Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Някой с подобни проблемчета?


maestroto

Recommended Posts

Здравейте колеги, както вече се похвалих от вчера съм с Октавия 1.9 TDI , но имам няколко дребни надявам се проблемчета и искам да попитам дали някой не е имал подобни и евентуално да ме насочите къде бих могъл да ги отстраня.

 

Когато запали колата светва лампата за маслото и дава грешка Oil Sensor Fail - Workshop...

Във ЕТ ми казаха, че вероятно е датчика за ниво на маслото в долната част... или проблем със самата инсталация която го следи.? Имал ли е някой подобен проблем и възможно ли е това което изписва да е проблема или да е нещо друго от което изписва тази грешка?

 

Другото което ми е като проблем е, че свети лампата за свещите която е доло в ляво при оборотите. Пак от ЕТ, казаха, че проблема е в "стоп машинката" и трябва да се смени тя.

 

И последното, което още никой не е казал какво е и е много странно като почукване или тракане, не мога да определя точно, но когато подам газ и след това отпусна без газ да върви колата се чува едно потропване като тип морзов код ....... на моменти спира на моменти потропва. Не мога да разбера от къде точно идва, но като че ли отпред в ляво или около таблото или някаде отдоло... не знам дали не е някоя кора откачена или знам ли...

 

Ще се радвам ако някой може да каже повече по темата или да препоръча къде да я закарам да я видят и отстранят проблема за София става въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да ти отговоря за светенето на лампата за подгряване. На едната ми служебна Fabia, светна когато бяха изгорели и двете крушки на стоповете smile049 разбира се може и от друго да е, но това ти го казвам от опит.

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да ти отговоря за светенето на лампата за подгряване. На едната ми служебна Fabia, светна когато бяха изгорели и двете крушки на стоповете smile049 разбира се може и от друго да е, но това ти го казвам от опит.

 

поздрави

Aми не съм 100 % сигурен, но стоповете си светят, вероятно не е от това, но мерси все пак ще е полезно да го знам за в бъдеще!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И последното, което още никой не е казал какво е и е много странно като почукване или тракане, не мога да определя точно, но когато подам газ и след това отпусна без газ да върви колата се чува едно потропване като тип морзов код ....... на моменти спира на моменти потропва. Не мога да разбера от къде точно идва, но като че ли отпред в ляво или около таблото или някаде отдоло... не знам дали не е някоя кора откачена или знам ли...

 

Запис на звука в студиото !!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И последното, което още никой не е казал какво е и е много странно като почукване или тракане, не мога да определя точно, но когато подам газ и след това отпусна без газ да върви колата се чува едно потропване като тип морзов код ....... на моменти спира на моменти потропва. Не мога да разбера от къде точно идва, но като че ли отпред в ляво или около таблото или някаде отдоло... не знам дали не е някоя кора откачена или знам ли...

 

Запис на звука в студиото !!! :)

 

 

smile091 smile092 :smt033

 

Довечера ще го запиша... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах похлопване като върна газ-та, след смяна на маховик и се оказа, че в ЕТ са забравили да затегнат болтовете на вътрешното каре :smt0344 . Обратно в сервиза 10 мин работа и като нова :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах похлопване като върна газ-та, след смяна на маховик и се оказа, че в ЕТ са забравили да затегнат болтовете на вътрешното каре :smt0344 . Обратно в сервиза 10 мин работа и като нова :)

 

Ами на тази не са и сменяли маховик, поне до колкото знам или поне не ми каза предишният собственик, но може и тук такъв да е проблема с нещо не дозатегнато... знам ли..

 

А лесно ли могат да видят тези болтове на вътрешното каре дали са затегнати лесно или трябва да се разглобява повечко..? (неразбирам много кое къде се намира и какъв е достъпа до него)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

недейте така наслуки

Да... за жалост няма как да се разбере така. Ще я закарам в ЕТ, както "bega4kata" посъветва и то ще се чуе....

Дано не е свързано с маховика, че тогава пачка... :(

 

Ще пиша веднага щом има някакво инфо

 

 

Някой знае ли специално за датчика за нивото на маслото който се води долен има ли различни - оригинален и не оригинален...

Проверих в ЕТ струва 130 лв, а в магазина на Сточна гара който е беше около 60 лв, като момчето от магазина на Сточна гара ми каза, че имало само един вид и това бил този оригиналния.... който имат те за 60 лв.

 

Как да разбера дали са същите и просто Еуратек не са дигнали 200% цената ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами трябва да се провери по каталожен номер в ETKA.

 

Ами то въпроса е, че във Еуратек ми казват цена за датчика за нивото на маслото 133 лв., а във магазина за резервни части на Шкода на сточна гара ми казаха, че датчика за ниво на маслото е само един , смисал нямат оригинален или не оригинален, а само оригинален за 60 лв...

 

Въпроса ми е някой сменял ли е датчик за ниво на масло на октавия и дали знае има ли оригинален, неоригинален.. щото ме самнява, че от Еуратек цената е "по 2"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, вчера оправих няколко от проблемите и реших да споделя с Вас ако някога се появи и при Вас подобно нещо.

Значи закарах колата в ЕТ сервиза и там след няколко часа ровене и диагностика откриха от къде "трака/почуква" колата. За мое щастие се оказа,че тракането е от сноп с кабели,който се намира между маншон и долно каре....и който трябва да е захванат със скоби или нещо подобно...но при мен се е бил откачил и удряйки се във скобата се е триел от еднастрана,а отдруга тропал при развиване на скорост над 30 км. И така с едно отремонтиране на това и реглаж на преден мост пък после и заден мост профилактично....проблема с траканео е решен. smile152

 

След това смениха и стоп машинка и проработи о автопилота... така останасамо датчика за нивото намаслото и засега съм отстранил малките проблемчета..

 

Чудя се само с датчика за нивото какво да направая. В ЕТ ми исакт само за датчика 133 лв. в магазина на Шкода... на сточна гара... 60.. кой датчик да взема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Чудя се само с датчика за нивото какво да направая. В ЕТ ми исакт само за датчика 133 лв. в магазина на Шкода... на сточна гара... 60.. кой датчик да взема?

 

ЕТ дават и 2 години гаранция на подменените части. Но пък от друга страна спестени 70лв. са си 70лв. :D :-k.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.