Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колеги, препоръчайте ми сервиз за смяна на бендикса.


35mm

Recommended Posts

Къде в София или околностите има добър сервиз където могат да ми сменят (оправят) бендикса?

 

В Еуратек се сменя целия стартер. Ама нов е над 1000 лв. Имам лоши спомени от опитите си да ремонтирам колата си в друг сервиз освен този на Еуратек (а bega4ката и Варна са ми далече - само там бих се доверил освен на Еуратек), и ме е страх да ходя при непознати майстори.

 

В момента на около 10 старта - около 6-7 са с "шум" а понякога си стартира нормално, все едно че си е наред бендикса. Ама не е, знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Колега!Ако има едно остатъчно шумене за около 2 сек. след палене може да не е бендикс.При мен изчистиха стартера,смениха втулките и четките и сега е пушка.Всичко ми струваше 75 лв.Късмет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз мисля другата седмица да ходя при мой познат майстор за смяна на бендикс и четки. Ако остана доволен ще ти пиша ЛС да ти обесня къде. Предполагам до Сряда се надявам да имам инфо за теб. Поздрави smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето елементарна работа. Имах същия проблем със старата Фабия, беше се износила предната втулка, поправихме го и проблема изчезна. Ако не си с леви ръце може да си спестиш доста пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ако има едно остатъчно шумене за около 2 сек. след палене може да не е бендикс...

 

Преди го нямаше този шум. И в ЕТ казаха че е бендикса. Дори ако ми вземат моя стар оригинален стартер и аз получавайки така правото да си купя нов стартер на половин цена - пак парите за смешно високи. (освен че не мога и да си ги позволя за това). Просто не предлагат тази част отделно.

 

...Ако остана доволен ще ти пиша ЛС да ти обесня къде.

 

Благодаря ти предварително. smile159

 

Общо взето елементарна работа...Ако не си с леви ръце може да си спестиш доста пари.

 

Радвам се че не е сериозно. Не смея да пипам по нея понеже знам че не разбирам много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега уви тази седмица няма да успея да стигна до майстора, че ми се налага да пътувам, надявам се другата да успея. Иначе не се притеснявай, моя бендикс си квичи от година и нещо. Имаш време. Поздрави и съжелявам, че не мога да съм полезен и на давама ни тази седмица smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря все пак. Страх ме е така сега бендикса да не развали нещо зъбите например по маховика като не връща винаги.

Ще търся майстор който е съгласен да му вися над главата и аз да участвам в ремонта - да си дозатегна всички винтове които е пипал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето елементарна работа. Имах същия проблем със старата Фабия, беше се износила предната втулка, поправихме го и проблема изчезна. Ако не си с леви ръце може да си спестиш доста пари.

къде има втулка отпред бе Икономе?

на иглен лагер е бендикса и излиза целия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Където лагерува бендикса в нея, т.е. предната голяма втулка на стартера, бронзова, процепена. При мен беше износена доста и от това сигурно при прибирането си бендикса е заклинвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата има октавия

има различни стартери,но неговия най вероятно е с лагер иглен

няма значение,както и да е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така де, може и да е по-различно, но ефекта беше описания, ще се види на място. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Бегачката е прав. Аз бях миналата седмица и проблема бешв в игления лагер. Смених го него и четките и сега всичко е наред. Колега мога да те пратя при този майстор, за около 4 часа я направи, но посмъртно няма да можеш да седиш при него. Доста се пали и е малко .... от тия киселите майстори, но пък бачка качествено. Бивш колега на баща ми е и го познавам от 15 години може би. Аз съм доволен от ремонта. Пратил съм ти тела ми на ЛС, ако искаш да те опътя и да ти дам повече инфо звънни ми.

Поздрави smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.