Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Superb 1.8 TSI 7DSG проблем


Shady1

Recommended Posts

Здравейте колеги. Преди няколко дни си взех чисто нов Superb Business 1.8 TSI 7DSG с някои добавки от мен, като ксенон, 17" джанти тип Laurel и декоративни хромирани лайсни. Колата страшно много ми харесва, за дните в които имах възможност да я карам не си свалих задника от нея. Всичко беше наред до 30км. При сваляне от трета на втора предавка колата изгасна на едно кръстовище. Веднага успях да я запаля и не направих никаква беля. След още някой километър пак угасна. Реших да не се връщам в ЕТ веднага, а да я покарам някой друг километър и ако го направи пак тогава да я карам там. Карах я до почти 700км основно извънгрдаско. За това време колата изгасна още 2 пъти. Реших да я закарам в ЕТ да я видят. Взеха ми я и ми казаха че ще се свържат със завода да ги питат как да процедират, след като не са открили нищо чрез диагностика с компютър. За жалост от завода не са отговорили днес и хората ми предложиха заместващ автомобил, което ме навява не мисълта, че проблема може да е по-сериозен. До сега карах 2007 Октавия 2.0TDI 6DSG и не съм имал никакви проблеми за 4 години, за това и реших да си взема Супърб дсг. Искам да попитам дали някой колега е имал сходен проблем с комбинацията 1.8 TSI 7DSG без значение дали е на Октавия или Супърб или пък друг модел от VAG(ако има такива потребители). Не казвам, че проблема е в скоростната кутия, но съм чел, че тези кутии имат проблеми от време на време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Bojanov

    9

  • MK_

    8

  • Shady1

    6

  • jackrabbit

    6

Най-много писали в темата

Здравей и честито за колата.

Аз съм със същата комбинация двигател/ скоростна кутия и вече година и 1 месец на 35 000км. няма подобни проблеми.

 

Дано се оправи лесно и бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.Днес бях в ЕТ за заместващата Октавия и ми казаха че моята кола била с проблем във софтуера който управлявал системата която следяла за това да не падат оборотите. Дано да е така. Чакали сега от Чехия новия софтуер. Между другото имали някакъв ъпдейт за скоростната кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички.

Аз съм нов във форума и пожелавам на всички

един ден да притежават новия супърб.

Фантастична кола е.

От 04.2010 и аз съм горд собственик на 1.8 TSI elgans

7 DSG лимузина.

Но и аз не извадих късмет и на 8 000км. колата започна да изключва

от скорост докато е в движение.

Оказа се че е мехатроника и от ЕТ го смениха.

Преди смяната изобщо не усещах кога се сменяват скоростите,

и не само аз а и всичките ми познати и не можеха да повярват,

но след това започнаха проблемите.

Между 1 и 2 превклюваше все едно си отпуснал по рязко съединителя.

Половин година ходих до ЕТ а те ме уверяваха че това е нормално.

Преди 2 седмици ми смениха софтуера на скоростната кутия и има малко подобрение, но пак не е това което беше.

Искам да попитам който има тази комбинация дали усеща смяната на скоростите и дали има придърпвания.

Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма придърпвания и рязко превключване или с удар. Само плавна работа. Малко по грубо е при низходящ ред на превключване, но това доколкото знам е слабост на кутията, а не дефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е към мене въпроса, не се усещат почти. До колкото знам свалянето на предавките в тази кутуя не е най-плавното. Не съм усетил удар, тресене или нещо подобно, само между 3-та и 2-ра падането на оборотите или евентуално угасване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола днес направи нещо много странно.

Изминах около 250 км. извънградско съвсем нормално. Прибрах се и след около 1 час я подкарах градско за около 4 км. без проблем. След 15 мин. пак градско на 2 предавка с ниска скорост претриса много силно. Проблема се повтори 3-4 пъти. Паркирах и след 5 мин. Отново потеглих и проблем нямаше.

 

Какво по дяволите може да е било това?????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как се оправя? Щото сега я карах и си го има?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е гаранционна тичай в сервиза там знаят какво да направят. Ако не е пак в сервиза, притрисането е началото на края на скоростната кутия, но ако се балансира навреме ще кара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес всичко е по старому - перфектно.

Но до кога?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола днес направи нещо много странно.

Изминах около 250 км. извънградско съвсем нормално. Прибрах се и след около 1 час я подкарах градско за около 4 км. без проблем. След 15 мин. пак градско на 2 предавка с ниска скорост претриса много силно. Проблема се повтори 3-4 пъти. Паркирах и след 5 мин. Отново потеглих и проблем нямаше.

