Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Данък МПС ?


Recommended Posts

Ни нам. smile049 Не знам дали това, че живея в центъра няма значение. :-k И миналата година беше пак толкоз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 158
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • ivansev

    12

  • karst

    9

  • shaft

    8

  • Цецо75

    7

Най-много писали в темата

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте и от мен! При мен положението е плачевно! Закупих Фелиция 1,6 -1998г на 26.11. 2010г. Съпругата ми отива да плаща данък сгради и са и казали че аз дължа данък за ШКОДАТА 48лв за 2010г и 46лв за 2011г. Не съм бил декларирал, че притежавам колата. Декларация съм подал на 10.01.2011г. Декларацията се подава в двумесечен срок от придобиване на автомобила.Интересно защо ми искат пари за цялата 2010г?

Тази седмица или другата ще ходя да се разправям в даначното. Абе като според вас данъчните не съм подал декларация как аджеба разбрахте че съм придобил ФЕЛАТА? smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата не е спирана от движение - най-вероятно предишния собственик не е платил данъка за 2010г. :?:

Ако това е така - данъчните си го търсят. А кой ще плати - трябва да се разберете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като миналата година и моят - 283лв... То добре, че не е скочил... :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като миналата година и моят - 283лв... То добре, че не е скочил... :)

Поздрави

 

И моя е толкова. Октавия II 2008г. 1.9 ТДИ, 105 к.с.

Сега чакам да видя колко ще е на субърб-а, че той е 140к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази година е изборна и ни се размина повишението. Другата обаче ще свисти секирата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ее, браво бе, нали не можеш да си продадеш колата без да си платил данъка и? Данъчните нали са една институция да си проверяват в Пловдив дали ЕДИ КОЙ СИ си е платил и ако не е да си го хващат за врата и да си вземат парите!

Утре почивам и ще ходя да се разправям. Ще кажа какво се е случило. smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ее, браво бе, нали не можеш да си продадеш колата без да си платил данъка и? Данъчните нали са една институция да си проверяват в Пловдив дали ЕДИ КОЙ СИ си е платил и ако не е да си го хващат за врата и да си вземат парите!

Утре почивам и ще ходя да се разправям. Ще кажа какво се е случило. smile126

Ако продавачът не се отпише от данъчното случайно, а купувачът се е регистрирал било то в друг град, то и двамата плащат данък за едно МПС, а ако стане обратно, то купувачът изгаря с известие за неплатен данък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ура-а! Днес отидох да се разправям в данъчното! Оказа се, че видите ли били сбъркали!?

Брей как не сбъркахте да не плащам данъци, а обратно? Както да е. За сега данъкът за колата е 48лв за миналата и тази година. Тревогите и разходките-за моя сметка! smile126 smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как собственик на Опел Кадет 1.3S примерно, която има пазарна стойност от 500лв (230лв Надин) да плаща 283лв данък нали?!

По-логично е собственика на Октавия 2 за над 25000лв да плаща 283. ... Имал си бол пари платил си... чудя се ако след мен на тротоарите където спирам оставям локвички отработено двиг-масло и/или антифриз дали ще ми направят по-голяма отстъпка от данъка. smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

И моя е толкова. Октавия II 2008г. 1.9 ТДИ, 105 к.с.

Сега чакам да видя колко ще е на субърб-а, че той е 140к.с.

 

За супърб-а - 6.18 лв. smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.3,50кв, 99г. евро2 16.00лв за Силистра, но пък има много дупки. :x

Простата сметка показва, че това са 4 ст. на ден. С тези пари, дори маркировка на улицата ти не могат да направят, еле пък дупки да запълват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.3,50кв, 99г. евро2 16.00лв за Силистра, но пък има много дупки. :x

Простата сметка показва, че това са 4 ст. на ден. С тези пари, дори маркировка на улицата ти не могат да направят, еле пък дупки да запълват.

То в Силистра да няма само Фелиции :lol: ела да видиш какво става след 17.00ч по улиците, пък имаме само два булеварда, ще кажа че кмета ни е с последн мандат и това е достатъчно smile149

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Колеги, вчера си купих кола - Шкода Октавия, 98 год. и понеже ми е първа кола, не съм много наясно с бюрокрацията. Дотук си направих екотакса, гражданска отговорност и транзитни номера. Следващата седмица трябва да пътувам за да я регистрирам и понеже видях, че пишеше, че трябва да имаш платен данък МПС за пред КАТ, затова се чудя къде се плаща той? В КАТ като отида за регистрация, или в софийския КАТ преди да тръгна, или някъде другаде?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В общината, която ти е по постоянен адрес. Първо трябва да я впишеш на отчет в същата община и тогава ще можеш да си платиш и данъка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ще рече, че трябва да ида задължително до общината и преди това не мога да мина през КАТ, така ли? Това е ужасно малоумно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако знаеш точната сума можеш и по банков път ... Но тази година данъчен калкулатор няма и няма начин да бъдеш сигурен колко трябва да платиш :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В повечето газ сервизи извършващи прегледи на газови. Но за целта ти трябва паспорта на бутилката и най-вероятно ще искат да направят водна проба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.