Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ДУПЛАНДИЯ - що е то и има ли почва у нас !?!


димон

Recommended Posts

Хора , не Ви ли писна вече да живеете в страната на дупките !!! Аз вече не издържам . Сигурно трябва да продължаваме да си траем щото е криза и т.н. Ама то у нас все си е било ... ...Криза ..де !!! Хората дори И в Русия си карат по "пътища " ...За другите държави ми се не говори ...Мъка , мъка , мъка ...Кал , локви и камъни ...Крив паваж кат цигански зъби , Дуранкулак и черен път . Даже "Тракия" не е гладка !!!! ...Ми да си мълчим , бре ...И да си даваме паричките !!! smile159

 

п.п.... Състоянието на градската пътна инфраструктура е огледало на личната хигиена на кмета и ...неговата секретарка на дадената Община !!!

Ба си !!!

Как ги избрахме такива , бе !!!! smile091 Ама и ний сме едни избиратели... smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 84
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • dr_ivo

    7

  • Mishelle

    6

  • aris

    6

  • dude_BG

    5

Най-много писали в темата

До "димон" - Никога няма да се оправим ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "димон" - Никога няма да се оправим ](*,)

Ние не искаме да се оправим...Чакаме некои друг да ни оправи...Затова сме на този хал... smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "димон" - Никога няма да се оправим ](*,)

Ние не искаме да се оправим...Чакаме некои друг да ни оправи...Затова сме на този хал... smile021

 

И редовно ни "оправят" и то не само по пътищата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дупките са планирали да ги запълват пролетта.

иначе дори и да ги запълнят сега, като има няколко седмици студове, после пак ще трябва да се ремонтира.

Но е вярно, че качеството на асфалта/ремонтите на пътищата е под всякаква критика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почва има и като гледам е доста плодородна ! smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора , не Ви ли писна вече да живеете в страната на дупките !!! Аз вече не издържам . Сигурно трябва да продължаваме да си траем щото е криза и т.н. Ама то у нас все си е било ... ...Криза ..де !!! Хората дори И в Русия си карат по "пътища " ...За другите държави ми се не говори ...Мъка , мъка , мъка ...Кал , локви и камъни ...Крив паваж кат цигански зъби , Дуранкулак и черен път . Даже "Тракия" не е гладка !!!! ...Ми да си мълчим , бре ...И да си даваме паричките !!! smile159

 

п.п.... Състоянието на градската пътна инфраструктура е огледало на личната хигиена на кмета и ...неговата секретарка на дадената Община !!!

Ба си !!!

Как ги избрахме такива , бе !!!! smile091 Ама и ний сме едни избиратели... smile175

Димоне,ти пък кво си видял smile175 Я ела във Варна да ти хвръкне някое колело.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че ние сме оправени-вече 20 години не спират да ни "оправят" по всякакъв начин, ама на народа явно му харесват такива садо-мазо забавления smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като си карам някъде (еле пък към Варна :) ) почти винаги има един спрял да сменя гума на аварийки! :)

 

Баси................ :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше репортаж по телевизията за някакви майтапчии, които бяха засадили фиданки в дупките. Ми прави са - какво - да си носим по кофа асфалт и като видим дупка да запълваме ли? Освен да го обърнем на смях, друго не виждам какво може да направим. Освен вЕрно по още една винетка? smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Протест в някаква законова форма му е майката. И на двете коли съм купил годишна винетка, защото чичко полицай дебне и с право ще ме глоби. Но пък аз с тези винетки кого да дебна? Медала винаги има две страни. Лошото е, че при нас тези страни малко се разминават - не купуваш винетка - глоба, купуваш винетка - дупка... Толкова за републиканската пътна мрежа. Ами за градовете? Събират се всякакви налози, за щяло и нещяло, под всякакъв претекст. И накрая какво? Само дупки и разбити коли. Увеличават се данъците, измислят нов налог. Викам си - ей сега вече ще започнат да ремонтират, нали повече пари ще събират. Ама нъц... В този ред на мисли аз имам няколко въпроса към господа управниците, начело с медийната звезда (Б.Б.):

1. Къде отиват всичките пари, събрани от данъци и такси (свързани с МПС)?

2. Къде отиват всички приходи от винетните такси?

3. Камионите рушат пътната мрежа, но за тях таксите са далеч по-високи. Къде отиват тези приходи?

4. Ако приходите не са достатъчни за поддържане на пътната мрежа в страната и градовете, защо не са правилно калкулирани разходите, а вместо това се ползва дежурното "няма пари".