 

Какво по дяволите може да е било това?????

Добре дошъл в клуба smile049 viewtopic.php?f=46&t=21001 - и до ден днешен на втора скорост си притриса и никой не може да каже защо?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола днес направи нещо много странно.

Изминах около 250 км. извънградско съвсем нормално. Прибрах се и след около 1 час я подкарах градско за около 4 км. без проблем. След 15 мин. пак градско на 2 предавка с ниска скорост претриса много силно. Проблема се повтори 3-4 пъти. Паркирах и след 5 мин. Отново потеглих и проблем нямаше.

 

Какво по дяволите може да е било това?????

Добре дошъл в клуба smile049 http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic ... 46&t=21001 - и до ден днешен на втора скорост си притриса и никой не може да каже защо?!

 

Благодаря за приветствието, но не мисля да оставам в този клуб.

Не ме кефи да ми е скапана колата.

Аз ти се чудя как си се примерил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами така я карам, какво да направя. Седем пъти бях в сервиз, къде ли не се обаждаха, "горещи връзки" с Чехия, преинсталации на софтуер, съставяне на протоколи и т.н. и след три дни започва пак тресенето. Колата е с удължена гаранция - остават ми 1,5 год. и 55 000 км. и съм решил да я карам така, пък каквото стане, просто ми писна - имам си достатъчно друга работа! Нека все пак, ако при някой проблема се реши да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си зает, си наемаш един адвокат и един технически експерт да се оправят с ЕТ. Като ти изтече гаранцията, тази кола е на практика непродаваема. Плащал си и за удължена гаранция на всичкото отгоре. Срам и резил - от страна на Млада Болеслав най-вече, защото каквото кажат те, това изпълняват от ЕТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте отново колеги. Искам да споделя как се развиват нещата с моята кола. След като пичовете от ЕТ се свързаха успешно със завода, от там са им казали че 39 седмица на годината. Тъй като аз съм много нетърпелив и ми писна да чакам и да им карам заместващите автомобили, седмица и половина след като оставих колата си я взех обратно. Покарах я 400-500 км и пак си имаше стария проблем (логично), но не гаснеше, а само и падаха оборотите и пак се качваха. Викам си тя ще се оправи като мина 1500 км. И стана чудо. Колата не е правила проблем откакто мина 1500 км. Вече е на 2800 и все още не е проявила тоя дефект. Аз се успокоявам с: "тя е искала да се угризе". Иначе всичко останало е перфекто и все още съм страшно доволен от избора си на автомобил. Днес звънях на ЕТ и от там ми казаха, че все още не ми е готов софтуера. Добре, че си я взех иначе щеше да седи в ЕТ да ръждясва :lol: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че не уточних. Софтуера който управлява системата която следяла за това да не падат оборотите трябваше да е готов 39 седмица. Явно братята чехи ги мързи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
Кво стана?Оправиха ли ти автомобила?

 

Този въпрос към кой е?

 

 

А при мен има развитие. Смениха и двата съединителя, които били в общ блок (кутия ). Не ми дадоха никаква подробна информация, така са казали от Чехия и са изпратили частта.

 

Беше ми осигурена заместваща кола още от момента на оставяне на моята в сервиза. Сега ще видим дали ще е добре колата и до кога.

 

Ще запаля свещ!

smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Съжалявам, че не писах по-рано, не съм се сетил. След като мина 39 седмица на годината аз почнах да притеснявам малко по малко ЕТ и нещеш ли на втория или третия ден след като им изтече срока който ми бяха дали, братята чехи им пратили софтуера. Веднага запалих колата и със светлинна скорост пристигнах до там. Сложиха ми новия софтуер. Да си призная честно същата работа си е. Даже тея дни ми се обадиха да ме питат дали всичко с колата е наред и тн. Не очаквах да им пука за моята кола и за това гледах като тряснат известно време. Между другото колата вече стана на почти 5000км (уж си взех бензин. защото не карам много) и все още ме мога да открия нещо което не ми харесва в нея. Разхода на гориво не мога да го докарам до нивата написани в книжката каквото и да правя. Градско си гори 11 12 извънградско 8 9. По магистралата със 140-150 ми дава към 7.8-8.2, което май не е зле за такава голяма бензинова кола.

s_flag s_flag s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.