Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със спирачките Skoda 120L


Jordan1

Recommended Posts

Здравейте за пръв път пиша във форума и ми е малко трудно да обясня проблема но ще пробвам и дано помогнете.

Проблема е следния преди около два месеца както си карах ,не съм писал каква е колата SKoda 120l, че както си карам беше в дъжд спирачките просто потънаха изчезнаха с бавно каране с ръчна се добрах до вкъщи. На другия ден пробвахме и все още нямаше и педала действаше странно преди ,със серво са спирачките, на угасен мотор педала беше твърд но сега беше мек с леко съпротивление което след преминаване на педала през средата на хода си просто потъва със странен звук на изпускащ се въздух.

С обезвъздушаване не става бая пробвахме с баща ми не става. Предположихме ,че е от помпата намерихме от една бракувана шкода, изглеждаше по-новa помпата. Сменихме, обезвъздушихме и се появиха само предни спирачки, ковяха ама задните не хващаха. Обезвъздушихме отново и този път педала направи добре познатия звук на това изпускане на въздух. Махнахме помпата и баща ми каза да напомпя само на серво, същия звук. Предположихме ,че е от него днес го сменихме но никаква разлика, след 2 месеца търсене на серво нищо не стана. Но осъзнахме ,че сервото само омекотява педала ,при изключен двигател ако помпата е вред би трябвало да прави налягане и педала да е твърд да ама не, стига до половината и изпуска.

Сега мислим ,че е от гумичките на буталото и пружината на помпата и утре ще ходя на лов за нови по магазините за авточасти. Но се съмнявам да намеря.

Но въпросът ми не е къде да намеря гумички ами е по-скоро дали от това идва проблема или сме пропуснали нещо или бъркаме някъде или проблема е на друго място.

Така ,че моля някой ако има някакви идеи да драсне някой ред, два месеца колата стой и не се кара и ме дразни много а иначе е пушка пали веднага на 80 000 километра не е карана направо.

Помогнете с тия спирачки ,че побелях на млади години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и добре дошъл!

Симптомите са за проблем в спирачната помпа.

Вземи си твоята, и смени гумичките. Разбрах, че колата е на 80 000, а това е нищо за една помпа и по- точно за износването на цилиндъра.

Не се знае, тази от бракуваната кола в какво състояние е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросните гумички се продават в комплект и би трябвало да ги има във всеки магазин за Шкода.

Струват стотинки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София гумички има на монтевидео. Помпите са 2 модела за серво. Ти ако си от другаде - не знам.

 

Модератора който е писал преди теб, ако все още съществува неговата кола, да дойде едни пласмаси с щипките да си прибере от балкона ми, че ще ги затрия един прекрасен ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да прав си намерихме ги сравнително лесно но струваха 4 лева 3-те гумички.

 

Това 4 лв много ли е ? за маслоустойчиви гумички...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече не ми се струват скъпи защото свършиха работа, колата отново е в изправност. Мерси за съветите и се радвам ,че има хора към които мога да се обърна при подобни проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да прав си намерихме ги сравнително лесно но струваха 4 лева 3-те гумички.

 

Това 4 лв много ли е ? за маслоустойчиви гумички...

На фона на 70-80 лв. , колкото струва нова помпа, тия гумички са си направо без пари :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.