.,) за изгонването им, а главатарите - екзкекутирани. В Дания Кристиян ІІІ издава през 1563 г. заповед ца изгонването от кралството на циганите, а при залавяне на главатарите - екзекутиране. Заповедта се повтаря през 1643 г.

 

В Швейцария от началото на ХVІ до края на ХVІІ в е организиран лов на цигани по територията на цялата конфедерация. В 1723 г. управителят на Берн нарежда на населението залавяните цигани да се осъждат на смърт. От втората половина на XVI до началото на ХVІІІ в. католическата църква се откроява с особена активност срещу циганите - най-вече в Италия.

 

В резултат на гоненията и убийствата вършени съвсем"законно и официално",по-голямата част от оцелелите цигани се връщат на изток в граничните райони между християнските държави и Турската империя.

 

В завладените през Втората световна война от Германия страни вермахтът, СС и Гестапо предприемаха системно изтребване на циганското население. Далеч преди това обаче през 1905 г. в Бавария е проведено преброяване на циганите и номадите. С твърдението, че те представляват “напаст”, за проявите на която следвало да се информира създденото в Мюнхен прз 1899 г. специално бюро. В 1926 г баварският парламент приема закон за борба срещу циганите, номадите и лентяите, а от 1928 г. те са поставени под строг полицейки контрол. В лагерите в Дахау, Аушвиц, Биркенау, Бухенвалд са ликвидирани повече от 500 хиляди цигани.

 

Депортирането на българските цигани в германските лагери на смъртта - наред с това на евреите, е предотвратено от мащабното противодействие на обществеността. Това днес е напълно пренебрегнато и не само неоценено, но използвано срещу българите.

 

Европейският съюз поглежда встрани, когато различни страни от Европа провеждат масови експулсирания и въвеждат ново законодателство, насочено срещу циганите. Критики се появиха, след като Франция обяви, че ще задържи и депортира нелегалните цигани и ще унищожи стотици техни лагери. Градските власти на Копенхаген са потърсили помощ от датското правителство за депортирането на около 400 цигани, а шведската полиция е изгонила доста цигани в нарушение на законодателството на страната и това на ЕС.

 

В Белгия 700 цигани бяха прогонени от Фландрия и принудени да се установят във френскоговорящата Валония. Италия, която през 2008 г. обяви извънредно положение заради циганите и изгони хиляди от тях, главно румънски и български цигани, продължава да прилага тази политика и до днес.

край на цитата

 

И така, прочитайки по-горното, няма как да не се замисли човек,

дали наистина не е в действие оня "пъклен план" за България и Румъния.

План в който на двете държави и особено на нашата е отредено място в Европа единствено,

като гето в което да бъдат натъпкани и отделени циганите от цивилизованата част на ЕО - за да не пречат

и вредят на спокойния живот и сън на средностатистическия, европейски бюргер ... ?!?!?!

В този "план-гроб" целокупното българско стадо е водено за жалост от собственият си политически "елит"...!!!

Елит, чиято политическа неспособност, продажност и морално-етическа низост

може да бъде оприличена единствено и само с НАЦИОНАЛНО ПРЕДАТЕЛСТВО....!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи ги гледам – момчета и момичета ...по тениски - застанали лице в лице срещу своето несъстояло се настояще и тежко бъдеще, единствено с българското знаме в ръце. А срещу тях тежко въоръжената жандармерия с щитове, каски и пластмасови брони и палки, от другата страна - цигани с лопати, колове и брадви, а от страни - продажните и слугински медии с насочени камери, любезно предоставящи записите си на “нашата полиция”.

Нас – по-големите, както и да е – кучета ни яли! Но те – цветът на нацията – без работа, без пари, без перспектива...

 

А истината е, че тези хора имаха смелостта да се опълчат срещу наглостта на циганите, безхаберието на държавата, лицемерието на политиците, сервилността на медиите и бруталността на прокуроро-полицейската машина, готова “по заповед отгоре” да смачка всеки опит за елементарна справедливост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А истината е, че тези хора имаха смелостта да се опълчат срещу наглостта на циганите, безхаберието на държавата, лицемерието на политиците, сервилността на медиите и бруталността на прокуроро-полицейската машина, готова “по заповед отгоре” да смачка всеки опит за елементарна справедливост.

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, това не е държава това е ТЕРИТОРИЯ! Тук мангала е миропоамазан. Прекланям се пред всички вдигнали се на протест. Крайно време беше!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А истината е, че тези хора имаха смелостта да се опълчат срещу наглостта на циганите, безхаберието на държавата, лицемерието на политиците, сервилността на медиите и бруталността на прокуроро-полицейската машина, готова “по заповед отгоре” да смачка всеки опит за елементарна справедливост.

