Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питанка към преминалите фейслифт на О1


zloQQ

Recommended Posts

Привет!

За съжаление ще се наложи да по опъна кожата на вярната Октавия и се чудя, какво ще ми е нужно, ако реша да я направя с новата физиономия, т.е. да метна новите фарчета и новата броня /от фейслифтовата О1 на първата/. Знам, че имаше няколко теми по въпроса, но нещо не ги намирам, та да помоля ако някой му е останало в главата - нека да напише, какво ще ми е нужно, за да наместя фейслифтовите фарове и броня в корубата на първата О1. И за да не стане объркване с чарколята, нужни ми за подмяната - понеже знам, че имаше не малко неща за подмяна - ако има възможност за нагледен/картинков/снимков мат'риал - ще съм много благодарен на отзовалите се! Също и да питам, има ли значение ако поръчам броня от RS - дали ще е ОК като монтаж при дизелов модел. По-точно - ще има ли грижи с кората под двигателя, въздухосборника или самото захващане на бронята...? Пък и ако някой от преминалите тази процедура се досети за нещо допълнително - нека сподели smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преден капак ,маска и т.н.

фародържач

броня + решетки и лайсни

фарове

 

отзад-броня,стопове ,пластмаси под стоповете,жакове за стоповете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преден капак ,маска и т.н.

фародържач

броня + решетки и лайсни

фарове

 

 

Привет, понеже аз съм преминал през тази процедура, мога само да коригирам Самуил - нов капак не е потребен, сменя се само ( и то по желание ) предната решетка (маска). Капакът си е ОК. Фародържач?? Не знам какво има предвид колегата... Мигачите задължително трябва да са в комплект с новите фарове. Жаковете за фаровете са различни, десния (гледайки колата отпред) не пасва без значителна силова намеса заради пречещия му въздуховод към филтъра. Металната маска на която се държат фарове, радиатор/и не се сменя, но имаш нова греда под бронята, която е с друга извивка, различна от старата. Бях писал преди време по тази тема, можеш да я изровиш от архивите...

 

Поздрави! При нужда от съвет или помощ съм насреща!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско и на двама ви :)

Намерих темата >>> viewtopic.php?f=46&t=7231&start=0

Само дето снимките липсват. Значи ще трябва нова греда! То тя и старата си е бая изкривена, да не говорим, че регистрационния номер е направо продупчен. Няма да е зле да изпием по бира, за да разкажеш подробно кое-как-защо. Само трябва да кажеш кога имаш време и дали може да минеш покрай нас /живея в Разсадника - точно до Булстрад/, че колата е в бокса и ако нагледно ми обясниш нещата - мисля да я опъна...

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз покрай това на снимката...каквото ми е останало в главата по спомен набързо нахвърлих.

Може който се захвание ,лесно да си провери по ЕТКАТА-с точност точно кои детайли са различни.Аз ориентировъчно ги нахвърлих.Нека никой не започва да купува по препоръки само,а да си провери точно.

поздрави

п.п. ама справихме се smile091

post-2454-138453313826_thumb.jpg

post-2454-138453313832_thumb.jpg

post-2454-138453313841_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, zloQQ, остави ми координати на лични и, предполагам, още тази седмица ще се чуем за едно пенливо след работа.

Поздрави

Александър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

023977617.jpg?r=0

 

Така! Сега да видя, дали ми е станало ясно, кое е различното с фейслифтовата. Основата на бронята - голямата греда /1/ и "притурката" към нея /2/ са неразделни части, понеже са скрепени със заварка. Те са различната част, която трябва да подменя, за да мога да монтирам фаровете и бронята от фейслифтовата О1. "Маската", която държи радиаторите и фаровете /3/ е еднаква и при двете О1. Предната решетка - на капака - и рамката около нея /4/ също се сменят, но може и със старите да се джитка. Питанка - гнездата на конекторите на фаровете различни ли са като форма и място? Вчера с Владо и Евгени ги гледахме - т.е. те човъркаха, а аз гледах и извода до който стигнаха е, че просто са намъкнали кабелите за ел-моторчетата на фаровете при жиците за крушките. Та измъкна Гената конекторите и ако се окаже, че са еднакви по форма и място - ще ги ползваме тях. Ай наздраве, а? smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, всичко, което си написал е така - 1 и 2 са едно и също - за смяна е! 3 не е за смяна, а 4 - по желание. За фаровете - аз си взех от ЕТ новите жакове, а след това електричар ми ги запои спрямо новото разположение на пиновете.

