Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Отново за миене на двигателя


Recommended Posts

Онзи ден видях нещо интересно - миене на двигателя на запален двигател.

 

Гледах и се чудих какъв е този номер, винаги съм си мислел, че ако се мие двигател - трябва да е изгасен и студен.

 

Изчетох предишните теми за миене на двигател и също така не открих подобен трик.

 

Обаче човека си го изми и си тръгна с колата - беше на автомивка с монети.

Колата беше Хонда.

 

Е как мислите - това упражнение полезно ли е - има ли някаква логика или смисъл в него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доста пъти съм си мил колата със запален двигател. Нищо му няма.

Онзи ден даже на служебното Пежо Партнер (2ро на брой)2.0HDI VTC му измих двигателя докато работеше без никакви проблеми! И на двете им мия двигателите на харабия.

И на буса, Ивеко Дейли 60C18 3.0HTP 180hp му мия редовно веднъж месечно двигателя. Никакви проблеми нямам!

На бащата Каптивата 2.0CDTI ли как се води там- редовно се мие и то при запален двигател.

 

Никога не съм срещал проблеми.

(да чукна на дърво)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нещо не ме кефи да миеш работещ двигател.За дизелов съм съгласен до някъде,ама бензинов [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично мое мнение (не карам никой да се съобразява), на дизелов двигател не е проблем. Стига да се пази компа на колата. Още първата ми кола: Фиат Типо 1.9ТД я миех и при запален двигател и никога не съм имал проблеми!

 

За бензинов- не знам, не съм мил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работещ или неработещ за едното мокрене е все тая. Има една дребна и несъществена разлика, че ако се намокри някоя важна букса или лула- при работещия може да прекъсва или спре, а при неработещия може да не запали. Сушиш и тръгваш. :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя с хондата сигурно след предишно миене на загасен двигател е видял после зор с паленето, та си е рекъл тоя път да кара на сигурно и да я остави да работи на място. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.