Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Предната дясна врата не се отключва.


Minkov

Recommended Posts

Здравейте колеги,

От вчера не се откключва предната дясна врата. Колата е Октавия комби, 1999 г., с централно заключване - предполагам фабрично. Според мен алармата е монтирана в България.

Не мога да я отключа и отвън, секретната ключалка не работи ...

При опит да отключа чрез вътрешната дръжка, палчето на вратата излиза нагоре, но след пускане на дръжката палчето се връща. В същото време не мога да отключа и от външната дръжка. С една дума - държи се точно, като заключена с дистанционното - изпробвах го на шофьорската врата.

 

Бях чел накъде във форума, че отключването, вдигането на стъклата след заключване и плафона в купето се управляват от един модул. Ако това е вярно, искам да отбележа, че преди няколко дни временно спря да гасне плафона в купето, след като напусна колата и заключа с дистанционното. Гаснеше, само когато ключа е на контакт. На другата сутрин вече работеше!?! Така и не разбрах защо.

 

Някой имал ли е подобни проблеми и как се отключва такава врата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж тук:

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=46&t=14710

Аз съм в София. Ако ти се занимава ще ти помогна да я отключим. Но най-вероятно няма да мога да я отремонтирам. Сервиз мога да ти препоръчам също, там ще ти решат проблема. Пиши ми лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е от микроключето,което се намира в бравата на вратата.Почти във всички случаи не подлежи на ремонт. Аз вече съм сменил бравите на трите врати,разбира се купени от морга.Обаче се подразбира,че има риск да попаднеш на брава с неработещо микроключе.Всичко е на късмет. Относно отключването проблема е никакъв-ключар /той си знае работата/. Успех и пиши какъв е бил проблема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че наистина ключарят си знае работата. =D>

Сега се заключва както с ключ, така и с дистанционното. Значи проблема не е в моторчето.

Още не съм свалял кората за да видя обаче, какво пречи и да се отключва с дистанционното? Лостчето до прозореца изобщо и не прави опит да помръдне!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че наистина ключарят си знае работата. =D>

Сега се заключва както с ключ, така и с дистанционното. Значи проблема не е в моторчето.

Още не съм свалял кората за да видя обаче, какво пречи и да се отключва с дистанционното? Лостчето до прозореца изобщо и не прави опит да помръдне!

 

 

А, ключара не ти ли каза,че трябва да си смениш бравата.По горе ти бях писал,че проблема е в микроключето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, дори отрича. Твърди, че в машинката има изронени зъбци и искаше да я подмени, но аз отказах, защото бая си овъртя ръцете с масло, а нямаше къде да се измие.

С една дума, не ми се искаше да ми пипа тапицерията с тия ръчички. Важното е, че вече вратата се отваря с ключ, следващите дни ще съм по-свободен, и съм решил да си поиграя сам, а ако не се справя, пак ще търся помощ тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато не смениш бравата ,с дистанционно няма да се отключва! С ключа отключваш принудително!Лостчето,което е в тапета и е закрепено за бравата се командва от микроключето/импулсно/ при отключване/заключване дистанционно. Относно ключаря, при който си ходил е пълен невежа,щом твърди че имало изронени зъбци! Абсолютна глупост!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, дори отрича. Твърди, че в машинката има изронени зъбци и искаше да я подмени, но аз отказах, защото бая си овъртя ръцете с масло, а нямаше къде да се измие.

С една дума, не ми се искаше да ми пипа тапицерията с тия ръчички. Важното е, че вече вратата се отваря с ключ, следващите дни ще съм по-свободен, и съм решил да си поиграя сам, а ако не се справя, пак ще търся помощ тук.

Имах такъв проблем с предна лява врата,оказа се прекъснати кабели към вратата само с ключа работеше дистанционно не, също така не палеше плафона.Първо смених бравата от пасат е същата и после стигнах до прегънатите кабели smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Вратата вече се отключва отвсякъде.

 

Преди бях писал:

.....Сега се заключва както с ключ, така и с дистанционното. Значи проблема не е в моторчето. ....

Е да, ама проблема се оказа точно в ел. двигателчето :D .

Разглобих цялата брава - всичко си е перфектно. Като ново.

Подадох ток на двигателчето, помогнах му с ръка и то тръгна. Вече не спира, но до кога ли ...?

Можех да го ремонтирам (мисля, че с почистване на колектора и натягане на пружинките на четките то ще заработи като ново), но не успях да сваля центробежния включвател - много стегнато е набит на остта и ми трябва скобичка за избиване, иначе рискувам да потроша ротора и/или колектора.

Междувременно намерих добра брава втора ръка и сега съм с нея.

 

Благодаря за подкрепата на всички отзовали се smile159 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си сложих чисто нови моторчета на Фабията и вече няма грешка. По 3,50 USD са.

 

Разкажи малко по-подробно какви моторчета и от къде си поръча. Това изглежда полезно. Може да се мине доста тънко при такъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.