:smt017

 

 

Абсолютно не съм съгласен. Аз вчера по нещастно стечение на обстоятелствата бях в центъра по това време. И видях тълпа озверели лумпени пред джамията в София, в нацистки пози, виждаха се пречупени кръстове, футболни шалчета, бръснати глави и кубинки. На който тези хора му се струват героични, ще му кажа няколко неща:

 

1. Няма държава в света, където проблема с циганите да е решен с помощта на скинари! НЯМА!

 

2. В случая имаме едно умишлено убийство. Чисто криминален акт. Такива в БГ (а и по света) стават ЕЖЕДНЕВНО. Шепа политици кретени го превърнаха в етнически проблем. Това е КРЕТЕНИЗЪМ. А дваж по голям кретенизъм е един криминален акт извършен от мангал, да се превръща в етнически конфликт срещу мохамеданския етнос в БГ. Това направиха тия кретени вчера пред джамията. Насочиха гнева на масите към мюсюлманите. Какво общо имат с това убийство мюсюлманите в БГ?????

 

3. Етническите сблъсъци са най-страшното нещо което може един ПРОСТ народ да си навлече на главата. Етническите конфликти по принцип веднъж разпалени, НИКОГА не затихват. В редица къде по развити и правови държави, продължават да имат такива проблеми и доста хора умират от атентати, сблъсъци и т.н. В доста държави в крайна сметка се стига до разцепване и отделяне на територии, защото проблема е нерешим, след като веднъж се създаде. Да ви давам ли примери???? Косово, Чечня, кланетата във бивша Югославия, баските в Испания, ИРА в Ирландия.... веднъж пламне ли - няма гасене!

 

4. Всичко което се случва в последните дни е организирано и дирижирано от шепа политици. Слепи ли сте? Те ви манипулират по елементарен начин. А ония лумпени с голите глави пък са най-елементарни за манипулация, поради проветрението под липсващата им коса.

 

Ако някъде нещо трябва да бъде палено, то са сградите на народното събрание, президенството и министерския съвет, с все съдебната палата. А хората които трябва да бъдат бити са вътре в тези сгради. Те са истинските виновници за смъртта на това момче. Мангалите са просто проявление на един добре организиран цирк, на който ние сме публика и участници едновременно. А дресьорите носят костюми и часовници за по 100 бона и не са мангали вярвайте ми!

 

До дни напрежението ще стихне и конфликта ще остане тлеещ и в готовност за нови избухвания. Тогава когато е необходимо на ония от горе! Защото точно това им трябва на тях - конфликта да го има, мангалите да се подтикват да нарушават закона, а белите да бъдат насъсквани срещу тях. И когато на политиците пак им притрябват зрелища, поредния младеж ще бъде убит от някой прост мангал, а тълпата пак ще скочи да се бунтува. Защото това искат те от вас и вие прекрасно им играете по-свирката!

 

И последно, който не е съгласен с горенаписаното, да си спомни оная древноримска сентенция, за "хляба и зрелищата". В момента поради липсата на хляб ви хранят със зрелища!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eee, много филми гледаш ! smile091

Точно тук сценарий няма!

 

И понеже поста ти е реплика на мой - аз писах какво видях, а ти какво си видял - това е друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти или си сляп или ти е удобно да се правиш на сляп!

 

Какво друго ако не сценарии са снощните протести??? Кой ги организира? Спонтанно? Как пък не :) И как си обясняваш факта, че едни келеши с фанелки на Атака бяха навсякъде там??? И Волен Сидеров трайно се е наместил пред джамията вече втори ден??? И че ДПС на секундата излязоха с протестна декларация???

 

Самото убийство вероятно не беше режисирано (поне силно се надявам да не е). От там насетне всичко се движи по начин удобен за политиците. И като гледам този и много други форуми - манипулацията е повече от УСПЕШНА. Някой от вас последните дни да е чул че газът поскъпва? Да забелязахте, че горивата пак скочиха? Да си спомнята скандалите около управляващите и опозицията? Не - сега всички се занимаваме с тълпа скинари и едни мангали с брадви :)

 

А за това, че всичко е един голям спектакъл доказателството е едно. След една седмица - НИЩО НЯМА ДА СЕ Е ПРОМЕНИЛО! Всичко ще е по старому до следващия път. Какво друго доказателство ти трябва за да проумееш, че циганския проблем съзнателно се подържа и не се решава от политиците, за да го използват за случаи като този???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Циганска държава-толкова полиция и жандармерия на едно място никога не съм виждал.Поне 300 пазят мангалото от Кумлука! smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, май ти си сляп! Не си на ясно с фактите, но бързаш да пишеш. Още първата вечер голяма група младежи заминаха за Катуница - напълно спонтанно....направо след мача. На другата вечер почти същите бяха и на протеста. След това всяка вечер те бяха в основата на шествията в Пловдив.

Никоя политическа партия не се опитва да яхне протеста - видимо е. Дори и Волен. Стои настрана /в Сф/, въпреки че направи неговите си изказвания, като всеки път!

Наистина имаше няколко момчета от неговите - но това по никакъв начин не покзва че протестите са политизирани.

