Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Конденза от климатика на О1


itso81

Recommended Posts

Здравейте колеги;не намирам от къде трябва да капе конденза на климатика на О1 .Трябвали да капе, в купето по пода нямам вода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги;не намирам от къде трябва да капе конденза на климатика на О1 .Трябвали да капе, в купето по пода нямам вода.

 

Колега, нямаш проблем :D

Кондеза изтича извън купето и обикновено прави локвичка под колата. Като я оставиш повече време да работи на място с пуснат климатик ще видиш!

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги;не намирам от къде трябва да капе конденза на климатика на О1 .Трябвали да капе, в купето по пода нямам вода.

 

Колега, нямаш проблем :D

Кондеза изтича извън купето и обикновено прави локвичка под колата. Като я оставиш повече време да работи на място с пуснат климатик ще видиш!

 

поздрави

Бъркаш колега,той няма да види нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

itso:

в купето по пода нямам вода.

 

Колега, това ли си очаквал ? smile091 smile091

 

Хм...ми това е Шкода бе колега, това не е колата на Флинтстоун smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително винаги да капе!

Конденз се получава само при определена температура и влажност на въздуха, минаващ през топлообменника на климатика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително винаги да капе!

Конденз се получава само при определена температура и влажност на въздуха, минаващ през топлообменника на климатика.

 

Така е! на някой автомобили конденза капе върху тръбата на ауспуха и се изпарява. Важното беше, колегата да не си мимсли че конденза трябва да е в купето.

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да кажа че не се получава локвичка ,а дали тръбичката или маркучето неми е запушено .За да я отпуша нея намирам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахаа видях го къде е писано,и това не го бях намерил ](*,) Много благодаря за съдействието ,а пък това с конденза е много хитро на гърнето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 години по-късно...

добре аз така и не разбрах при октавия 1 трябва ли да се образува локвичка или капе върху тръбата на гърнето.при мен също няма теч под купето на асвалта а и от всичкото нагоре сложих препарат за почистване на климатичната инсталация защото след като спра климатика и мирише на зла гад.и сега се притеснявам да не би този препарат да е останал някъде из въздуховодите.защото пише че задължително трябва да се изтече от там.как да намеря къде е отвора в пода на купето за конденза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съжалявам, но понеже съм лаик с писането по форуми хем съм писал тук хем съм отворил нова тема 

моля да ме извините 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се бях притеснил да не е запушен тръбичката за конденза но когато навън е +30 градуса и го пуснеш да духа максимално студено нама как да не потече отдолу :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е колеги да ви кажа че днес с доста упоритост и залягане в купето намерих къде е тази прословута тръбичка за одтичане на конденза.

на доста криво място са я монтирали и не можеш да я видиш по никакъв начин.та тя се намира зад предпазния алуминев панел между двигателя и купето трябва внимателно да се бръкне зад защитния панел и точно по средата му се намира мека шлауха която за мое учудване беше доста широка и доста трудно може да се запуше.по скоро би се прегънала или алуминиевия панел да я претисне макар че на гърба му има шумоизолационна вата точно между ватата и ламарината е тръбичката.

става въпрос за 1.8Т 4х4  но сигурно на всички други двигатели е там 

Редактирано от mammut
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.