Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем при спиране с Фаворит


Recommended Posts

Здравейте,

 

имам следния проблем с един Фаворит '94 година.

При спиране се появява силна вибрация, усеща се на волана и на педала на спирачките.

Спирачните дискове не са криви - не са нови, но са престъргани от много добър стругар и са измерени, че всичко им е наред.

 

Също така, вибрацията от лека (преди 1 месец) стана все по-силна и осезаема, т.е. проблема става все по силен, което не изглежда като проблем от криви дискове.

 

От какво друго може да има такава вибрация - спирачна помпа, лагери, макферсони? (отново, изключваме дисковете.)

Ако са лагери и т.н. - защо пък само при спиране се появява такава вибрация?

 

Предварително благодаря за всяка помощ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирачните дискове не са криви - не са нови, но са престъргани от много добър стругар и са измерени, че всичко им е наред.

Повличай два нови и проблема ти е решен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако стои дълго време колата без да се кара ръждясват и след туй трябва няколко километра да се кара с по - интензивно спиране за да падне ръждата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... но може да е и от гумите :!:

И с каква удивителна само... Айде обясни как само при спиране се усеща крива гума или квото и да е от гумите, щото аз не знам.

Омръзна ми да чета щуротии.

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е спрял няколко пъти по-рязко с гадни гуми, може да ги е изхабил неравномерно и от това да тресе при спиране.

НО тогава няма да е само приспиране.

 

И аз смятам, че са дискове. Особено, ако са стъргани. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я аз като по прост да попитам:

Стъргания диск не е ли по тънък? Не загрява ли в пъти по бързо? Не е ли по податлив на кривене?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, проблеме е решен.

Дисковете бяха - но не са криви.

 

Пак са сваляни от Фаворит (продаван на части) - но явно са друг модел.

Аз доколкото знам за Фаворите има 3 вида дискове:

дупки на 98мм, дупки на 100 мм, височина 48 мм и дупки на 100 мм и височина на 45 мм (тези са вече като на Фелицията)

 

Интересното е че дисковете са с дупки на 100мм и височина 48, но не пасват на главината добре.

Все едно са 4-ти вид.

 

Както и да е - с нови дискове - всичко е наред.

Не се хабете да престъргвате стари дискове - май няма особен смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е спрял няколко пъти по-рязко с гадни гуми, може да ги е изхабил неравномерно... smile159

smile091

Аве Патолог, голям майтапчия си! Ела да се видим на някоя среща в П-в. smile027

Колеги, проблеме е решен.

Дисковете бяха - но не са криви.

...Интересното е че дисковете са с дупки на 100мм и височина 48, но не пасват на главината добре.

А този, дето монтира дисковете, къде спа?

Все пак, оправил си се. =D>

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и от гумите да е. Брах ядове с нови "Barum" преди години. Карах Самарка, смених дискове и накладки и пак вибрираша. Накрая сложих втора употреба гуми и проблема се реши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и от гумите да е. Брах ядове с нови "Barum" преди години. Карах Самарка, смених дискове и накладки и пак вибрираша. Накрая сложих втора употреба гуми и проблема се реши.

Гумите не вибрират на волана само при спиране и не ритат на педала .

Между другото имам едни чисто нови дискове на няма и 3 000 км. които след едно рязко спиране вече стават само за фризби , тъй че не се учудвай , че тез стърганите са се изкривили скоро след стругара smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве Патолог, голям майтапчия си! Ела да се видим на някоя среща в П-в.

Колеги, проблеме е решен.

Дисковете бяха - но не са криви.

...Интересното е че дисковете са с дупки на 100мм и височина 48, но не пасват на главината добре.

А този, дето монтира дисковете, къде спа?

Все пак, оправил си се.

 

 

То патолог без чувство захумор, не е патолог... smile092

 

Казвам се Димитър.

Интересна тема стана, но все пак се оказа, че не е от стъргането или гумите. smile159

Каня се да дойда от доста време, но си обещявам да не идвам с празни ръце. А все нещо се случва, та не мога да си събера нещата за даване. Ще ми се да ти донесанякой неща, дето явно няма да ми трябват, а на някого може и да мусвършат работа. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То патолог без чувство захумор, не е патолог... smile092

Казвам се Димитър.

