Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Данък на продадена кола


bufet

Recommended Posts

Здравейте, въпросът ми към по знаещите е:

купих кола нов внос, регистрирах я на мое име, не съм я обявявал в данъчното, продадох я на човек от Враца (аз съм от София) отидохме при нотариус който извърши сделката без платен данък, с договора човека от враца я е регистрирал без проблем, и вече е на негово име и с вр номера, искам да попитам от даначното ще ме потърсят ли за тези 2 месеца в който колата беше моя, и имат ли някаква комуникация с другите институций за да разберат (в случай че ме потърсят) че колата вече не е моя и от кога не е, надявамсе да сте ме разбрали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да те потърсят все още няма комуникация м/у КАТ и НАП. В най-лошия случай нотариуса поема отговорността за изповядването на сделка без необходимите документи, с което нарушава закона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да те потърсят все още няма комуникация м/у КАТ и НАП.

Нъцки, връзка има и не е между КАТ и НАП, а между КАТ и Общината /поне в Бургас има/.

 

Друг е въпроса, че колегата не е бил длъжен да декларира автомобила в Общината в срок от два месеца. Съответно няма да го потърсят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да те потърсят все още няма комуникация м/у КАТ и НАП.

Нъцки, връзка има и не е между КАТ и НАП, а между КАТ и Общината /поне в Бургас има/.

 

Друг е въпроса, че колегата не е бил длъжен да декларира автомобила в Общината в срок от два месеца. Съответно няма да го потърсят.

 

Колега, написал съм КАТ и НАП, ти говориш за КАТ и Община Б-с. В твоя случай предполагам, че ти е трябвала някаква услуга от общината, но се е оказало че имаш задължение към КАТ и си "разбрал", че имат връзка. Да така е, има връзка м/у институциите, но тя не се изразява в това, съответното регионално звено на НАП да бъде информирано за всяка една ново/пре регистрирана кола и съответно да санкционира тези, които не са спазили срока за деклариране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[Колега, написал съм КАТ и НАП, ти говориш за КАТ и Община Б-с.

Виждам, че си писал КАТ-НАП но мислех, че си сгрешил в бързането, а явно не е така. До сега автомобил в НАП не съм декларирал, всичките са ми декларирани в Общината /по чл. 45 от ЗМДТ/. Автомобилите се облагат с Данък МПС който е местен данък. НАП няма никакво отношение към Данък МПС. Предоставена е възможност на Общините да го определят /за определянето не съм много сигурен/ и събират /за събирането съм твърдо убеден/. Дирекцията, която се занимава с тази дейност е ДПМДТР /Дирекция Приходи от Местни Данъци, Такси и Разрешителни/

 

 

В твоя случай предполагам, че ти е трябвала някаква услуга от общината, но се е оказало че имаш задължение към КАТ и си "разбрал", че имат връзка.

 

Старая се да нямам задължения към КАТ, които да "научавам" от Общината.

 

Да така е, има връзка м/у институциите, но тя не се изразява в това, съответното регионално звено на НАП да бъде информирано за всяка една ново/пре регистрирана кола и съответно да санкционира тези, които не са спазили срока за деклариране.

Ако червеното "не" не е грешка, тогава за чий е тая връзка м/у институциите.

Поради спецификата на една от дейностите ми, знам че на определен период от време /всяка седмица/ се взема информация от КАТ и се предоставя на Общината /въпросното предоставяне е уредено с наредба/. Даже наскоро отписвах един автомобил в Общината и служителката ми каза, че ми приема Декларацията за снемане от отчет /даде ми входящо номерче/, но да съм проверял след две седмици дали това ще стане наистина, защото се чака потвърждаване на информацията /подадена от мен/ от КАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

КОлеги и аа имам такива терзания с една кола -купена преди около 5-6години,но не съм я регистрирал в общината(София) и не съм плащал данъци.

Сега съм решил да я разфасовам (защото май няма вариант вече да я продам без палтени пътни данъци)...-когато отида в КАТ да върна номерата трябва ли бележка за платени пътни данъци?Или само номерата и талона ??

Много ще съм Ви благодрен за отговои.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОлеги и аа имам такива терзания с една кола -купена преди около 5-6години,но не съм я регистрирал в общината(София) и не съм плащал данъци.

Сега съм решил да я разфасовам (защото май няма вариант вече да я продам без палтени пътни данъци)...-когато отида в КАТ да върна номерата трябва ли бележка за платени пътни данъци?Или само номерата и талона ??

Много ще съм Ви благодрен за отговои.

