Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

затлачени дренажи на шибидаха на О1


garvanski

Recommended Posts

Здравейте. преди време след един пороен дъжд на сутринта предните ми седалки и чест от тавана около шибидаха бяха мокри. помислих си, че съм забравил шибидаха незатворен докрай, но си беше затворен. От тогава още няколко пъти валя здраво, но нямаше проникнала вода, докато онзи ден при миене на автомивка отново стана тая гадна мизерия. като отидох при колата след мивката и отворих вратата пак същото- мокри предни седалки, плафон, колонки и тавана около шибидаха. Направо побеснях. Отворих шибидаха. Водата си стоеше там и не се изтичше през предните и задни дренажи ](*,) smile048 . Помислих си, че са уплътненията, но те са здрави и меки. Явно като не се изтича водата през дренажите водата прелива и влиза в купето. Взех един дълъг и гъвкав кабел и като вкарах около 50-60 см. в единия дренаж се запъна и като го извадих отпред беше целия в мизерий и тиня. Така беше и в другите.

Моля, който е правил шомполиране на дренажите да помага. Мисля направо да сменя маркучетата, който минават през страничните колонки на купето и изкарват водата от шибидаха при пантите на предните врати. Интересува ме кое се разглобява, за да стигна до тях. Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да стане с продухване. Аз ходих при един който навря едно дебело жило което беше захванато за винтовет и с въртене и лек натиск надолу се отпушва! Жилото беше поне 2м дълго иначе не стига до края.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да стане с продухване. Аз ходих при един който навря едно дебело жило което беше захванато за винтовет и с въртене и лек натиск надолу се отпушва! Жилото беше поне 2м дълго иначе не стига до края.

 

 

Спомняш ли си какво и колко беше дебело жилото, имаше ли отпред някакъв накрайник да ровичка из мизерията или беше просто отрязано? Аз се чудех дали направо да не сменя тия маркучета с нови, но щом си го правил и нямаш течове вече значи може и да избегна смяната им. smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да стане с продухване. Аз ходих при един който навря едно дебело жило което беше захванато за винтовет и с въртене и лек натиск надолу се отпушва! Жилото беше поне 2м дълго иначе не стига до края.

 

 

Спомняш ли си какво и колко беше дебело жилото, имаше ли отпред някакъв накрайник да ровичка из мизерията или беше просто отрязано? Аз се чудех дали направо да не сменя тия маркучета с нови, но щом си го правил и нямаш течове вече значи може и да избегна смяната им. smile035

 

Жилото ми каза че било от някакви стари гаражни врати а дебелината беше поне 7 мм. Нямаше никакви накрайници а просто въртенето му помага да пробие калта и мизерията. С други думи, ти трябва нещо гъфкаво и здраво за да не се счупи вътре! Преди да започнеш, сипи малко вода в отворите за да видиш като изтече отдолу.

успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато ми остане малко време ще потърся някакво жило. Нямам винтоверт, но ще го хвана на патронника на дрелката и с мн. ниски обороти започвам сондаж :mrgreen: Благодаря за съвета, колега smile159. Като пробвам ще пиша какво съм свършил, за да знаят и други колеги с този проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.