Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Много странно - вижте как си заварих мигача


nopain

Recommended Posts

Здравейте, качвам снимки да видите как заварих мигача днес, нямам идея какво се е случило, но е отворено много нескопосано, надрано е с отвертка, крушката я няма, няма кабели... Има просто дупка. Дайте идея, моля ви. Крушката ли е открадната??? За какво става въпрос. Как се стига дотам, за да погледна? :) Не мога да повярвам. Благодаря предварително. Поздрави!post-8935-138453332724_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махаш подкалника и се стига елементарно.

 

Даже за по-лесно развинти само тези винтчета (звезда трябва да са) които са само от към страната на вратата , а не да махаш цял подкалник. Леко го открехваш и гледаш какво се е случило.

Крушката дали е открадната? Как да ти кажем. Пускаш си мигача и виждаш: свети / не свети. Тя крушката си влиза заедно с буксата към пластмасата(мигач) и си ти.

 

Гледам 1то ти краче е излязло. ако можеш с тънка отверка да изметнеш и другото и да издърпаш леко навън цялото тяло (ако кабелите го позволяват). Гледаш и оправяш. (ако има какво да оправяш)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извадих цялото тяло, няма нищо навътре, просто го снимах така, за да ви покажа как го заварих. Вкарах го и си заспа. Маха се адски лесно, много ми е чудно как са успяли да надерат и пластмасата, и купето. Не свети. Няма кабел, няма крушка. Адски странно. За да махна подкалника, не трябва да свалям гумата, нали? Благодаря! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не трябва- стига да имаш подходящите (къси) инструменти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

99 % са се опитали да ти излекуват алармата. Само че това е дооооооооооооста стар и балъшки начин - да вържат мигача на късо. Е - все пак зависи и от това как ти е монтирана алармата. Според мен първо са отворили тялото, после са резнали кабелите и са ги дали на късо. След това колата ти е изяла някоя тупалка (за да се разсвири от шок-датчика например). Ако е правилно вързана (по-голям ампераж на основното захранване и по-малък на изходите за мигачите) всичко е наред. Просто спират да светят мигачите от алармата. От колата ще продължат да си работят. Ако, обаче е вързана непрофесионално (само един бушон на основното захранване) - лоша работа. Така и така ще ровиш в подкалника за кабелите. Направи си експеримента сам та да знаеш по-нататък. Дай на късо кабелите за мигача и задействай алармата. Ако свири, но нямаш мигачи - всичко е наред. Просто трябва да си смениш бушона за мигачите през алармата. Ааааааа-а-а-а-а. И не го търси в таблото с предпазителите на колата. Трябва да е някъде по кабелажа на алармата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааааа, опитали са да я гепят! Не мога да сваля подкалника, еврейска звезда е, а нямам такъв ключ. Няма грам кабел навътре, като пипам. А са ударили по другия калник, и то доста силно, защото има издрано по боята, а вчера го нямаше. Дайте идея къде да мина наблизо в "Красна поляна"? Стефан дали може да свърши работа? И да го оправям ли въобще? Ако го оставя така, поне този вариант ще им пресека... :smt0344 Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам каско, да, и то за много прилична сума, затова не съм откачил напълно още. И все пак доста откачих :) Алармата си работи, мигачите също. С изключение на този. Как да действам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по-горе ти написах , че са звезда (май беше Т-20). Лесно се сваля, помоли някой комшия/авер да ти даде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсих, не мога да намеря. Ще ходя при алармаджии, но днес едва ли някой бачка. Да взема да сложа един прекъсвач на запалването? Кой краде Шкоди, братче? :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извадих кабела. Дори не е срязан. Може би нещо ги е спряло, удар по другия калник определено има, и то с метал, пръстен или нещо такова, надрано е. Всичко е наред сега, сложих и едно ЦК ключе за всеки случай. Има и имобилайзер, не знам какви идеи са имали да я вземат, може би репатрак :) Въпреки че не е окъсено обаче, мигачите при задействана аларма не работеха. Супер странно! Благодаря на всички за съдействието! Дано повече не се случва. Превъртях :) Поздрави! s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Въпреки че не е окъсено обаче, мигачите при задействана аларма не работеха. Супер странно! ...

 

Предполагам са дали на късо и е изгорял някой бушон. Това е причината да не работят мигачите при задействане на алармата. Удара най-вероятно е бил за да я задействат и да изгори, но не се е получило. Според мен са аматьори които са се пробвали. Не е ясно кога ще пробват пак smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сещам, че и на мен не ми работят мигачите от едната страна от известно време, но само при задействане от алармата. Може би това е някакъв парад на глупостта и аматьорщината, знае ли човек smile048.

А дали пакостниците не са деца крадящи емблеми. В квартала изчезнаха доста емблеми, включително и една моя. И алармата "пречи" както се сещате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава кола рядко се краде, особенно ако е с каско. По скоро има нещо по колата което ги привлича - гуми/джанти, аудио или нещо от сорта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея каква е била целта. Изглежда много аматьорски де. Кабелите бяха хлътнали навътре, изпуснали са ги явно. Така са ударили от дясната страна, че е паднала боя, а шоковия датчик може да се задейства и с шамар, ключалката е наред. Всичко е възможно, може и хлапета да са били, или пияни. Джантите са привлекателни, музиката още си е фабричната, едва ли тя ги е грабнала. Остава загадка, но аз врътнах и цк ключе за всеки случай :) Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.