Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Откраднаха ми колата!!!


skodadsgtdi

Recommended Posts

През нощта (сряда с/у четвъртък) пред мотел в Будапеща ми откраднаха колата. Около 2.30ч. чух шум от двигател, точно като на моята кола. погледнах през прозореца и видях колата си за последен път. Подадох веднага сигнал в полицията, дойдоха, огледаха мястото за улики и вещ. доказателства, но нямаше никакви следи (явно бяха професионалисти, като я разбиха, даже не се включи алармата). На сутринта всичко мина по процедурата (полиция, застрахователи и тн.)

Много ме е яд, чак ми се плаче. Имах толкова важна документация в колата, а и много си обичах Октавийката.

 

Не се и надявам да я открият, наоколо няма никакви охранителни камери, никой нищо не е видял или чул. Най-вероятно колата ще бъде разпарчетосана.

 

Колата ми е Шкода Октавия 2 фейслифт 1.6TDI DSG цвят бордо с черна задна броня (три дена преди да я откраднат, един Джиип реши да се подпре доста силно на моята кола), три лети джанти "Луна" 18" като на Супърб, предна дясна гума със стоманена джанта 17" и рег. номер: S-OL-3862.

 

Само ако не бях объркал един завой в града, нямаше да ми се налага да сменям гума, да трябва да изчакам до другия ден, за да оправя спуканата, и да остана да пренощувам в Будапеща. Но в крайна сметка вече се случи и няма връщане назад.

 

Дано, да НЕ ви се случва и на вас колеги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пфу! Много кофти случка! Аз специално си търсих хотел със гараж когато спах преди години в Будапеща, изглежда има защо! Дано се намери..!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас, брат! :smt0344

Съжалявам много за теб и не искам да си представям как си се чувствал като си видял колата да се отдалечава! ](*,)

..... А и имаш още около 2 месеца докато доставят другата ти кола ........Загубата ти е и емоционална, а не само материална. smile011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съчувствие колега, дано се намери и да е в добро състояние. Няма оправия с тия крадци, аз като ходя в София все ме е страх и гледам да не оставям колата, въпреки, че си е на 17 год. вече. Но в Унгария това не го очаквах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите съболезнования, много гадна случка.

И аз съм изненадан от Унгария! Колата ми нощува в Белград 4 нощи на един забит кей до Дунава и не беше пипната с пръст!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко за загубата. :(

Това не означава, че всяка кола се краде, просто лош късмет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неприятна история.А уж в Унгария не се крадели автомобили....

Съчувствам ти,дано не си много назад финансово от случката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много неприятно! За пореден път се убеждавам, че въпреки всички аларми и чипове едно скрито ключе върши чудеса, просто щяха да повъртят на стартер и да си тръгнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за случка,много неприятна ситуация!

Само да спомена че в Унгария има много кражби на коли,аз лично съм ставал жертва на кражба на гориво(докато си спя в камиона ,ми източиха 40л.дизел).

Пред очите ми нокаутираха една жена на бензиностанция в 6 ч. сутринта и и взеха чантата от ръцете.

Така че в Унгария си отваряйте очите !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти случка в очакване на голямата доставка. Лесно е да се каже като е на чужд гръб, но наистина има и по-важни неща. Вземай парите и го забрави.

 

P.S. Ако пак си правите някакви майтапи - вече не е забавно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти случка в очакване на голямата доставка. Лесно е да се каже като е на чужд гръб, но наистина има и по-важни неща. Вземай парите и го забрави.

 

P.S. Ако пак си правите някакви майтапи - вече не е забавно!

[-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей,кофти работа!Искрено ти съчувствам за случката!

 

Имам познат в Унгария,който ми е разправял,че навремето ('90s),когато беше "модерно" да се крадат коли е имало билдборд на самата унгарска граница: "ПОСЕТЕТЕ БЪЛГАРИЯ,ВАШИТЕ КОЛИ ВЕЧЕ СА ТАМ"!

Жалко,че все още се случва ..... ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да добавя - за тези, които четат темата - НИКОГА не оставяйте ценни неща, особено документи в кола за през нощта. Казвам ви го понеже работя във фирма, която разнася доста документи и това е част от обучението, което се прави на новопостъпилите ни колеги...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко развитие по темата:

 

На 10-ти се срещнах със застрахователя, разбрахме се за обезщетението.

Намерих и копия на документите, които бяха в колата.

Посетих представителството на Ауди, за да разбера, дали има възможност да си взема колата по-рано, но се оказа дори, че може и да закъснее със седмица, две. Но тъй, като нямам втора кола, имах две опции да се сдобия с такава:

- Да карам служебната баничарка - Добло 1.3 дизел.

- или да купя нещо до 7-8к евро.

Все пак не ми се кара кола, която развива само 120км/ч. с 300 зора, с опасност да оглушееш.

На разположение имах вчера и днес да се оборудвам с автомобил.

Обиколих представителствата на Шкода в региона и се спрях на това:post-6069-13845333104_thumb.jpg

2005 1.9TDI-PD 131к.с. Tiptronic

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И помисли за допълнителна охранителна система, че оригиналната е майка плаче. Някакво нестандартно custom изпълнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съболезнования и от мен!!!

Кофти работа са това автокражбите. Като се привържеш към колцата после е много кофти като ти я задигнат. Не ми се мисли пък и като видиш как се отдалечава... Направо да се захапеш отзад, от яд че нищо не можеш да направиш... ](*,) Не мога, а и не искам да си представям какво е чувството. На никого не пожелавам да го изпита.

 

Новата каляска изглежда дооста добре.(не говоря за А7-цата, нали...) :smt017

Както се казва "Всяко зло за добро". Сега ще имаш 2 нови коли... И по важното е, че се уредил финансовия въпрос за Октавията!!!

 

Успех от мен!!! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Тъпо! Съжалявам :( А аз мрънкам, че са се опитали на моята... Каското ще оправи нещата поне частично, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.