Запомни - това е спонтанен процес - основно на младата част от населението. Знам - защото бях сред тях! Нямаше команди, заповеди, манипулиране, пари, кебапчета!

А дали това е удобно на политиците - пак е много спорен въпрос....защото се вижда вече кой е губещия в ситуацията.....но това е др.тема.

/скоро ще разчоплим и нея/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да си прав. В крайна сметка ако си прав, то значи народа е узрял протеста е спонтанен и нещата ще се променят. Ако аз съм прав, след седмица-две ще сме забравили за този случай, мангалите пак ще крадат безнаказано, пак ще мързелуват по цял ден и ние ще им плащаме помощи, и така до следващия подобен случай.

 

Ще ми се ти да си прав, но съм 99% сигурен, че аз съм прав.... за съжаление. :(

 

Има и трети вариант - етнически конфликт в границите на България, което вече е нещо наистина страшно и ако стане....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам дали и аз не съм сляп, ама и за мен има нещо силно нагласено в ширещите се протести из страната. Може би, в началото не е било така, но в последствие всичко се е "изродило"(типично за Родината ни). Със сигурност има хора, които излизат да протестират с "чисто сърце", но за мен те са единици. smile049 Не говоря, разбира се, за убийството на момчето, лека му пръст. Това си е трагедия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе отстрани да гледаш и да си коментираш е едно, а да си имал работа със цигани или поне да ги срещаш всеки ден май е доста по-различно. Върви да ги адаптираш към обществото ако си нямаш друга работа. Има толкоз хора дето защитатват бездомните кучета, та за циганите ли няма да се намерят такива. smile092

И да, тука става дума не толкоз за българското и циганското, а за престъпно насаждане на етническо напрежение, конфронтиране на големи групи хора, насаждане на вражда между тях, довело до трагичен резултат. Именно последния е отвързал обществото по темата и го е довел до противопоставяне на циганските набези. То всеки има някаква граница на търпението. При това положение не че политиците нямат общо със събитията но техните действия или намерения в случая е излишно да се коментират понеже са следствие. А причините и на децата са ясни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елементи на дирижиране на нещата в момента със сигурност има. А народа е прост, много прост, бе. Погледнете политиците(те са си от народа) - първата им работа като станат такива е "да се налапат" , после за роднините, внуците си, разни държанки. До такава степен, че почват да си мислят, че всички сме като тях и не могат да се появят нормални естествени водачи на стадото. Създават една илюзия за невъзможност и "вечност" на "системата". А дефакто тя е просто един сапунен мехур. Кога ще се пукне ? Единствено, когато всеки един от нас(или поне по-голямата част) осъзнаем цялата безсмислица. ЗАщото - наистина какъв е смисълът да трупаш богатства и власт, ако ще ги използваш за да вредиш на хората ??? А всъщност - вредиш на самия себе си, но...

Това си е чиста комплексарщина. И мисля, че тези хора са много по-нещастни от всеки един от нас.. Когато повече хора осъзнаем това много добре - тогава нещата ще си дойдат по местата. Който манипулира циганите и скинарите и т.н. просто си губи времето. Истински важните неща ги пропускаш докато се бориш за власт и пари. Единствено наш избор е - да спрем да взимаме за пример - еди кой си "политик" и еди коя си мутра, които били много "велики". Всеки е велик.. всеки човек си е велик сам по себе си. Дори и малкото цигане от маалата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елементи на дирижиране на нещата в момента със сигурност има. А народа е прост, много прост, бе. Погледнете политиците(те са си от народа) - първата им работа като станат такива е "да се налапат" , после за роднините, внуците си, разни държанки. До такава степен, че почват да си мислят, че всички сме като тях и не могат да се появят нормални естествени водачи на стадото. Създават една илюзия за невъзможност и "вечност" на "системата". А дефакто тя е просто един сапунен мехур. Кога ще се пукне ? Единствено, когато всеки един от нас(или поне по-голямата част) осъзнаем цялата безсмислица. ЗАщото - наистина какъв е смисълът да трупаш богатства и власт, ако ще ги използваш за да вредиш на хората ??? А всъщност - вредиш на самия себе си, но...

Това си е чиста комплексарщина. И мисля, че тези хора са много по-нещастни от всеки един от нас.. Когато повече хора осъзнаем това много добре - тогава нещата ще си дойдат по местата. Който манипулира циганите и скинарите и т.н. просто си губи времето. Истински важните неща ги пропускаш докато се бориш за власт и пари. Единствено наш избор е - да спрем да взимаме за пример - еди кой си "политик" и еди коя си мутра, които били много "велики". Всеки е велик.. всеки човек си е велик сам по себе си. Дори и малкото цигане от маалата.

 

Колега, в момента се чувствам щастлив, че има хора като теб и че те мислят по този начин. Даваш ми надежда, че не всички са изпростели, интересуващи се само от задоволяване на първичните си страсти селски бараби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.