5. Кога най-сетне ще се спре с прехвърляне на отговорности, вкл. и към предишни правителства и ще се започне с работа в полза на народа, която да имам видим резултат? Най-лесно е да кажеш "предишните това", "предишните онова". Но аз да попитам - вие като се кандидатирахте, трябва да сте били наясно с голяма част от съществуващите проблеми и да сте имали ясна представа как да ги преборите. Защото в противен случай ще имаме едно безкрайно прехвърляне на топката. Българският народ колкото е търпелив, толкова е и страшен, когато търпението му се изчерпа (доказано в историята)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прибавете към управлението на най-долния диктатор в историята на България т.н. "тато" +50 години и годината дала резултат е година в която най верояно нещата ще се нормализиарат и ще заприличаме на нещо.. а до тогава дали турци дали мутри дали сини жълти зелени и ли каквито там са на управление е все тая !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Българинът е страхлив и малодушен и си трае от страх да не загуби и малкото си мизерни доходи...Тази комплексарщина я избива на маса, в градския транспорт, във форумите...Когато разберем, че и от нас зависи нещо и си ПРЕСЛЕДВАМЕ целите, ще живеем по-добре и по-хармонично.... ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пари няма по една много проста причина. Мони Дянков обеща да постигне нисък дефицит в Бюджета за 2010 г. Тъй като споменатият господин има неограничен интелект и перфектно образование, той решава да постигне целта си с максимално свиване на държавните плащания. Той не е виновен... Никой не му е обяснил, че точно в момент на икономическа криза свиването на държавните плащания води до още по голяма стагнация и отрицателен икономически растеж. С две думи: събира си данъците момчето и не харчи за абсолютно нищо. Главната цел е да "изглеждат" добре нещата за включване на България в еврозоната. Обаче, искаме ли го, трябва ли ни - никой не ни пита. Б.Б. е решил да пуска поредната PR бомба. Ние пак ще :smt030 и ще си пълзим из дупките, щото сме търпеливи и обичаме да ни влиза мазно отзад. Затова си ги избираме все едни и същи последните 20 години... smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вървим по една доста тънка линия, която дели темата от проблем с дупките и задълбочен политически анализ. За което моля да се съобразяваме, за да не влезем в разрез с правилата на форума. За това нека оставим Тато на историците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто не знам кво трябва да се прави вече. Скоро както знаете имах случка с подобни творения по пътищата и трябва да ви кажа ,че всеки ни лук ял , ни лук мирисъл. Полиция ,община, пътно, всеки знае за проблемите и си ги прехвърлят един на друг. Абе нямаше ли точка в закона за движение по пътищата ( че не съм го чел скоро) :oops: , ако шофьор забележи препятствие ,което застрашава другите участници в движението е длъжен да вземе мерки з обезопасяването му. Ми кат видим дупка, паркираме напречно ,задръстваме движението и така предотвратяваме произшествие докато не дойдат да запълнят . Само дето може да си седим до лятоото до някоя дупка. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то и в другите страни си има кръпки , ама са направени добре. Мисля си , че при нас най-слабото място е в качествения контрол на изпълнителя . Като знам само какви хора работят в пътното строителство - поне да има някой да им седи на главите .

При нас в Казанлък никога не се реже асфалта на форми до здраво , а се пълни с едно като сдъвкан слънчоглед с люспите , в което преобладават камъците и малко катран . И така направо врху дупките , без да бъдат обработени... Така и така се дават някви пари - поне да се прави като свят !!! Града ни прилича на лунен пейзаж и не само нашия де ...

Трябва нещо вече да се прави , не може така !!! Цял живот си отпънах да слаломирам , мамка му... :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Причината за лошите пътища и всико останало е тоталната липса на законост в България. За скандални престъпления няма осъдени, вие за дупките се палите. Когато почнат да съдят и пращат ефективно в затвора кметове и министри тогава може и да има оправия, а дотогава това което е в момента.

Някой по-горе споменаваше тато, ами аз си спомням пътищата по негово време и тогава такова нещо нямаше. Спомням си средата на 80-те как правиха пътя между Костинброд и Белидие Хан, част от пътя за проход Петрохан. Спомням си как цяло лято колите транбоваха чакъла, но двадесет години не е мръднал. Наскоро (последните две години) пак преасфалтираха участъци и пътя пак беше в по-добро състояние.

Спомням си как София се чистеше ежедневно, включително и вътрешните улички. Накрая бяха постигнали оптимума по отношение използването на техника и персонал. Един зил цистерна с пръскалки под предната броня и въртяща се четка под наклон спрямо предните и задните гуми. Трябваше само един шофьор, а сега тълпи от лелки с целогодишен загар размахват небрежно метлите и дотам.

Не сте ли забелязали, че дупките се отварят на едни и същи места. А когато направят кръпката, тя веднага започва да пуска чакъл. Защото асфалта е микс от чакъл, пясък и слепващо вещество. Качеството се определя основно от това вещество, а то се прави от петрола. А с малка печалба не може да се купи ферари, мазерати или кайенче.

