Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как се сваля рейката на Фаворит/Форман


petrov55

Recommended Posts

Помагайте,че закъсах.Как се сваля рейката на Форман/Фаворит?Имам някакво чукане и ми казаха ,че може да е от пластмасовата втулка.Трябва да сваля рейката за да я сменя,но не знам как да я откача от кормилния лост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помагайте,че закъсах.Как се сваля рейката на Форман/Фаворит?Имам някакво чукане и ми казаха ,че може да е от пластмасовата втулка.Трябва да сваля рейката за да я сменя,но не знам как да я откача от кормилния лост.

Вътре от купето долу при педалите има едно каре и един болт, като го развиеш и карето излиза от шлиците на оста на рейката. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помагайте,че закъсах.Как се сваля рейката на Форман/Фаворит?Имам някакво чукане и ми казаха ,че може да е от пластмасовата втулка.Трябва да сваля рейката за да я сменя,но не знам как да я откача от кормилния лост.

Вътре от купето долу при педалите има едно каре и един болт, като го развиеш и карето излиза от шлиците на оста на рейката. Успех.[/qМного ти благодаря,явно не е толкова трудно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

А може ли тази пластмасова втулка на кормилната рейка да се смени , без да се сваля ця-

лата, а само с демонтаж на ябълковидния болт от дясно по посока на движението. Ако може, как става?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен съм,а и като хвана рейката от лявата страна луфта е чувствителен

Втулката е от дясната страна ... ако има луфт от ляво по-добре мисли за нещо генрално като нова рейка или някакъв капитален ремонт на настоящатата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен съм,а и като хвана рейката от лявата страна луфта е чувствителен

Втулката е от дясната страна ... ако има луфт от ляво по-добре мисли за нещо генрално като нова рейка или някакъв капитален ремонт на настоящатата .

 

Зависи за коя "лява" страна говори. :smt030

Мое ляво или твое дясно, както казваше Ясен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено се прецаква лагера в рейката. Не е трудно свалянето. По-добре я свали и ревизирай. Имах приятел на който правихме манипулацията и мислех ме, че е от този пластмасов водач, но проблема се оказа лагера. Беше отдавна и не мога да помогна с повече, но лагера вътре в рейката там където влиза кормилния прът беше жестоко разбит. Спомням си че не беше сложно свалянето-правихме го пред блока, без канал. Най-големия зор беше да свалим долното каре, защото трябваше да са завираме под волана, а килограмите си казват своето. Там развиваш болта и карето ако не се лъжа е на шлици. След това в двигателния отсек откачаш накрайниците и скобите на рейката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.