Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Данък МПС ?


Recommended Posts

Ако промените бъдат приети, това означава, че цяла палитра от модели влизащи в новия обхват на облекченията (101-136 кс) ще плащат наполовина по-нисък данък. Това неминуемо ще доведе до намаление на приходите във всички общини, където данък МПС е сериозно перо.

 

 

Кой ще плаща невнесените данъци - ами аз ще ги плащам, защото колата ми е Евро 2 и е 99-та година.  Е -това бих могъл да го кажа с гордост, ако живеехме в друга държава. Ho в България плащането на данъци не е повод за гордост, а за смях. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 158
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • ivansev

    12

  • karst

    9

  • shaft

    8

  • Цецо75

    7

Най-много писали в темата

http://news.ibox.bg/news/id_942141213

 

Не че е кой знае какво дори и да го приемат :)

 

Май някой от реформаторите има такава кола :). В нашата държава законите се пишат за конкретни хора (или групи от хора). Не че 110 kW са равни на 136 к.с., но това е друга тема. В закона единицата за мощност е киловат, така че конските сили нямат значение в случая.

Честито на печелившите (ако изобщо се приеме законът) - и аз ще съм от тях ;).

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то всички ще сме печеливши - 1.6, 1.9 все са 105 коня. И в момента горим яко.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крайно време е да се актуализира закона и границата от 74kW да се увеличи. Автомобилостроенето се развива и колите стават все по-мощни. Не може 2015 година ограничението да е 74kW, както е било и преди 10 или повече години. Особено при новите автомобили - кой нов автомобил е под 74kW... Дано го приемат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли ще го приемат. Общините се издържат точно върху тия хора с 105-150 коньовите коли. Те са най-масови и най-малко склонни да се крият.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли ще го приемат. Общините се издържат точно върху тия хора с 105-150 коньовите коли. Те са най-масови и най-малко склонни да се крият.

Именно. 200к.с. и нагоре са N1. Като искат да събират пари, да помислят по тоя въпрос :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предстоят изменения в ЗМДТ, с които ще отпадне декларирането в Общините. От КАТ ще си им пращат информацията служебно и няма да има разкарване, няма глоби за закъснелите, няма и криене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък искам да ви се "похваля", че платих данъка на Пежото, чак сега. Та ми направи впечатление, че са го вдигнали от от 23лв (миналата година) на 27лв за тази година. Не, че ме притесняват 4лв, но ми е против логиката да се вдига данъка за стара кола 1996г., 90к.с при положение, че е остаряла с още една година. Поздрави.

Редактирано от Metodiew
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.