Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

спирачки на фелиция


ivan68

Recommended Posts

Ако държиш да го сменяш с ново , пишеш едно ЛС на колегата rgc или на Favorit и ти го изпращат ;)

Ако искаш да си го ремонтираш - сваляш апарата , след туй сваляш супорта ( държача ) , ако имаш скъсани маншончета вземаш един ремонтен комплект за предни спирачни апарати ( вътре има и маншончета ) , вадиш водачите , лъскаш с шкурка , малко графитна или медна грес и събираш .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,

днес най накрая се размърдах и реших да проверя защо дрънчат и стържат тия спирачки.То е ясно де защо,ама да знам какво да си подготвя :) .Проверих ги и се оказа,че единия водач на държача не функционира ... защо ли? ,,,, ами защото тоя преди мен навил латун на болта-водач на държач.Последствията - неправилно притискане на накладките и износване на криво => нужда от преждевременна смяна на накладките на ляво колело.

Та имаше ровичкане де :),ноооооооооооо .... изведнъжжжжжжжжжж .... хоп ... и ми се изправи косата.Забелязах една цепка на носача,за която не съм сигурен че е необходимо да я има там.направил съм снимки,но точно сега не мога да ги кача.сцепеното е на носача ...ъъъ .... не съм сигурен дали ще го обесня като хората,но .... застанал срещу предно ляво колело,на ъгъла на носача,веднага в дясно,лего горе от гумения тампон(гумена втулка ..малиии голяма излагация ).Та грубата форма на носача е "Г",нещо като "П"-профил,та едното на "П"-то има пукнатина.

Трябва ли да има,за притеснение ли е,че със страх погледнах и от другата страна и се вижда,че и там има такава цепка.

 

И на всичкото отгоре,тръгвам да слагам гумите и се загледах в единия баланс,монтиран на самия ръб на джантата(лята) и кво да гледам,ужас,личи че е стъргал някъде.С опипване(щото няма как да си навра чутурата,че да видя)разбрах че стърже в кормилния накраиник - верно ли толкова малко място остава там бре ?!?!?!На другата джанта пък гледам че е леко крива(явно от дупка) - и там съшата работа - остъргано.Нормално ли е?

 

 

Успехи,лека газ и леки спирачки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със спукания носач не го разбрах (вероятно говориш за скобата на задния тампон) ,но ще изчакам снимките ... за джантите има лек - лепени тежести или разширителни фланци , а туй с латуна ... No coment smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Некадърно,ама нали е само скица,не е профи чертеж :lol:

 

unleddx.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пфю,да са таковам у таковата smile048 ,не било на насоча

 

02072011321.jpg

02072011315.jpg

 

Е?така ли си е,или е голям проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така оспамих темата ....

Тоя тампон нещо много в страни ми се вижда че се събрал :roll: ,май не трябва да е така?На какво може да се дължи такова сгръчкване в единия край?Но пък ако беше чак толкова проблем,защо са оставили толкова много място,а не са го ограничили :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това дето сочиш с отверката е моста , а не носача и мисля , че си е нормално така , защото е събран от две ламарини , а тампона е така , защото е за смяна (поне аз така си мисля)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз казах,че "ще се таковам у таковата,щото не било носача",но още утре ще стопирам първото такси фелиция за да видя дали е така или не е така,дори с риск таксиджията да ме набие :mrgreen:

А тампона,че е за смяна ... за смяна си е,но се проявява една мизерия - като я погледна отстрани(фелата) се забелязва разлика в страничния просвет между ламарините и гумата.И всичко това само от един тампон smile011

Хм,ще се разправям сериозно ... фейс ту фейс .. с фелата де smile096

Само да се наканя пак някой ден

 

Благодаря и лека вечер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.