Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с алтенатора на фелиция 1.3 МПИ


martin_284

Recommended Posts

Днес забелязах че много силно ми светят уредите и като меря алтенатора дава 16 , 16.80 V. (wow). Дали е от реле-регулатора ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да

Днес си взех нов и всичко е наред : ) 14.20 V , а с включени консумативи 14.00

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е след толкова борба (години) с алтернатори на Фаворит и Фелиция, които дават ниско напрежение,

най-после някой да се оплаче и от високо такова.

 

Евала!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е след толкова борба (години) с алтернатори на Фаворит и Фелиция, които дават ниско напрежение,

най-после някой да се оплаче и от високо такова.

 

Евала!

Като търсих този регулатор ми казаха че много трудно ще намеря , защото този алтенатор е бил оригинален чешки. Инъче много добре си зарежда. Акумулатора ми е 62AH имам и музика в колата , не съм имал никакъв проблем с ниско напрежение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига ровили тая тъпа тема. Много ясно, че ако не работи релето има презареждане. Мая имаше такъв проблем преди около месец.

 

Регулатор има на сточна гара за около 35лв оригинален и okolo 15 ментето, не знам какво е "трудно" в намирането. Влизаш в магазин Шкода, казваш -"Добър ден, реле - регулатор за фаворит искам, чешко (или полско Dovoz, в зависимост кое искаш)"

 

Ще ме извиняваш, но проблеми не си имал, с ниско напрежение, защото не си го мерил :lol: Това 14V с включени "консумативи" сигурно е било с включена запалката за цигари. Когато пуснеш къси и парното на 4, положението е доста повече 12.3V smile021 . Само с "консумативи" при всички е 14V

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига ровили тая тъпа тема. Много ясно, че ако не работи релето има презареждане. Мая имаше такъв проблем преди около месец.

 

Регулатор има на сточна гара за около 35лв оригинален и okolo 15 ментето, не знам какво е "трудно" в намирането. Влизаш в магазин Шкода, казваш -"Добър ден, реле - регулатор за фаворит искам, чешко (или полско Dovoz, в зависимост кое искаш)"

 

Ще ме извиняваш, но проблеми не си имал, с ниско напрежение, защото не си го мерил :lol: Това 14V с включени "консумативи" сигурно е било с включена запалката за цигари. Когато пуснеш къси и парното на 4, положението е доста повече 12.3V smile021 . Само с "консумативи" при всички е 14V

Не е така колега. На къси и парното на 4 , цд и включен усилвател Hifonics zeus zx4400 и квото друго измислиш под 13.6 не може да пандне :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи aко алтернатора ти е чешкия Magneton 55А/70А и малките обороти са ти 850 си един от малцина. :)

 

Другите шкоди са като коледни елхи, особено зимата, когато често се използва парно, студено е, тя не може да загрее хубаво да вдигне малките оборотите. Парното и фаровете изсмукват акумулатора за около седмица, ако е нов за около две и на светофар осветлението на таблото гасне, парното почти на половина намалява, а фаровете мижат като кандило в манастир

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи aко алтернатора ти е чешкия Magneton 55А/70А и малките обороти са ти 850 си един от малцина. :)

 

Другите шкоди са като коледни елхи, особено зимата, когато често се използва парно, студено е, тя не може да загрее хубаво да вдигне малките оборотите. Парното и фаровете изсмукват акумулатора за около седмица, ако е нов за около две и на светофар осветлението на таблото гасне, парното почти на половина намалява, а фаровете мижат като кандило в манастир

За първи път чувам за това нещо с парното и фаровете. Трябва да погледна какъв ми е алтенатора, но такива проблеми съм нямал. Нямам намерение да лъжа никой в този форум , все пак е за да си помагаме smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.