 

В КАТ не ти изискват бележки за платени данъци.Отиваш с номерата и документите на колата(малък и голям талон и т.н.) и я бракуваш.Попълваш декларация къде ще съхраняваш колата и ти конфискуват малкия талон,големия го перфорират и ти го връщат в уверение на това,че колата е бракувана.Оттам насетне щом не си я регистрирал в общината,няма да ходиш в данъчното да се навираш между шамарите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОлеги и аа имам такива терзания с една кола -купена преди около 5-6години,но не съм я регистрирал в общината(София) и не съм плащал данъци.

Сега съм решил да я разфасовам (защото май няма вариант вече да я продам без палтени пътни данъци)...-когато отида в КАТ да върна номерата трябва ли бележка за платени пътни данъци?Или само номерата и талона ??

Много ще съм Ви благодрен за отговои.

 

Засега не искат. Но не е ясно до кога. Следващата година се очертава много тежка като бюджетни постъпления и нищо чудно да подгонят нередовните платци. В София по мои наблюдения поне 15-20% от колите не са регистрирани в данъчното. При това обикновенно са коли с висок данък. Това все някога ще спре и може би момента ще е след изборите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ви занимая още мъничко с моя въпрос оказа се по сметки, че колата е била моя около 3 месеца с което минава 2-месечния гратисен период, и ако стане нещо случайно(и ме потърсят) с договора за покупко продажба ли ще доказвам откога до кога е била моя колата, и понеже и моето копие както и разни други неща като слънчеви очила, компакт дискове и др подобни останаха в колата защото бях малко превъзбуден от продажбата :) мога ли да изискам от кат враца (понеже купувача беше от там) документ че колата е регистрирана при тях, аз имам телефона на купувача но понеже мина време и не ми се притеснява човека и не ми се раскарва до враца ако няма да имма проблеми, но все пак и след 5 години може да ме придърпат и затова питам може ли да се изиска информация от тамошния кат, дано не ми емного объркан въпроса.

Много ме е яд че така направихме с този нотариус, да си го бях платил да не се притеснявам, но човека доиде и плати колата отидохме при нотариус който ни поиска платен данък аз знам че преди това можеше да се внесе някаква сума в банката и с бележката да се исповяда сделката, но вече не е така, отидох и до данъчното което е на другия краи на София но се оказа че само с големия талон нестава и трябват всички документи които носих в кат когато си я регистрирах на мое име и беше още на чуждестранни номера, и тогава копувача се обади на някакъв приятел тои ни испрати при въпросния нотариус и тои ни написа договора подписахме се и се разделихме поживо поздраво и от следващия ден след продажбата се тормозя за този данък, да не ми се събира с годините и да се окажа длъжник на дъжавата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"... мога ли да изискам от кат враца (понеже купувача беше от там) документ че колата е регистрирана при тях...

В парично отношение, за тебе е по-важно да е регистрирана в данъчното във Враца. Ако някой ще ти иска пари, това са данъчните.

Ако колата е регистрирана в КАТ Враца, това мисля означава, че е регистрирана и в данъчното. Доколкото знам, когато не е първа регистрация, КАТ изизкват документ за платен местен данък на автомобила.

ПП: А можеш да поискаш от твоето данъчно справка, че не дължиш данъци. Тогава ще разбереш каква е картината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! При нотариуса попълни ли декларация, че не дължиш данъци?

Не, ще направя справка наиситна поне към момента да знам положението

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

КОлгато сега я прехвърлям на мое име в КАТ(по талон) трябва ли да представя бележка от общината за платени пътни данъци?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тази сутрин прехвърлих 2 коли, че ни свърши лизинга и не ми искаха документи от общината.

Искаха само това:

- Договор за покупката (оригинал + копие, копието остава при тях)

- Ако е на фирма - актуално състояние или булстат (копие, остава при тях), ако имате повече от една кола - колкото коли толкова копия на акт. съст./булстат

- Талони - голям и малък

- Застраховка Гражданска отговорност

- Лист за ГТП (минаване през канал) - само ако сменяте номера и/или има видими промени по външния вид и/или мотора

- Лична карта на собственика или нотар. завер. пълномощно.

Също ако искаш специални номера тип 2х2 или 3х1 еднакви цифри ходиш рано рано да си от първите, защото за 1 час свършва дневната партида или поне 2 дена преди това трябва да си заявиш желанието с молба в деловодството им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото е. Може и да не ти искат договор в твоя случай, но ако ще ти я прехвърля на теб значи си трябва договор.

Ако няма да ти я прехвърля той трябва да ходи лично или да ти направи пълномощно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа извинявай тогава.

Значи трябва да им представиш някакъв документ с които да им докажеш, че имаш право да се разпореждаш с колата.

Ако правилно съм схванал - удостоверение за наследство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако номерата да от същия град може и да не ходиш с колата

 

и си почистете до блясък номерата на двигателя и рамата ,че да не ги търкате на място ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросат ми е дали трябва бележка за платени данъци ?

Иначе номерата са "София"

А техно теста на каналите в кат ли се прави?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.