Това е засега.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах се сменят само бронята и гредата под бронята.

Правилно ли съм разбрал и какви пари е процедурата?

Пишете в цифри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да стане както трябва се сменя:

 

Отпред:

1. Декоративна решетка с планките към капака

2. Фарове

3. Мигачи

4. Греда (основа) под предната броня*

5. Броня с решетки и лайсна

 

Отзад:

1. Стопове с платките на крушките

2. Лайсни под стоповете

3. Броня с лайсна

4. Осветление на задния номер

 

Отстрани:

1. Предпазни лайсни за вратите

 

* Гредата под предната броня е от 2 части с точкови заварки. Супер лесно се дели на 2 части и може да се смени само горната част, която описва контура на фаровете (само тя е различното в двата модела греди). Аз направих така - после пак ми я направиха с точкови заварки, стана чок оргинална!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, като приключа с процедурата - ще я опиша. Тук просто си изяснявам ситуацията, чудейки се дали да я лифтвам или да си я оставя със старата предница. Иначе в ценово отношение, нещата по преобразяването седят горе-долу така:

Броня предна - грунд - 123 лв

Основа броня предна - 123 лв

Мигач десен - бял - 15 лв

Мигач ляв - бял - 15 лв

Лайсна броня предна - 25 лв

Решетка броня предна дясна - 9 лв

Решетка броня предна лява - 9 лв

Решетка броня предна център - 20 лв

Решетка предна хром/черна комплект - 104 лв

Фар десен H3+H4 ел.с халоген - 134 лв

Фар ляв H3+H4 ел.с халоген - 134 лв

Капак преден - 250 лв

Калник преден десен - 59 лв

Калник преден ляв - 59 лв

Панел преден с A/C - 313 лв

Или т.е почти 1400 за чарколя без боядисването на ламарините... Това са до сега най-ниските цени, които открих за нови части, но има още да потърся.

Принципно калниците, капака и предния панел може да ги пропусна и да си оправя наличните, тъй като щетите не са фрапиращи, но за всеки случай съм ги сложил и тях в сметката.

@ Коко - имаш в предвид тънката част, която е над основната греда, нали? Т.е. номер 2 на снимката, която пуснах... Поправи ме ако греша и благодарско за инфото smile027

А някой да има идея, каква сума излиза RS броня, че...що пък не smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти го кажа и на живо, ама .... фаровете са притеснително евтини като за нови!

 

Ако са от "подобните части" ти гарантирам главоболия след това.... Първото е че няма да паснат всички шипки и дупки, второто е, че те ще те лъжат че светят, ти ще си мислиш, че виждаш. По добре търси втора ръка оригинални.

 

Същото важи и за ламарините - опцията ти е или от моргата или си оправи твойте. За оргинални пари няма кой да дава, а "подобните" са ужасни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти го кажа и на живо, ама .... фаровете са притеснително евтини като за нови!

 

Ако са от "подобните части" ти гарантирам главоболия след това.... Първото е че няма да паснат всички шипки и дупки, второто е, че те ще те лъжат че светят, ти ще си мислиш, че виждаш. По добре търси втора ръка оригинални.

 

Същото важи и за ламарините - опцията ти е или от моргата или си оправи твойте. За оргинални пари няма кой да дава, а "подобните" са ужасни!

:smt017 :smt017 :smt017
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.