Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тампон на заден носач


dungata

Recommended Posts

Здравейте! Проблемът е следният - когато колата се движи над 80км/ч и се отпусне педала на газта, колата сейка. Ходихме при майстор и той каза, че проблема бил в тампона на задният носач, но било адска играчка да се направи. Каза, че тампона е около 30лв, но труда ще струва около 60-70лв. Въпроса ми е колко струва задният носач, защото това е другият вариант - да се смени целия , откъде мога да го закупя и наистина ли е толкова голяма играчка само тампона да се смени? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж първо състоянието около тампона на носача. Ако не е много изгнил и лесно ще свалиш стария болт, няма от какво да се притесняваш. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казаха, че тампона бил нитован за носача, а пък въпросният болт бил за сваляне на целият носач :-k

 

Развиваш болта изпъваш носача надолу и го подпираш с трупче, след това със шлайфа сваляш нитовете и махаш стария тампон. Новия го хващаш с болтове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оффтопик: Какво означава колата да се "сейка"

 

Темата - Колата не се "сейка" (предполагам да тресе) от това. На мен там ми беше адски гнило и едва се държеше. Нямах проблем нито да я зора, нито да я спирам. Но пак всичко отива до въпроса какво е да се "сейка".

 

Да се смени носача или да се смени тампона е работа 1:1. Работа за около 4-5 часа (ръжда) без зор и с мотаене. Много внимавай с флекса около резервоара, ако го правиш сам. После си вземи здрави оксидирани болтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се "сейка" колата означава да си променя траекторията при подаване и отпускане на педала за газта.Случвало ми се е но на VW Golf 3 предицата беше адски разбита и като дадеш газ колата тръгва наляво,а като отпуснеш газта - надясно :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сейкането или сеенето е носене на автомобила в ляво и дясно, като ги редува/при суха настилка/ ;)

Получава се и при каране с постоянна газ.

Особено добре се усеща при разбити тампони на задния носач.

Автомобила не държи права линия и трябва постоянно корекции с волана. И колкото е по- висока скоростта, толкова по- осезаемо е сеенето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

И аз имам същия проблем, над 100 км/ч почва да ме дърпа наляво надясно, особенно като завивам наляво. И отзад отляво като карам по павета тропа и явно е същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.