Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със задната чистачка на комби


fidanchev

Recommended Posts

Колеги онзи ден, след преминаване с около 30 км през една дупка. Не разбирайте кратер, а стандартна като милионите такива из София, ми се включи задната чистачка и продължи да си работи на интервалите, въпреки че лостчето не е бутнато на пред. И другото странно от тогава е, че спряха да ми работят пръскачките като дръпнеш лоста за да ги задействаш, нито предните нито задната. За да спре да чегърта на сухо, откачих кората на задната врата и издърпах буксата за чистачката. Който се е сблъсквал с подобен проблем да даде съвет как да установя, дали лоста е сдал багажа или някое реле е запекло от жегата. Предните чистачки си работят абсолютно нормално, дори и като дръпна за пръскалките, те си тръгват, но на сухо. А изобщо някой знае ли къде са въпросните релета за чистачките?

Благодаря предварително smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудно две мнения и двете противоречиви, то е ясно че е едното от две, ама от къде да тръгна се питам и как да го диагностицирам??? А и лостчето ще го разглобя някакси, ако не е капсуловано, ма не зная къде е това реле???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

c0347301d5e5e66e.jpg

това според аутодата ти е схема на чистачките. Според мен най-добре е първо да разкачиш пластмасите на волана и да изключиш лоста. след това почваш да включваш едно по едно от бушоните към моторчето. имай в предвид, че в снопа с кабели /минава през десния заден калник/ и снопа който минава през гумения маншон на петата врата е възможно да има прекъснати кабели. Провери ги! При мене имаше проблем с моторчето на предните чистачки. парадокса е че при отваряне на задния капак се включваше задната чистачка, при затворен капак предните започваха да работят нон стоп. Проблема ми се реши като свалих предното моторче и само го почистих

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тази схема нищо няма да разбере. Колега инсталирай си аутодатата, там като отвориш схемата с мишката върху елемента виждаш елемента какъв е, кабелчето какъв цвят е и т.н. А релето мисля, че е под волана, но като се замисля колегата правилно те е ориентирал. Разкачи предните и задни чистачки и ги пробвай поотделно, преди да разпарчетосваш лостчето или да дириш релето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе верно, какъв съм глупав от тая работа взех да затъпявам, Още утре ще пробвам тази идея.. Мерси за сега ще пиша какво е станало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се че не е толкова лесно разглобяването на лостчето, досташа ме да не го счупя и го оставих, да си го види специалист. Имам един познат жичкаджия, ще го чакам тези дни да го види и ще ви пиша каква причина е излязла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Най-на края майстора ми се върна от почивка и установи че причината е лостчето. Естествено най-скъпото , което можеше да се развали от тази инсталация. Взел съм едно менте лостче за 35 лв. Ако не издържи много ще прежаля 110 за оригинално. А тези по автоморгите са луди. Искат най-често по 70 лв за лостче втора употреба???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Ти намери кой да питаш, почти мога да ти кажа че не разбирам и по скоро мога да те заблудя, ама май рови от ляво на волана при бушоните. Там са доста от релетата, а и там се чува да цъка като задействаш задната чистачка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.