Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Драскотини под колата


Recommended Posts

Здравейте колеги,

както знаете любимите ни шкоди са леко нисички, та при слизане от един бордюр, леко се издраска колата отдолу под багажника. Така като гледам определено не е боя, дали не е някакъв кит .... честно казано незнам ... ако може някой да ме посъветва с какво да мина драскотините.

 

Предварително благодаря за отговорите.

 

PS Забравих да споделя, колата е Октавия II facelift

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо на асфалтова основа. От типа на Боди. Имаше на Валволин едни спрейове, май Tectyl се казваха, за боядисване отдолу на автомобилите. Ползвал съм такъв на старата Шкода и бях супер доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, само за инфо, там под багажника колата не е мината с .... и аз му забравих името на асвалтовата основа... а е сива като кит

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали ще е Боди 930 или Боди 910, ти сам си решаваш.

НО по принцип Октавията е поцинкована, тъй че може и с един грунд да минеш само. Това е. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също направих този гаф, но на десен завой и пак на бордюр... Идваше един индивид с голф, влачеше се и аз реших, че ще се включвам пред него. Да, обаче изведнъж реши, че няма да ме пусне и ускори, а аз бях тръгнал вече - свих се, за да ме изпревари, и да няма калници и предници за оправяне и прас в бордюра... Помислих, че е станало дупка в прага, толкова силно беше, а после като видях се оказа драскотина около 30см дълга, точно покрай един болт отдолу под резервоара, нищо общо нямаше с прага - 20см навътре под колата. Нищо не съм й правил, защото се оказа черна пластмаса, но може да последвам съветите Ви за грундче и да го замажа, да видим дали ще стане. Не е много дълбоко - 15мм някъде и няма какво да стане, но за да няма такива драскотини ще го оправя...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Body 999 и никакво друго. Води се "Seamless Sealer", нещо като силикон в кутия. Покритието става еластично.

Другите са обикновени битуми на алфалтова основа! Напукват се за една година и нищо не става.

 

Аз като си взех Фабията, още преди да я регистрирам я огледах къде има ожулено по пода, измих целия под, изчистих внимателно и намазах всичко. Свалих подкалниците и намазах с "Ларопласт", след което със шприц-пистолет консервирах целия под, включително и калниците с течен парафин, както и кухните. :)

 

Съветвам който мисли да си кара колата по-дълго да го направи. При мен нямаше ГРАМ ръжда и това беше точното време за обработката. Ако ръждяса няма смисъл да се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето линк има и каталог на български, тъй че всеки да си преценява кое да използва и за какви нужди му трябва:

 

http://www.hbbody.com/flipbook/bg/index.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и това, стига разбира се да знаете къде се продават продуктите на glasurit, лично аз незнам техен магазин.

Ако някой знае техен в София моля да сподели.

 

Мисля че първият ще ми свърши работа, стига да го открия...

 

 

http://www.lasurit.com/cars.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и това, стига разбира се да знаете къде се продават продуктите на glasurit, лично аз незнам техен магазин.

Ако някой знае техен в София моля да сподели.

 

Мисля че първият ще ми свърши работа, стига да го открия...

 

 

http://www.lasurit.com/cars.html

 

На Цариградското, между спирката на Плиска и на Студентски общежития. По-близо е до Плиска. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.