Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Свещи за стари таралясници


PVV

Recommended Posts

Колеги, знам ,че тук има хора дето знаят тънкостите в означенията на запалителните свещи на старите коли. Например за моята Октавия в книжката пише ПАЛ СУПЕР 14-7 195 температурно число. В един чешки сайт пак за моята предлагат Brisk N 17 C - но ми се вижда с дълга резба. А при нас в магазина ми предложиха Brisk Super N 17 YC 0.7 която на външен вид е като моите. Та въпроса ми е може ли да ползвам последните и дали ще паснат на двигателя на баба Елишка.

post-2096-138453313759_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... В един чешки сайт пак за моята предлагат Brisk N 17 C - но ми се вижда с дълга резба. А при нас в магазина ми предложиха Brisk Super N 17 YC 0.7 която на външен вид е като моите. Та въпроса ми е може ли да ползвам последните и дали ще паснат на двигателя на баба Елишка.

На снимката е с дълга резба. За теб е определящо Бриска да е с къса резба. Ще паснат.

Може и от българските ВМЗ 7./дали съществуват още?/ :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Жоро ! И аз като ги гледах днес в магазина ми се стори ,че ще станат , но все пак да попитам спецовете не е излишно. :mrgreen: Утре ще взема един комплект за да летя по добре по шосетата, че паради идат. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Жоро !

... Утре ще взема един комплект за да летя по добре по шосетата, че паради идат. :mrgreen:

За нищо!

4ти цилиндър, държи ли? Чакаме те в Пловдив! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eто го каталога на Бриск - http://www.brisk.biz/page.php?page=2000 , разбира се и от други марки ще станат /даже е препоръчително, тъй като чешките доста дефектират/, но трябва да търсиш в сравнителни каталози.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи Дензо, в каталога има за 105 и 120 - пасват перфектно, горят идеално и забравяш за проблем със свещи. Японски са, нямат ментета. В Косер. Около 15-16 лв за 4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи Дензо, в каталога има за 105 и 120 - пасват перфектно, горят идеално и забравяш за проблем със свещи. Японски са, нямат ментета. В Косер. Около 15-16 лв за 4.

Аз съм с такива :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

И Бош-а става...от магазин Бош, ако имаш наблизо. 20-22лв комплекта, май "made in Spain" бяха...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хвърлих един комплект Денсо в багажника, за всеки случай. Старите още държат и вече съм спокоен за преходите. :mrgreen:

Благодаря за съветите колеги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванка, то на твойта каквито и да и да сложиш им се отварят дупетата от зор! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От такъв "Бош" един приятел преди време трябваше да прави втулки в кратуната на Жигулета... Явно има нещо гнило, не в Дания...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
И Бош-а става...от магазин Бош, ако имаш наблизо. 20-22лв комплекта, май "made in Spain" бяха...

 

Определено боша са най-добри

 

024056978.jpg?r=0

024061405.jpg?r=0

024062300.jpg?r=0

Ванко , това W 6 BC ли са?

Защото по каталог ги дават за 105/120/130.Имам оригинални такива комплект и половина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...

Заводи на Бош има къде ли не. Нямам нищо против таз марка, но тя разчита на стара слава, която е придобита когато заводите им са били в Германия. Сега е малко различно.

Акумулатори Бош се правят в техен завод в Турция. Купуват оловни плочи от Искра. Пластмаови кутии от Украйна. Дали това е Бош... свещи се правят къде ли не. Е, това е част, подложена на големи темпертурни разлики и големи натоварвания- в Германия със сигурнаст са спецове , знаят какво и как. Едно малко отклонение от стандарта за производтво обаче прави свещта некачествена. Германеца е дисциплиниран и не допуска фалове, но турчин не е като него. Нямам им доверие.

Изключвам проблема им с ментетата.

Идват части Бош от Аржентина. Те не са лоши, но не са и на нивото на Бош. На "марката Бош". Бош вече не е това , което беше. За съжаление.

За свещите съм на приниципа: ако не е Denso ще е NGK. Може и BERU. С други който иска да си прави експерименти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече почти всички марки имат ментета... вероятно с изключение на ВМЗ. Пламене, ако закъсаш ще ти подаря един нов комплект останал от време оно, само трябва да проверим за Октавия 60 г. с какво топлинно число да са - имам и 7-ци и 8-ци...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.