Интересна тема стана, но все пак се оказа, че не е от стъргането или гумите.

Каня се да дойда от доста време, но си обещявам да не идвам с празни ръце. А все нещо се случва, та не мога да си събера нещата за даване. Ще ми се да ти донесанякой неща, дето явно няма да ми трябват, а на някого може и да мусвършат работа. smile159

Митко, вече имаш официална покана да присъстваш на клубните срещи в Пловдив. s_flag

Важното е да се видим и побъбрим, пък и по някое Пепси да изпием :smt030

А армаганите, може и по- късно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Гумите не вибрират на волана само при спиране и не ритат на педала .

...

 

Ох, не вибрират ли!?! Ела да видиш Вли-то vli-5_1.jpg как тресе като постои повече от седмица! Добрата новина е че за 3-4км влизат в час и тресенето изчезва.

 

Що се отнася до тресене от гуми - то е постоянно независимо от натискането на спирачката. Може да се усеща във волана, но може и да не се усеща. Зависи дали гумата е изкривена или има радиално биене. Не съм усещал да "рита" педала на спирачката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... но може да е и от гумите :!:

И с каква удивителна само... Айде обясни как само при спиране се усеща крива гума или квото и да е от гумите, щото аз не знам.

Омръзна ми да чета щуротии.

 

smile159

Бате Жорко, smile027 на моя дъртия бивш Фаворит ми тресеше при спиране след 70км.ч, и като размених задни с предни и се оправи тресенето, не твърдя че не е от дисковете но вероятнастта да е от гумите не е за пренебрегване! ! !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи , пак четеш между редовете smile004

Ако стои дълго време колата без да се кара дисковете ръждясват и след туй трябва няколко километра да се кара с по - интензивно спиране за да падне ръждата .

Отеделно много добре ти е известно , че крива или не балансирана гума си вибрира без значение дали натискаш или не спирачката ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...При спиране се появява силна вибрация, усеща се на волана и на педала на спирачките.
Бате Жорко, smile027 на моя дъртия бивш Фаворит ми тресеше при спиране след 70км.ч, и като размених задни с предни и се оправи тресенето, не твърдя че не е от дисковете но вероятнастта да е от гумите не е за пренебрегване! ! !

Кво тресеше, къде тресеше... Я си спомни по- добре! :mrgreen:

Ако щеш и гуми от каруца да сложиш, при спиране няма да вибрира педала на спирачките - Гаранция!

:smt034

 

Лек и успешен ден на всички! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи , пак четеш между редовете smile004
Ако стои дълго време колата без да се кара дисковете ръждясват и след туй трябва няколко километра да се кара с по - интензивно спиране за да падне ръждата .

Отеделно много добре ти е известно , че крива или не балансирана гума си вибрира без значение дали натискаш или не спирачката ;)

 

Я пак прочети какво съм писал smile049 Точно от гумите е - тресе при натисната и при пусната спирачка! То на Нивата и да раждясат спирачките и да не пак не спира smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...При спиране се появява силна вибрация, усеща се на волана и на педала на спирачките.
Бате Жорко, smile027 на моя дъртия бивш Фаворит ми тресеше при спиране след 70км.ч, и като размених задни с предни и се оправи тресенето, не твърдя че не е от дисковете но вероятнастта да е от гумите не е за пренебрегване! ! !

Кво тресеше, къде тресеше... Я си спомни по- добре! :mrgreen:

Ако щеш и гуми от каруца да сложиш, при спиране няма да вибрира педала на спирачките - Гаранция!

:smt034

 

Лек и успешен ден на всички! :smt017

:|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

А появява ли се колебание на оборотите при натискане на спирачния педал? При мен това се получи, като се долавяше и лека вибрация- много неприятно. Казаха ми че може да е от скъсана мембрана на сервото, но дадох да почистят и регулират карбуратора на елкон и нещата се оправиха!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз много често спирах с задните си гуми рязко, но това не е проблем. Накладките са саморегулиращи се, пък и да не бяха, то щеше да повлича, а не да тресе.

Криви гуми/джанти тресат при над 60км/ч при всички положения.

Лагер вие, тропа в някакъв екстремен случай на износване се клати гумата, но това не се усеща при каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.