Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октомври - море - природа - спокойствие - търся съвети


Ради

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

в главата ми се върти една идея на октомври на море, никога не съм бил по това време и ми е любопитно.

Търся място което все още не е залято с бетон, има природа, не е пълно със заведения който дънят музика до 3 през сутринта, място за разходки и хубав хотел.

 

Благодаря на всички за препоръките.

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://piccolo.dir.bg/opinion.php?id=1554

 

На 10 км. от Кавала !

Супер е !

 

Ето още снимки:

http://www.google.bg/search?q=%D0%BD%D0 ... d=0CDwQsAQ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октомври месец навсякъде по морето е спокойно :)

 

Само дето отдавна не съм ходил натам.... тъй че още веднъж благодаря за съветите

 

PS. То и в 3 сутринта на Ботевградско е спокойно, ама някак си не става за почивка smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

И аз се присъединявам към колегите.

 

Северна Гърция.

 

Ето ти списък с 5 хотелчета в Неа Ираклица.

http://www.feelgreece.com/en/north/kavala-region/nea-iraklitsa/accommodations

 

Следващото село е Неа Парамос (Перамос - не съм много сигурен как е точно).

Ето ти списък с хотелчета и апартаменти за там.

http://www.feelgreece.com/en/north/kava ... mmodations

 

До това второто е Amolofi (Ammolofi Beach) - има син флаг, който се дава на топ плажове само.

То и от първото можеш да ходиш до тоя плаж. Те са едно след друго.

 

Сега почивните дни около 22 септември бяхме там. На плажа на който бяхме имаше към 15-30 български семейства с деца главно и може би 3-4 гръцки семейства.

 

Водата беше перфектна за къпане.

 

Плажът е страхотен. Както е писал колегата в оня пътепис - плажове, маслинови насаждения и лозя наоколо и много бистро море и много хубав пясък и навътре можеш да влизаш защото морето е доста плитко в началото. Шамандурите са на едно 100 метра навътре поне. Няма грам водорасло, нито найлони, фасове от цигари, пластмасови чашки за кафе и бъркалки. Не знам как го правят, ама не видях нито една пластмаса.

 

Може да се усамотиш някъде отстрани и да не виждаш и хора наоколо даже. Достъпа да плажа е свободен. Ако искаш чадър и шезлонг, трябва да си поръчаш нещо от кафето, което ги поддържа. В общия случай за 5-10 евро вземаш кафета, сокове и води за 3-4 човека и ползваш чадъра и шезлонгите цял ден. Лятото на нашето море плащах 10 лв за шезлонг и 10 за чадър отделно.

 

До цивилизованите плажни ивици (където има кафета) има места за паркиране с покривало отгоре, да не ти пече слънцето колата.

 

Мислим 8-9 октомври пак да отскочим - даже да си взема 1 ден отпуска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че си от София, така, че не виждам какво го мислиш - както ти казаха колегите - Гърция! Миналата седмица бях там - миииииииии КЕФ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Готино е в Гърция ;) Последно бяхме в Аспровалта - покрай 22 септември миналта година, където се бяха събрали 4 почивни дни. Ми кво да ви кажа. За спокойствието - яката работа :) супер си изкарахме. Много нямаше къде да се ходи от гледна точка на заведения, но иначе си бяхме на почивка точно. Интересното беше, че 70% от колите бяха с БГ номера ...хъ-хъ-хъ. За пътищата няма да коментирам - пердашиш със 150-160 на магистралата и все едно си с 90 - колата не трепва. А тука мини със 150 покрай пазарджик........думи нямам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.