Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гуми за Октавия I - препоръки


Recommended Posts

Здравейте колеги,

можете ли да ми дадете препоръки какви гуми да си купя. Става въпрос за 195/65 R15. Кажете марки от които сте доволни, откъде да ги купя и т.н. Понеже съм и нов, не знам дали се продават с джанти или без. Гледах няколко сайта, има снимки с джанти, има и без, но никъде не пише как се продават.

Благодаря предварително smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм Continental premium contact 2 доволен съм от поведението им на сухо и на мокро не са шумни но не ги чувствам комфортни като возия (предишните бяха Dunlop) ако имах повече пари бих сложил Dunlop SP Sport Fastresponse имам чудесни впечатления от зимни Vredestein пък гледам и летни на тестовете на ADAC Vredestein Sportrac 3 са се представили най-добре,щом си от София най-добре се свържи с колегата viewtopic.php?f=43&t=20818

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това кой каква гума е харесал е УЛТРА индивидуално. Зависи от колата, условията, в които е карал, уменията му..... А и с какво ги сравнява? :)

 

За това чети тестове! ADAC са за мен най-добрите, защото са песимистични до последно и не обичат да дават добри оценки за нищо. Всички тестове се провеждат от професионалисти при абсолютно идентични условия и автомобили. Само и единствено така можеш да имаш реален поглед върху това коя гума е по-добра от друга.

 

А принципно нещата могат да бъдат и още една идея по-лесни. Гледаш топ марките и виждаш дали можеш да се вместиш финансово в някой от техните модели. Лесно мога да ти кажа, че Бриджстоун Туранза ER300 бяха водещи в маса тестове миналата година, но ако се случи да са ти над бюджета - кел файда?

 

Успех! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към горното бих добавил, че аз имам по-различен критерий от този на ADAC/Autobild относно кое е по-важно. Но като имаш резултата си слагаш собствените коефициенти и получаваш твоята гума smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм Continental premium contact 2 доволен съм от поведението им на сухо и на мокро не са шумни но не ги чувствам комфортни като возия (предишните бяха Dunlop) ако имах повече пари бих сложил Dunlop SP Sport Fastresponse имам чудесни впечатления от зимни Vredestein пък гледам и летни на тестовете на ADAC Vredestein Sportrac 3 са се представили най-добре,щом си от София най-добре се свържи с колегата viewtopic.php?f=43&t=20818

Някаква ценова листа дали има въпросният колега или направо на него да пиша?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или му пиши на лични, или му се обади по телефона. Ще ти помогне и ще си доволен. Иди на място, ако искаш да видиш за какво става въпрос. smile056

Можеш да прочетеш и тази тема viewtopic.php?f=46&t=23363&start=0 :smt034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите, тези дни ще съм малко зает, но към средата на новата седмица може и да се затътря към сервиза, който предложихте. И без това ми е на 2 крачки 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите, тези дни ще съм малко зает, но към средата на новата седмица може и да се затътря към сервиза, който предложихте. И без това ми е на 2 крачки 8)

 

Здравей,

обади се преди това, защото може да не съм в сервиза

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако имаш някаква ценова листа под ръка, прати да разгледам, че откъм време съм много зле - работа, изпити...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако имаш някаква ценова листа под ръка, прати да разгледам, че откъм време съм много зле - работа, изпити...

 

Прати ми номера ти на лични и утре ще ти звънна.

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май един колега от работата ще уреди въпроса с гумите, но ако нещо се провали ще намина до сервиза. Въпреки това, още сега ще ударя един плюс в темата за сервиза ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм с нови гуми - DUNLOP SP SPORT 01, 195/65/R15 за 105 лева парчето. Само трябва да мина реглаж някъде. При колегата Младен правят ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо мислиш, че е за реглаж? Опиши причините. Проблемите ти продължават ли и с новите гуми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е само воланът. Карането направо се осъществява с леко завъртане на волана наляво. Гумите са супер иначе, няма шум, спирачният път е съвсем друг 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добри отзиви относно реглаж :!: съм чел във форумите за сервиза на ХЕЕД в Надежда, много е близо до Еуратек. Предишната ми кола е сервизирана само в този сервиз и нямам оплаквания. На Октавията в ЕТ съм правил реглаж 1 път и от тогава волана си остана крив леко наляво. Успех! smile056

 

П.п. Поздрави и на теб, Младене! smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде правят добър реглаж, е доста относително! Няма как да знаете дали стенда е в изправност и кога е калиброван последно. Дори и стенда да е безупречен, той е само измервателен уред! Големият фактор е "майстора" от който зависи какво ще направи или не направи. При този бум на сервизи на всеки метър, няма как всеки да е доволен от многото самоуки майстори smile049

Посещавайте сервизи, които дават гаранция на услугата и носят отговорност за работата си!

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, супер, значи съм направил добър избор. Цената е с 25% отстъпка благодарение на един колега, да е жив и здрав. Иначе държах да са Дънлоп, а за конкретния модел ме посъветва друг колега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.