Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разход мечта и разход лъжа


zvi

Recommended Posts

е не видях такава тема в нашата Румстарска секция и реших да я създам нека всеки си опише какви разходи има и отчита . Е хубаво е и горивото и годината на колата + двигателя да се споменава , защото видях разни мнения в които само по "гаража" на колегите можеш да се досетиш че става въпрос за бензин/дизел.

Е днес за 815км заредих 40.34литра без да обезвъздушавам т.е. до горе защото така и заредих преди това. Около 200км градско ,600 извън града.

1.6 TDI-CR, на 1350км т.е чисто нова .

Е вие сте smile159 smile159 smile159 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи от карането, а може би и от качеството на горивото. В Германия миналата година ми падаше под 4/100 по борд, а тук не мога, сигурно постоянно трябва да спускам по енерция. Върти се от 4,1 до 5,5 на извънградско, градското 6 го слагаме средно.

Става въпрос за Фабията от подписа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи от карането, а може би и от качеството на горивото. В Германия миналата година ми падаше под 4/100 по борд, а тук не мога, сигурно постоянно трябва да спускам по енерция. Върти се от 4,1 до 5,5 на извънградско, градското 6 го слагаме средно.

Става въпрос за Фабията от подписа.

Да така е , затова реших да зареждам от по-скъпата нафта . и за мен така ми се струва каквото и да си говорим с клима извън града 5 и в града 6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От юни 2007 до сега разхода ми по колонка е 6,8 за около 43 000 км. Височък в сравнение с другите колеги с 1,4TDI , а пък кракът ми не е тежък и нямам обяснение защо така. smile049

 

Иначе лятото София-Варна с 4 човека, пуснат климатик и багаж до дупка(включително и пълен багажник на покрива!) ми даде разход 5.8 на 100. Извънградско, когато сме само аз и жената, разхода ми е 4.5-5 на 100км. Как да не съм доволен. s_flag Градския разход е безсмислено да го коментираме, в зависимост от трафика варира от 5 до 9-10л/100км smile048.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно по бордови компютър от София до Бургас, 4-ма човека пълен багажник, климатик само за час-час и нещо, средна скорост 113km/h (на магистралата 130-140 km/h) > 5,4/100

Бургас > София с двама в колата, климатик и средна скорос 111 km/h (140-160 km/h на магистралата, но имаше голям трафик след Карнобат) > 5,4/100

Ще качвам конкретни, а не средни за определен период.Мисля си, че е по точно така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От юни 2007 до сега разхода ми по колонка е 6,8 за около 43 000 км. Височък в сравнение с другите колеги с 1,4TDI , а пък кракът ми не е тежък и нямам обяснение защо така. smile049

 

Иначе лятото София-Варна с 4 човека, пуснат климатик и багаж до дупка(включително и пълен багажник на покрива!) ми даде разход 5.8 на 100. Извънградско, когато сме само аз и жената, разхода ми е 4.5-5 на 100км. Как да не съм доволен. s_flag Градския разход е безсмислено да го коментираме, в зависимост от трафика варира от 5 до 9-10л/100км smile048.

В работата имаме 3 такива и аз забелязвам че наистина кончетата им идват малко и като я натовариш а и с клима е нормално . Не писано правило е че има някъкъв оптимум при конските сили до към 100-110 е добре от там нагоре си харчи по дефолт а под 70 к. е вече малко и всяко натоварване си оказва влияние. и моя по принцип на границата ама то си е и до ф. възможности

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

1,9 PD-TDI 105 кс.

 

Колата е служебна така че се пишат пътни листи точно до километър, има GPS, всеки последен ден на месеца се пълни резервоара догоре.

 

За 70 000 км от които една четвърт в София средния разход си стои стабилно на 5,4 - 5,6.

 

Извънградско при икономично каране съм правил 4.1 за 200 км отсечка.

 

Най-висок среден разход ми даде по маршрут София-Истанбул-София че в Турция под 110-120 не съм падал, в БГ магистралата също държах 120 км/ч - 5,6 на сто.

 

София Охрид и обратно - един малко "планински" маршрут 5,1л/100км.

 

Иначе не съм съгласен че над 110 коня си харчи по дефолт.

След ходенето до Охрид с Руумстъра се разходих следващата седмица пак до Охрид с Ford S-max Titanium - двигател 2.0 TDCI 140 коня и тегло 1750 празен. Вътре имаше 2 куфара багаж, 3ма възрастни и 2 деца. При същия начин на каране ми даде среден разход 4,9 л/100км. А говорим за кола с половин тон по тежка и натоварена много повече. Просто 6-тата предавка си каза думата.

 

Ако се качиш на БВМ 1-ва серия 2.0 дизел 184 коня при еднакъв маниер на каране ще регистрираш по-нисък разход от Румстъра с 105 коня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.