Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

две доста редки коли във Варна Гранд Мол


bega4kata

Recommended Posts

Докато загрея тоя Интерсептор каква марка е се измъчих. Мислех че е Триумф, а се оказа Йенсен...

"The Jensen Interceptor was a sporting GT-class car hand-built in the United Kingdom by Jensen Motors between 1966 and 1976. The Interceptor name had been used previously by Jensen for an earlier car made between 1950 and 1957. The car broke with Jensen tradition by having a steel bodyshell instead of glass-reinforced plastic and by having the body designed by an outside firm, Carrozzeria Touring of Italy, rather than the in-house staff. The early bodies were Italian-built, by Vignale, before production by Jensen themselves began – with subtle body modifications – in West Bromwich."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А БМВ-то с къв мотор е?

2-литров, редови 4-цилиндров, 120 к.с., с два карбуратора. Произвежда се от 1965 до 1969. Това е един от любимите ми класически автомобили. smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колите са от колекцията на Георги Бонин и имах честта да карам заедно с едната от тях на ретро рали Стари столици тази година. Уникална е. От едната са произведени само 160 екземпляра и единия е във Варна. Закупил го е от панаира в Есен.

Повече инфо тук:

http://bonin-classic-cars.com/classic_car_7_bg.php

post-2096-138453330369_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, каква красота!

И как са изпипани само! Браво на човека!

 

Благодарско за снимките, Сами ! smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колите са от колекцията на Георги Бонин и имах честта да карам заедно с едната от тях на ретро рали Стари столици тази година. Уникална е. От едната са произведени само 160 екземпляра и единия е във Варна. Закупил го е от панаира в Есен.

Повече инфо тук:

http://bonin-classic-cars.com/classic_car_7_bg.php

Пламене ,ти да не вземеш да оставиш Елишка на някой МОЛ?

Охраната изобщо не си гледа работата.

Нека и се порадваме и догодина на събора! smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо,не е виновна охраната,ами че сме прост и невъзпитан народ.Качват се в колите,които са отворени,качват се върху моторите,облягат се по колите да се снимат,качват се по степенките на по-старите,пипат и т.н.ПРОСТИ ХОРА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо,не е виновна охраната,ами че сме прост и невъзпитан народ.Качват се в колите,които са отворени,качват се върху моторите,облягат се по колите да се снимат,качват се по степенките на по-старите,пипат и т.н.ПРОСТИ ХОРА

 

 

Много си прав, Сами! Над 90% са "стадото" от невъзпитани и невежи хора, които се държат по горе описания начин. smile175

Много малко са тези, които знаят какво точно е това "нещо" което виждат и се отнасят с нужното уважение към него и към труда на човека, който го е направил.

Много добри машини и перфектно реставрирани! smile126

 

 

P.S.: Абе много хубави снимки прави тоз новия фотоапарат, ей... smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коментарите на Бонин към автомобилите са страхотни. Прочетох всичко с кеф, личи си, че влага душа. Браво на човека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А БМВ-то с къв мотор е?

2-литров, редови 4-цилиндров, 120 к.с., с два карбуратора. Произвежда се от 1965 до 1969. Това е един от любимите ми класически автомобили. smile035

 

 

ам чи с прръскачка стига до 129 и се бачка до 84г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колите са от колекцията на Георги Бонин и имах честта да карам заедно с едната от тях на ретро рали Стари столици тази година. Уникална е. От едната са произведени само 160 екземпляра и единия е във Варна. Закупил го е от панаира в Есен.

Повече инфо тук:

http://bonin-classic-cars.com/classic_car_7_bg.php

 

 

Ми погледни онова гърбавото от годините дет е перла smile168 и салон от Ц-ка и ще разбереш колко е велик и колко е оригинал останалото. Вярващите на измамата са невежите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми погледни онова гърбавото от годините дет е перла smile168 и салон от Ц-ка и ще разбереш колко е велик и колко е оригинал останалото. Вярващите на измамата са невежите.

 

Ванка, ха сега преведи ,че не разбрах кой съм направил велик и кой невежа. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми погледни онова гърбавото от годините дет е перла smile168 и салон от Ц-ка и ще разбереш колко е велик и колко е оригинал останалото. Вярващите на измамата са невежите.

 

Ванка, ха сега преведи ,че не разбрах кой съм направил велик и кой невежа. :mrgreen:

 

Жоро Бонин, всички му казват и той пак си знае неговата. За синия мерцедес става дума. Интересно виждане за мерцедес от 50-те в синя перла и тапети от ц-ка, карб от мб. Пак е в бокса за глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бонин не го познавам лично. Виждал съм го 2-3 пъти покрай мероприятията.Интерцептора обаче с право е привлякъл вниманието на Самуил. Един специалист като него не може да не забележи такава кола.Не знам на кого е идеята ,но е хубаво да се излагат редки и красиви автомобили на такива места. Друг е въпроса как се предпазват от недоброжелатели. Надявам се да е добре. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента в Англия има една компания която е изкупила всички активи на закритата вече Jensen и произвежда абсолютно всички части за тази кола на оригиналните поточни линии от 60-те :D и понеже jensen interceptor e поръчков автомобил пазят досието на всеки един такъв :) Гледах го в предаването Wheeler dealers, който има интерес може да гледа в youtube поправката на този модел smile159 И поже заговрихте за това как посетителите не пазят колите - на едно изложение имаше реставрирано бмв 5та серия CSI с кожени седалки и прочее - надниквам аз вътре и седалката му срязана с ножче от някой боклук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.