Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ДУПЛАНДИЯ - що е то и има ли почва у нас !?!


димон

Recommended Posts

Всеки с крива джанта от дупка занася сътветната демонтирана джанта (с гумата, ако е пострадала) на ул. Московска с бележка "Оправете ми я!" - това би бил логичният отговор на бездействието на общината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 84
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • dr_ivo

    7

  • Mishelle

    6

  • aris

    6

  • dude_BG

    5

Най-много писали в темата

да бе да,отзад на Московска да почнат да продават отремонтирани джанти и запазени гуми втора употреба smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да са ни честити нововъведенията в центъра

http://btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=155620

 

защо ми се струва, че това метро, първо че го копаят с лъжици и второ че ако не го копаят отгоре няма да стане никога (сигурно ако така работиха франсетата и англичаните щяха да спрат ламанша за да построят тунела отдолу smile091 )

 

още повече днес, освен играта на общината "избегни дупка - спечели още няколко км без ремонт" трябваше да отгатна някои нови движения на регулировчиците (днес какво им беше станало, нямаше един нормално работещ светофар ега ти) които смутно напомняха някои полови органи с прикрепени към тях торби с аксесоари

имах мерак да снимам и улицата на която живея (носеща гордото име 22ри септември) ама нещо ме хвана мързела, затова утре ще се постарая да ви покажа какво се казва лунен пейзаж (нищо че улицата не са я удряли чак толкова метеорити)

smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябваше да отгатна някои нови движения на регулировчиците (днес какво им беше станало, нямаше един нормално работещ светофар ега ти) които смутно напомняха някой полови органи с прикрепени към тях торби с аксесоари

 

Да, това със светофарите беше изключително интересно. Освен странните действия на регулировчиците, забелязах(по-точно убедих се за пореден път), че много от колегите шофьори грам понятие си нямат от това как се минава през кръстовище с регулировчик smile012.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не започвам нова тема искам да направим класация за най-лош пътен участък!!! Ако Василиса прекрасная или некой от модераторите прецени, може да изнесе темата отделно.

Аз гласувам за участъка Драгичево - Красно Село - мисля, че няма такова нещо, освен в Хаити!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пари няма по една много проста причина. Мони Дянков обеща да постигне нисък дефицит в Бюджета за 2010 г. Тъй като споменатият господин има неограничен интелект и перфектно образование, той решава да постигне целта си с максимално свиване на държавните плащания. Той не е виновен... Никой не му е обяснил, че точно в момент на икономическа криза свиването на държавните плащания води до още по голяма стагнация и отрицателен икономически растеж. С две думи: събира си данъците момчето и не харчи за абсолютно нищо. Главната цел е да "изглеждат" добре нещата за включване на България в еврозоната. Обаче, искаме ли го, трябва ли ни - никой не ни пита.

 

Това е тема на разговор вкъщи от доста време насам... Горе-долу повече от година. Щатите така са се спасили от "Голямата депресия". Държавата е наемала фирми с хора, които да копаят дупки и такива, които да ги зариват. Само и само да влизат някакви пари в икономиката. Ние ще правим точно обратното. smile049

 

По повод участъците, по които не е много препоръчително да се минава.... Мога да посоча маршрута, който минавам всеки ден. Минавам от там, защото нямам много алтернативи от Манастирски Ливади към Интерпред. Днес направих обратен на Околовръстното, защото прекарах 40 минути в задръстването там, а реално минах 1 км. По България е същия чанч. Мога по Сребърна, но аз излизам от Луи Айер. При това в промоционалната му част - от Каблешков до Сребърна. Да, след това мога да хвана по Черни връх и после на дясно по Никола Вапцаров, но там е повече от забавно. За това - логично избирам Филип Кутев. Там вече се минава с изчакване. Дупките са толкова големи, че могат да погълнат камион... И като стана дума за камионите... Знаете ли, че в България се борим с автомобилния трафик, като налагаме данъци за моторите по-високи от тези за камионите?

 

Обичам тази държава! Не бих я заменила за никоя друга!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги,

 

онзи ден около Бизнес парка в Младост решиха да позапълнят дупките... по уникална за нашите географски ширини технология... едно камионче... пълно със смес от камънак, пясък и почва... и едно човече с лопата гребва отгоре и хвърля няколко лопати в дупката... и така обиколиха района и закърпиха... =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги,

 

...едно камионче... пълно със смес от камънак, пясък и почва... и едно човече с лопата гребва отгоре и хвърля няколко лопати в дупката...

