Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов горд собственик на Октавия 1.9 TDI


Recommended Posts

Здравейте колеги..

От днес съм горд собственик на Октавия 1.9 TDI - автоматик и реших да се похвали и присъединя към форума.

Прикачвам и няколко снимки на новата кола.

 

skoda-front.jpg

skoda-back.jpg

 

Като нов член исках да попитам някои неща за да ме ориентирате във форума и полезните за октавията неща.

 

1. Искам да попитам от къде мога да си поръчам стикер за стъкло или за регистрационния номер със логото на форума?

2. Кажете кой е майстора на Октавийте на форума за София и региона, че имам някой малки неща и датчици който ще трябва да сменя.

3. Къде ще ме посъветвате да зареждам с дизел и какъв? OMV, LukOil....? с добавки, обикновен....

4. Искам да си купя и стелки за Октавията, гледах, че тук във форума тези гръцките пише за тях има ли друг сайт за поръчка или от този да вземам ?

5. Кога са срещите на форума и от колко часа?

 

Надявам се да не съм досаден с тези въпроси, но ще съм много благодарен ако ме въведете в нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Искам да попитам от къде мога да си поръчам стикер за стъкло или за регистрационния номер със логото на форума?

2. Кажете кой е майстора на Октавийте на форума за София и региона, че имам някой малки неща и датчици който ще трябва да сменя.

3. Къде ще ме посъветвате да зареждам с дизел и какъв? OMV, LukOil....? с добавки, обикновен....

4. Искам да си купя и стелки за Октавията, гледах, че тук във форума тези гръцките пише за тях има ли друг сайт за поръчка или от този да вземам ?

5. Кога са срещите на форума и от колко часа?

 

Колега, добре дошъл в клуба и честита ти красавица, изглежда прекрасно! По въпросите:

 

1. Стикери можеш най-лесно да получиш на срещите на НИМ всяка първа и трета неделя от месеца, следи ето тази тема: viewtopic.php?f=19&t=13563 Другият вариант е да пишеш ЛС на Юли (Mishelle), който традиционно снабдява желаещи със стикери, и да се уговорите с него.

3. Тук вече е силно субективно. Всеки си има предпочитание към определени бензиностанции, няма еднозначно добро решение, въпрос на субективно усещане кое е добре и кое не. Аз лично зареждам MaxxMotion Diesel на ОМВ или Дизел+ на Еко, някои колеги предпочитат ЛукОйл или пък Ромпетрол... При всички положения аз лично бих ти препоръчал да НЕ зареждаш на Шел.

4. За стелките - отново лично мнение, не задължавам никого с него - аз бих те посъветвал да заложиш на недотам естетичните, но пък за сметка на това много по-практични обикновени универсални гумени стелки, които можеш да си купиш навсякъде (примерно Метро, Бриколаж...), тъй като хигиенната им поддръжка е много по-лесна от на текстилните. Но пак казвам, това си е лично мое виждане за нещата. Иначе за тия гръцките стелки пише, че има магазин на Сливница 189, там може би може да разгледаш разни модели преди да поръчаш.

5. Виж отговора на въпрос 1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

s_flag Честито за придобивката! Гледам хубава кола, в добри ръце е попаднала!

1. За стикер - http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic ... 62&start=0. Виж темата и за лайсните за номера - провери дали не са останали в магазина за Шкода на Сточна гара. Темата за лайсните е viewtopic.php?f=17&t=17742

2. Изявен форумен майстор в София за съжаление няма и всеки се оправя, кой както може при когото познава и му се доверява. Общо взето специалистите по автомобили от VAG-групата правят и нашите шкоди. Има теми с бял списък и черен списък: viewforum.php?f=2. Ще се ориентираш.

3. През лятото - няма много значение, през зимата има значение - OMV Alpin Diesel без добавки. Отнася се до моя избор.

4. Стелки - оригиналните гумени на Еуратек са перфектни и според мен не са скъпи. Това е моя избор. Гъвкави са и не миришат на гума от високите температури. Текстилните стелки лично на мен не ми допадат.

5. iavkata е отговорил.

 

Успех! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

s_flag Честито за придобивката! Гледам хубава кола, в добри ръце е попаднала!

1. За стикер - http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic ... 62&start=0. Виж темата и за лайсните за номера - провери дали не са останали в магазина за Шкода на Сточна гара. Темата за лайсните е viewtopic.php?f=17&t=17742

2. Изявен форумен майстор в София за съжаление няма и всеки се оправя, кой както може при когото познава и му се доверява. Общо взето специалистите по автомобили от VAG-групата правят и нашите шкоди. Има теми с бял списък и черен списък: viewforum.php?f=2. Ще се ориентираш.

