Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как да си мием новата кола


zvi

Recommended Posts

Питането ми е дали да използваме шампоан някъкъв който няма да влияе на боята, за предишната си кола ползвах и безконтактен разтвор ама ме е страх за новата ми кола. Само с вода също става, но все пак някой може да има опит. а за Автомивки ми е малко странно не за парите ами просто като не е твоя... smile175 все пак не желая драскотини , досадни някви такивая. от рода на "ох,,, извинявайте"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо специално няма за миенето. Откакто я имам, я мия или безконтактно на автомивка, или с четка в "5 minutes", а лятото на двора с маркуча. И на лака нищо му няма.

 

П.П. Не знам от кой квартал си, но в Гео Милев има две читави автомивки - първата е в старата пожарна, а другата до бензиностанция ЕКО на Шипченски проход(завод Електроника). Доста се стараят и в двете. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

безконтактното ще ти повреди боята на радиаторите,гредата пред тях,емблемите,и може и джантите ако са лакирати.Някое друго уплътнение може да попрегори....но и аз я мия на безконтактно понякога.Въпреки че имам двор....и аз я мия с агресивния препарат-няма как.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си я мия с кофа с вода и с този шампоан > 382015_p_ddcec795e119322c129bd38fdd76d2e0.jpg

 

Първо я измивам с пистолета и маркуча, за да паднат по-големите боклуци.След това я минавам с гъбата и сапунената вода, след което после пак я изплаквам с маркуча.

 

Минусите са, че ти трябва място, време и след няколко измивания се появяват така наречените паяжини по боята, които се махат с пастиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избягвайте да миете колата с гъба. Върху нея се задържат макар и малки частици, които повреждат лака или боята.

Най-добре е с четка.

/от опит/

smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕЕЕ.. просто съм впечатлен , за пореден път се доказва че форумите са хубаво нещо . Колегата за гъбата е мн. прав един вид шкурка се получава. За безконтакния р-р също имам такива впечетления че емблемите и по-точно пласмасовите никелирани части стават на дупе да не кажа на гъз :D .

Ще пробвам шампоанчето на сонакс или това което има.

smile159 smile159 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си я мия с кофа с вода и с този шампоан > 382015_p_ddcec795e119322c129bd38fdd76d2e0.jpg

 

Първо я измивам с пистолета и маркуча, за да паднат по-големите боклуци.След това я минавам с гъбата и сапунената вода, след което после пак я изплаквам с маркуча.

 

Минусите са, че ти трябва място, време и след няколко измивания се появяват така наречените паяжини по боята, които се махат с пастиране.

 

И аз мия със същото. Безконтактно не съм ползвал, не смятам и да ползвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избягвайте да миете колата с гъба. Върху нея се задържат макар и малки частици, които повреждат лака или боята.

Най-добре е с четка.

/от опит/

smile056

 

:smt017

 

Напълно съм съгласен с теб, че с четка е най-добре.Лошото е, че аз не открих друг начин да я насапунисам освен с гъбата.Определено са неприятни надиранията от гъбата, но с пастиране се оправят.При безконтактното може да се наложи пребоядисване, което си мисля, че е по-лош вариант!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.