Аз това съм го виждал и се чудя дали не им плащат като за "нормалко кърпене" с асфалт, техника и т.н.

Предполагам, че е така и че тази процедура с много "апетитна" за фирмата подизпълнител.... smile096

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Предполагам, че е така и че тази процедура с много "апетитна" за фирмата подизпълнител...

Не разбрах защо смяташ, че 2 фирми биха си делили печалбата по кърпенето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах защо смяташ, че 2 фирми биха си делили печалбата по кърпенето?

Малко ми е обременена психиката....Не е логично, но се случва в БГ (може би никъде другаде)... smile092

Та общо взето един "познат" спечели обществена поръчка за кърпене на уличната мрежа в един квартал...

Взе авансово 20% от сумата, която се полага за изпълнение на проекта както е по договор

...Да обаче фирмата е "фиктивна" (няма техника), но по документи всичко е ОК. По документи обявява пред общината

, че има "проблеми с техниката" и невъзможност да я отремонтира в срок и ВЪЗЛАГА работата на подизпълнител (при тези обстоятелства, спечелелият има право да избере фирма подизпълнител със сходна оферта +/- 2%)(фирма на жена му), която отново тегли 20% авансово, както е по договор.....Накрая се стига (след няколко врътки)

до истинска фирма с камионче, чакъл и работник, но доста

парички са изтеглени /няма клауза за връщане на аванса, има клаузи само за неизпълнение, но те са валидни

само ако някаква работа е свършена).... smile150

 

п.с.Схемата е малко по-сложна и със съучастници, НО ВСИЧКО Е ОК ПО ДОКУМЕНТИ.... smile011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре, понеделник, ще има протест на на варненски шофьори пред общината. Информацията е от bTV. Дано се събере повече народ и дано скоро подобни мероприятия да има и в други градове... =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала на варненци! Да засипят общината с изпочупени чаркаляци, пък да видим... :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около седмица отново даваха репортаж за Варна. Мисля, че го гледах в "Господари на ефира". Участваше кмета на града, който каза (по спомен, че не го гледах, а само слушах), че от варненските шофьори под формата на налози са събрани около 11 млн. лева. Били събрани и още няколко милиона (не чух от къде), като общата сума не надхвърля 20 млн. лева. А за да се оправят улиците на цяла Варна били нужни около 1 мрд левчета. И нямало от къде да ги намери. Предполагам кмета е имал в предвид пълно преасфалтиране на засегнатите и нуждаещите се от ремонт участъци, защото сумата е доста големичка.

 

Пък и то само във Варна да беше. Вчера гледах по телевизията репортаж за пътя към Перник - мъъъъка. Онзи ден пътувах по подбалканския - ако не знаеш къде са дупките, поне в 20 ще влезеш за участък от няколко километра. По новините казаха (цитирам по смисъл), че причината за лошите пътища в момента били високите температурни разлики от последните няколко месеца. Съгласен съм с това - при положение, че навсякъде кърпежите са некачествени, много ясно, че вода ще влиза в тях и ще ги разпуква. Само че, ако всички фирми, запълващи дупки и асфалтиращи отсечки си вършеха работата като хората, ако общини и държава отделяха достатъчно средства, събрани от и без това високи налози и следяха стриктно работата по пътищата, сега нямаше да се оправдават с температурите. Всъщност не съм убеден до колко вина имат някои фирми изпълнителки - колкото им плащат, толкова и работа вършат. Защото сиренето е с пари... Ясно е, че има и такива, които получават достатъчно, но вършат работата през пръсти за да приберат още по-голяма печалба - типичен пример за това е моста към/от летище София. Направиха го "перфектно" - една година беше супер и после се започна - тук дупка, там дупка и накрая лунен пейзаж...

 

И друго, за което недоумявам. Като мине зимата никой нищо не пипа. Идва лятото, отпускарски сезон, всеки пътува. И точно тогава започват ремонтите... Да не говорим, че на доста участъци в началото на лятото изрязват афалта, седи си така почти цяло лято и чак след това се започва с пълненето. А през това време народа си троши колите...Че толкова ли е трудно да се направи организация? Започва се ранна пролет с ремонтите. Режат 10 дупки и викат камиона да пълнят. Режат 10 дупки и т.н. Така хем по-малко кратери, хем лятото ще се пътува спокойно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....

Всичко, което каза, е вярно...

