Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как се "пуска" Изот1031с


maxrpm

Recommended Posts

Въпроса ми е смешен, но след като се включи компа и ми каже да натисна 1 или 2 за ОС, какво да натисна? От Кб реагират 2 бутона с бибкане, 1 или 2 не правят нищо. Ако изключа КВ ме пита за резолюция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сашо, въпросът май не е "Как", а "Защо?" и отговорът трябва да го дадеш ти.

Ако ще правиш музей мога да намеря моя Правец-82 и да ти го подаря....,

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз колекционирам дърти машини, така че ако някой има нещо за хвърляне - насреща съм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е смешен, но след като се включи компа и ми каже да натисна 1 или 2 за ОС, какво да натисна? От Кб реагират 2 бутона с бибкане, 1 или 2 не правят нищо. Ако изключа КВ ме пита за резолюция

 

Малкко на изуст ще говоря ама:

- предполагам, че имаш две флопита;

- пита те от къде да зареди ОС;

- Намири си дискета с ОС; което може да е мисия невъзможна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората, които могат да се сетят как да стане това, вероятно се броят на пръстите на едната ми ръка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изказвам следното предположение, без да твърдя, че спомените са ми пресни:)

Ако модела ти е правилен, мисля че ще имаш 2 основни проблема.От който мисля хардуерния е с приоритет :)

Спомням си , че този модел беше със специален процесор за изчисления и и специфика на памметта (малка).

И затова мисля, че беше със CP/M, а не с MS-DOS.

Отделно от това си спомням (но само визуално), че флопитата бяха май 8".

Така че ако намериш 8" дискета :) и CP/M ( все някъде ще има) можеш да се пробваш някой dBase да сметнеш заплатите :)

АЗ със сигурност имам и CP/M и DOS , но са на дискети 5.25" и на 3.5", но къде са и дали ще се прочете нещо.

А и пак по спомен тези машини мисля, че само текстов режим имаха, ако очакваш нещо повече де ..

Но ми се върти из главата, че имаше и за тях някакъв предсештвеник на Slalom ( една буква дето я упрвляваш във стестняващ се канл от други букви )

Така че ти предлагам да се ориентираш към касетофона ;)

 

Поздрави

 

Иначе хора има много, въпроса е защо както се каза по-горе.

Между другото във Техническите университети се пазят такива неща и предполагам някой си ги пуска да си припомни какъв майстор е бил.

Пак, че не си намерил някой VAX, че да те мислим как си го прекарал ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо - исках да си изпринтя нещо на принтера :lol:

Да с дискети 8' е, не ги намирам обаче.

 

Благодаря за отговорите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oткрих отговора. Това, че ме пита директно за ОС е някакъв бъг. Трябва 1 во да пита за резолюция и тогава всичко е ок. Бъга се получава се на случаен принцип и не се оправя с рестарт. Помпам Del и 1или2 и по някое време ми казва да вкарам дискета и да натисна 5 (ако избирам 1) или ме вкарва в странен текстови режим (за 2).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.