Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Незнаен проблем с тока...


imperor

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Разчитам, както винаги на компетентната Ви помощ!

Днес сутринта, след като потеглих за работа, символа на подгряващите свещи започна да мига и не спря, докато не извадих контактния ключ. На обяд реших да отскоча до близкия до бачкането сервиз. Качвам се в колата, давам контакт: ново 20 - този път свети иконката на хидравликата, а свещите се покриха яко дим. В сервиза ми пуснаха пълен тест, защото не успяха да идентифицират грешката... След пълния тест, единствената грешка, която излезна беше: "несъответстващ волтаж на сервото", но теста за токовете в колата показваше пълна изправност навсякъде, доколкото си спомням от порядъка на 14 и нещо волта... Момчето мери клемите на сервото, каза че има ток и не разбира какъв е този несъответстващ волтаж... Взех си колата и си я докарах тази вечер до нас със омразния светещ символ на сервото...

Очаквам мненията ви или предположенията ви, за да отида утре пак в сервиза, че в събота трябва да пътувам... :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен.

Ако е случайна грешка ще я изтриете, лампата ще изгасне и всичко ще бъде ОК. Може да гледате напрежението и на самия тестер. Върти волана за да се натовари помпата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво показа VAG-COMа?

Ами... Английския ми е трагичен. Не помня точно какво пишеше на английски, но момчето, което прави теста, го преведе като "несъответстващ волтаж"... Друг е въпроса, че когато се опита да замери тока на клемите на сервото, пластмасовия му кожух се разпадна на лесно чупещи се парчета... Пластиката е изгоряла тотално... А и не ми е ясно защо смени индикациите. Сутринта показваше през цялото време на движение мигащ символ на подгряващите свещи, а няколко часа по-късно - сервото (с което и преди съм имал проблеми). Ще я карам пак на тест, но този път ще си запиша точно грешката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Символа за подгряването мига при всякакъв проблем с електрониката. А освен "липсващ ток" е добре да знаеш и къде. Запиши грешките и ги пусни тук. Ще ти ги разтълкуваме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.