Аз мисля, че нещата са на този хал не защото няма техника, материали, специалисти, проекти,

интерес - ИМА, но има доста добре "загнездена" система, в която основното е интерес, кражби и

източване... smile048

Нали уж ги пипнаха онези господа във "Фонд Пътна Инфраструктура" - далавери за милиони и к'во

стана - НИЩО.... smile001

Защо НЕ усвояваме парите от ЕС по програмите - много просто - всичко се проверява многократно

и ТРУДНО СЕ КРАДЕ - няма интерес за "изготвяне на проекти"... smile021

Мен лично ми е интересно, защо при сходен манталитет и нравственост, има и пътища, има и

магистрали в съседните нам страни - а тук си е за луноход....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Арис чукна дестката :smt017

 

Пари наистина има много.... само дето нашите оправници не искат да ги усвояват (по една или друга причина). Според мен приоритетите им са тотално сгрешени. А в последствие ние получаваме smile045

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нещо друго си търсех и я вижте кво намерих: :mrgreen: Винетка - никога повече

 

За 4 години време - нулева промяна. Живеем на измислено място и някои образи се опитват да ни убедят, че се грижат за нещо, и че с данъците, таксите и всички други пари, излизащи от нашите джобове те правят всичко възможно да живеем добре - БОШЛАФ!!!! smile175

 

Жалко, много жалко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съсед казваше "Айде да ги изметем тия" (управници), а жена му допълваше "Ей, не останаха

мъже в тази България" (истински мъже)... smile049

В последно време си мисля, че женицата има право... :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...относно протестите пред общината във Варна,заради лошите пътища,не знам дали има по-нагъл кмет от Кирилчо.

Вместо да се извини на гражданите,които го избраха и да обещае поне за пред медиите,че пътищата ще бъдат ремонтирани, се заяжда с някакъв човек от В.Търново,че нямал право да протестира,щото не плащал данъци във Варна. smile011 На други пък им съставили акт за неправомерно използване на клаксон... :smt0344

Наглото му държание не е от вчера.Чак се чудя на варненци как можаха да го преизберат smile048

Още си спомням как в едно интервю го попитаха защо е похарчил 200 000 лв.за S-класата,като може да се вози и в по- скромна кола.Отговора беше,че Мерца е 4x4 и така спестил пари на общината за джип. smile048 Втория въпрос беше защо е този мутренски номер(В 11111 В)-мисля че така беше-той каза че е избрал номера за да знаят всички,че това е колата на кмета и ,че не се опитва да я скрие smile048

Както беше казал някой-Всеки народ си заслужава управниците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми колеги за да е толкова нагъл и за да се мисли за всесилен явно някой му стои зад гърба и той е спокоен и за мястото си и за надниците, които получава.

Що се отнася до големите температурни разлики - че те да не са само в България. Снощи помогнах на един грък, който си сряза гумата и си изкриви джантата на входа на София по Ботевградско шосе в 1.00 ч. през нощта. Свалихме гумата, отидохме до гумаджия, сменихме гумата с една читава втора употреба и я сложихме задна. Предложих му помощ (вярно е, че човекът си плати), защото бях сигурен, че хем няма да се оправи сам, хем ако хване такси таксиджията ше му одере кожата щото не говореше нашенски, хем и гумаджията ще го доодере и накрая човекът ще си тръгне със много приятни чувства от нашата страна. Докато се возехме между мястото на инцидента и денонощната гумаджийница в Дружба човекът ми разказа, че се връща от Румъния и там такова нещо като тук го няма.

Проблемът се състои не само в некачественото нанасяне на асфалта в дупките, ами и в самия некачествен асфалт. И как да бъде той качествен. Статия във вестник ПАРИ гласи "Държавата иска между 10 и 50% отстъпка от задълженията си към бизнесa" и

От позицията на силата държавата очевидно избира да решава проблемите си чрез "преговори". За да започне да извършва плащания, тя вече предлага на фирмите да опростят част от дължимите суми. Процентите, за които компаниите споменават, започнаха от 10% (няколко официални изявления от строителни фирми), а вече става дума дори и за 50%.
Та в подкрепа на Юли питам как ако не е тайна ще се направи каквото и да е така, че да се нарече път, булевард или улица.

Към колегите - остава да внимаваме много карайки по т.нар. пътища в България.

Към колегите Варненци - най-искрено ви съчувствам за положението в града. Снимките от Варна ми напомнят положението в София по времето на кмета Янчулев.

