Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ремонт на скорости фелиция 1.9


gogalov

Recommended Posts

Здравейте колеги , някой да е сменял лост м/у скор. лост и скор. кутия. Моя се прецака и тече масло от там и самия отвор от 8 милиметра е станал 11 и днес съм решил да свалям скорости да се опитам да го сменя. Питането ми е следното имали някаква уловка при цепенето на кутията ще сам благодарен ако някой помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това по какъв начи се отнася до раздел Продавам? smile049 Местя темата в правилния раздел, успех с разрешаването на проблема Ви желая.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това по какъв начи се отнася до раздел Продавам? smile049 Местя темата в правилния раздел, успех с разрешаването на проблема Ви желая.

 

Поздрави.

 

Проблема е решен със скоростите - три часа работа и сега станаха супер ако на някои му предстои подобна работа със скорости за Фелиция дизел не е сложно просто е само трябва да имаш търпение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво му бая ако не е тайна ?

То е ясно , че си сменил семеринга , ама от там на сетне :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво му бая ако не е тайна ?

То е ясно , че си сменил семеринга , ама от там на сетне :-k

Колега, самия избирач на скоростите се беше износил доста и самия отвор дето се захваща карето за лоста на скоростите беше станал от 7.5 милиметра на 11 милиметра. За това се наложи смяна на избирача и колко да сменям семеринги фаида нямаше все си тече маслото , а самото разглабане е много лесно и просто ако имаш под ръка гаиковърт става за минути разглабането заради двете гайки на 5 скорост , след това се избива един клин на вилката свалянето на 5 едни зегеркови клещи да се освободят лагерите на двата вала и корпуса излиза , след това ти трябва пробоец 5 милиметра да се избият два клина и ключе номер 10 глухо или с удължение да свалиш избирача на скоростите. и после по обратния ред се събира. На мен ми отиде 3 часа със разглабане и сглабане и оглеждане за някакви дефекти дали има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво му бая ако не е тайна ?

То е ясно , че си сменил семеринга , ама от там на сетне :-k

еми колега самия избирач на скоростите се беше износил доста и самия отвор дето се захваща карето за лоста на скоростите беше станал от 7.5 милиметра на 11 милиметра. за това се наложи смяна на избирача. и колко да сменям семеризи фаида нямаше се си тече маслото. а самото расглабане е много лесно и просто ако имаш пот рака гаиковер става за минути разглабането заради двете гаики на 5 скорос, слет това се избива един клин на вилката свалянето на 5 едни зегеркови клещи да се освободят лагерите на двата вала и корпоса излиза слет това ти трябва побоец 5 милиметра да се избие два клина и ключе номер 10 глухо или сас удължение да свалиш избирача на скоростите. и после по обратния рет се сабира на мен ми отиде 3 часа със разглабане и сглабане и оглеждане за някакви дефекти дали има

 

Чесно колега, прочетох го на един дъх, ама на "...мен ми отиде 3 часа..." въздух не ми остана! Сложи тук-там една запетая за престиж... smile091

Евала, че си го направил! Ако и снимки си направил, направо отваряй нова теме в "Сам се справих"

ПП: и.....не жали запетайките smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си шампион или голям късметлия ... аз колкото пъти съм търсил части за скорости различни от муфи , лагери и синхрони все ми казват , че няма :mrgreen:

Не слагай повече на мястото на свръзката болт ( от това се разширява отвора )!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евалла, колега, добре си се справил! А сега, ако се пребориш и с българската граматика, правопис и пунктуация, ще си достоен, човек да те почерпи и бира! :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евалла, колега, добре си се справил! А сега, ако се пребориш и с българската граматика, правопис и пунктуация, ще си достоен, човек да те почерпи и бира! :roll:

Да знам за писането , ама нещо самия комп ми се ебава и скоро време щего заигравам за буклука и се извинявам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.