3. През лятото - няма много значение, през зимата има значение - OMV Alpin Diesel без добавки. Отнася се до моя избор.

4. Стелки - оригиналните гумени на Еуратек са перфектни и според мен не са скъпи. Това е моя избор. Гъвкави са и не миришат на гума от високите температури. Текстилните стелки лично на мен не ми допадат.

5. iavkata е отговорил.

 

Успех! :smt017

 

Благодаря за пожеланията... ще прегледам темите за стикерите, а гумените на Еуратек колко струват имаш ли спомен ? Аз на предната кола бях с текстилни и сам доволен доста, но пак бяха оригинални, после кат ги смених със такива за по 15-25 лв. и ... се късат бързо.

Ще видя и това което казва колегата за магазина с тези гръцките стелки какви са...

 

Майстор обаче и по - скоро сервиз ще ми трябва, защото имам да сменям няколко датчика.... някаква стоп машинка и един датчик за маслото... и някакви леки такива работи... та ако може да ми препоръчаш примерно при кой ходиш ти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасна е колата . s_flag

Да колата е много запазена... дано да няма сериозни проблеми в бъдеще и да отстраня тези който има в момента с датчиците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре дошъл и много безаварийни километри

нафата сипвам на лукойл с нея имам най-голям пробег разхода е по-нисък на еко също не е лоша но пробега намалява разхода става по-висок

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нафата сипвам на лукойл с нея имам най-голям пробег разхода е по-нисък

 

Аз също преди бях чувал, че на Лукойл не е зле нафтата, но пък напоследак слушам няколко човека ми казват, че сипват от OMV Алпин дизела или сега лятото Макс Моушън.... та се чудя къде да зареждам...

Макс моушъна вероятно е хубав, но и доста по скъп.

На лукойл дизела беше само един вид нали? без добавки и т.н. ?

 

 

А междо другото има ли някакви карти за отстъпки по бензиностанции, автомивки, магазини... за форума ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз също преди бях чувал, че на Лукойл не е зле нафтата, но пък напоследак слушам няколко човека ми казват, че сипват от OMV Алпин дизела или сега лятото Макс Моушън.... та се чудя къде да зареждам...

Макс моушъна вероятно е хубав, но и доста по скъп.

На лукойл дизела беше само един вид нали? без добавки и т.н. ?

 

 

А междо другото има ли някакви карти за отстъпки по бензиностанции, автомивки, магазини... за форума ?

 

На ЛукОйл е само един вид дизела, да. Макс моушъна е по-скъпичък, към 2 и 60 и нещо за литър. Карти за отстъпки за Шкода Клуб за съжаление няма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карти за отстъпки за Шкода Клуб за съжаление няма

Ами да лошо е, че няма :)

Дай да направим тогава една организация ако не е правена до сега и да издействаме някакви карти било то за бензиностанции или пък за автомивка...

Преди време знам, че за WV имаше за ЕКо, защо да не направят и лукойл примерно за Skoda?

 

smile117

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време знам, че за WV имаше за ЕКо, защо да не направят и лукойл примерно за Skoda?

 

Щото 1/3 от колите в БГ са VW и бензиностанциите имат изгода да предлагат отстъпки на тях, защото те са голям клиент. А пък Шкодите не са толкова много...все още

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Карти за отстъпки за Шкода Клуб за съжаление няма

За сега, иначе отговорните лица работят по въпроса smile117 . За отстъпки по принцип виж в раздел реклама, има автомивки, сервизи за гуми и други, които ни правят отстъпки.

 

А maestroto и много безавариини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За отстъпки по принцип виж в раздел реклама, има автомивки, сервизи за гуми и други, които ни правят отстъпки.

 

А maestroto и много безавариини.

 

Благодаря за безаварийните и за инфото за отстъпки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един сигурно глупав въпрос, но .... нека го задам:

 

Има ли решение на казуса с това, че оригиналния CD плейър на Шкодата, не чете mp3.

Има ли как да се изкара извод за вход на player?

 

Или решението е смяна на целия CD плейър smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за пожеланията и информацията която споделиха. Безпроблемно шофиране на всички и се извинявам ако досаждам с много въпроси,но. ...съм нов и ....

 

smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали тук точно е мястото да благодаря, но все пак това е придобивка за новата ми кола и затова пиша тук. Хиляди благодарности на PRR - Пепи, който въпреки, че днес има имен ден и трябваше да празнува се видя с мен ми ми даде две лайсни за номерата на клуба.

 

Така, че вече и аз съм 50 % маркиран :) Остава само и стикер за стъклото да си намеря, но се оказа, че за момента са кът...

 

Много ти благодаря отново Пепи smile126

 

Ето и снимка със лайсните. s_flag

skoda-laisna.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.