Аве няма ли някой колега от Варна с верижен трактор да излезе и да направи 3-4 перпендикулярни паркирания пред кметството ве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз минавам по Ботевградско шосе свеки ден и запълнените преди две седмици дупки се появиха отново:( но това не е най-фрапиращия част от Софийските улици.

Миналата седмица когато валя дъжд,точно пред мелницата в една от "малкото" дупки успях да "изправя"

две джанти изкривени два дни по-рано в друга неизбеж дупка по пътя за Божурище.

Отделно ,че от две седмици ми се налага да минавам през северната дъга кадето мисля ,че мернах знамето което е побил Армстонг с величествените думи (това е малка ступка за човека ,но голяма за Човечеството)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

В София ще се проведе протест срещу лошото състояние на пътищата. Началото му е 10 часа пред столичен общински съвет.

 

Протестът е под надслов "Дупкоден - да изгоним злите дупки".

 

Символично с помощта на кукери и заклинания участниците ще развалят магията, която разваля пътищата в столицата.

 

Протестиращите поставят следните искания:

 

Общината да предостави пълен отчет за извършените досега ремонтни дейности по улиците, както и план за бъдещите си действия.

Да се прекрати незабавно практиката по "тампониране" на дупките и да се създаде реална организация по преасфалтиране на пътищата и тяхната последваща поддръжка и профилактика.

Граждански контрол върху изразходването на парите за ремонти.

Ръководството на столична община всяка година да дава публичен отчет за извършените ремонти по улиците, както и за ефективността похарчените пари.

Ясен ангажимент с конкретни срокове за изпълнение от страна на общината за решаването на проблема с дупките и пътната настилка.

Припомняме ви, че подобна акция се проведе преди дни и във Варна.

 

http://news.ibox.bg/news/id_940478456

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В събота (06.03.2010 г.) в 17:20 тръгвам на зелен светофар на кръстовището на бул. " България" и бул. "Акад. Иван Евстатиев Гешов" посока към пазар "Иван Вазов" и изведнъж яма със ширина по-голяма от колата и доста дълбока, намалих скоростта, момчето зад мен с едно Пежо 207 направи същото, но зад него колегата с Шевролет Каптива беше с малко по-голяма скорост и блъсна колегата зад мен и от инерцията той се заби в моя теглич (сандвич). Аз нямам щети, но другите двама си потрошиха пластмасите. Най-идиотското в случая е, че на това кръстовище има полицейска кабинка и през деня винаги има полицай в нея - няма начин да не е видял тази яма. Полицаите, които дойдоха да напишат протоколите само вдигаха рамене (а дойдоха защото колите в ПТП бяха 3, ако бяха 2 само трябваше да си попълним протоколите и да си ходим. В декларацията, която ме накараха да попълня нарочно на схемата нарисувах дупката и написах на няколко места, че именно тя е причина за ПТП, но в протокола от полицаите дупка липсваше. Изкараха колегата с Каптивата виновен по

 

Чл. 20. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) (1) Водачите са длъжни да контролират непрекъснато пътните превозни средства, които управляват.

 

(2) (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Водачите на пътни превозни средства са длъжни при избиране скоростта на движението да се съобразяват с атмосферните условия, с релефа на местността, със състоянието на пътя и на превозното средство, с превозвания товар, с характера и интензивността на движението, с конкретните условия на видимост, за да бъдат в състояние да спрат пред всяко предвидимо препятствие. Водачите са длъжни да намалят скоростта и в случай на необходимост да спрат, когато възникне опасност за движението.

 

от ЗАКОН за движението по пътищата.

 

И тримата шофьори бяхме абсолютно изрядни с платени всички видове данъци, застраховки, прегледи и т.н. Бяха ни взети и алкохолни проби, които се оказаха отрицателни и при тримата.

 

До кога ще продължава тази порочна практика винаги шофьора да е виновен заради безотговорността и бездействието на общината? smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сам си отговаряш на последния въпрос като си цитирал закона! Точно в тези закони ни е големият проблем на нас! Остарели са повечето и никой не ще да мисли за генерално обновяване на законодателството. Всичките ни закони, във всички сфери са отживелица вече. Положението ще става още по-сговнясано, не се притеснявайте.

И вместо да протестираме (особено ние - по-младите) и да се опитаме да променим ситуацията, ние предпочитаме да избягаме на запад. Тва е положението... smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.