С безумната гаранция от една година, те кръпките издържат горе-долу толкова, пътно-строителните фирми са си осигурили работа за поколения напред. След 13 месеца дупката се е отварила отново, о ми тя гаранцията изтекла, фирмата работила супер качествено що пак не запълни дупката и пак ще даде гаранця от една година. А е крайно време да се въведат изисквания поне от пет години и който се провали, да го изкарват аут от бизнеса поне за десетилетие, барабар със забрана за работа и на тези които пряко са участвали в запълването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомняте ли си ,че във Варна,всяка седмица се миеха всички улици,дори и в междублоковите пространства.Като дете си го спомням това.Гледах от терасата,имахме бяла Лада и Зила я мокреше,както и вс.др.коли по пътя пред блока.И това се случваше всяка седмица по веднъж.Ееехх,спомени,спомени.Сега да не помислите ,че съм много дърт :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в резултат на пътуването ми от Перник към София в неделя към 22:00 h съм с 2 криви джанти :evil:

Между гарата на Владая и Горнобански път е нещо страшно, аз такъв път не съм виждал :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в резултат на пътуването ми от Перник към София в неделя към 22:00 h съм с 2 криви джанти :evil:

Между гарата на Владая и Горнобански път е нещо страшно, аз такъв път не съм виждал :evil:

 

Направо е ужас.Тази вечер като минах от там карах с 20 км за да мога да не остана на пътя с потрошена кола и нацепени гуми...Поне 5-6 коли видях с включени аварийки и сменящи гуми...

Внимавайте колеги като минавате през владая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Причината за лошите пътища и всико останало е тоталната липса на законост в България.

Точно, това е коренът на всички проблеми у нас. Защо има дупки, ами защото дали на бай Иван 100 лв. и той разсъждава така - купувам за 10 лв. най-долнопробния материал, така хем прибирам 90 лв, хем на следващата година пак ще ми дадат 100 лв. да запълня същата дупка. Никой не търси отговорност на бай Иван и той е изобретил "машина за пари". А, като добавим, че в конкретните случай става дума не за 100 лв., а за милиони и изпълнителят не е "бай Иван", а "добре облечени бизнесмени" и става ясно че докато няма законност и ред за прилагането и, ще бъдем "Дупландия". Заблуда е, че у нас няма пари, сметнете каква част от доходите ни отива за данъци. Пари има, но кражбата е "национален спорт".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Протест в някаква законова форма му е майката. И на двете коли съм купил годишна винетка, защото чичко полицай дебне и с право ще ме глоби. Но пък аз с тези винетки кого да дебна? Медала винаги има две страни. Лошото е, че при нас тези страни малко се разминават - не купуваш винетка - глоба, купуваш винетка - дупка... Толкова за републиканската пътна мрежа. Ами за градовете? Събират се всякакви налози, за щяло и нещяло, под всякакъв претекст. И накрая какво? Само дупки и разбити коли. Увеличават се данъците, измислят нов налог. Викам си - ей сега вече ще започнат да ремонтират, нали повече пари ще събират. Ама нъц... В този ред на мисли аз имам няколко въпроса към господа управниците, начело с медийната звезда (Б.Б.):

1. Къде отиват всичките пари, събрани от данъци и такси (свързани с МПС)?

2. Къде отиват всички приходи от винетните такси?

3. Камионите рушат пътната мрежа, но за тях таксите са далеч по-високи. Къде отиват тези приходи?

4. Ако приходите не са достатъчни за поддържане на пътната мрежа в страната и градовете, защо не са правилно калкулирани разходите, а вместо това се ползва дежурното "няма пари".

5. Кога най-сетне ще се спре с прехвърляне на отговорности, вкл. и към предишни правителства и ще се започне с работа в полза на народа, която да имам видим резултат? Най-лесно е да кажеш "предишните това", "предишните онова". Но аз да попитам - вие като се кандидатирахте, трябва да сте били наясно с голяма част от съществуващите проблеми и да сте имали ясна представа как да ги преборите. Защото в противен случай ще имаме едно безкрайно прехвърляне на топката. Българският народ колкото е търпелив, толкова е и страшен, когато търпението му се изчерпа (доказано в историята)...

 

:smt017 Адски си прав

 

Основният проблем е че ние само си пишем, а дупландия със всеки изминат ден се разраства.

Имам идея :!: Нека направим сдружение,което да е доброволна и независима организация с нестопанска цел .

Основните цели на сдружението нека бъдът,сезиране на прокуратурата за всички установени нередности и закононарушения .Да следи за изпълнението на поетите ангажименти на договорите, които сключват общините за ремонтите на пътищата,както и пълен контрол на фирмите испълнители .Да иницира диалог с институциите на местно и национално ниво по повод проблемните с пътна инфраструктура и ...т.н

Истината е че трябва поне да досаждаме на гадовете по някакъв начин за да има ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.