Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Данък МПС ?


Recommended Posts

  • Отговори 158
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • ivansev

    12

  • karst

    9

  • shaft

    8

  • Цецо75

    7

Най-много писали в темата

Чудя се какво ли става , ако не си платиш данъка на МПС-то !?! smile049 По принцип данъка се плаща затова защото амортизираш улиците , но все пак и те трябва да са що-годе пригодни за каране ...

Аз не съм доволен въобще от състоянието на пътищата в община Казанлък ( дори не е започнато кърпенето) и затова мисля тази година да пропусна поредната рекет-вноска от 243 лв.

Дали могат някак си насила да ми ги вземат ?!!! :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои да знае какво става ако си забравил да обявиш колата в общината? smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от Казанлък,платих данък 26 лева и нещо през януари,Шкодата е 1,9 TDI- 90 коня-2000 година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без платен данък МПС не може да се мине годишен технически преглед.

Да, така е! Но все още се намират места, където се минава само по "документи". ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам познати, които не са си зачислили колата в данъчното и ми се смеят, че плащам по 300лв. Но както се казва за всеки влак си има пътници. На който му се рискува, да не си зачислява МПСто в данъчната служба, но при продажба незная как стават нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък платих 378лв. с 5%отстъпка като колата все още е лизингова и е СА регистрация ](*,) . Миналата година без отстъпката беше 400лв.Сърцето ми се откъсна два пъти на фона на пейзажа по българските пътища.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и аз платих данъка на Октито-160лв.Миналата година беше почти 300лв.Явно годинките имат голямо значение,минахме в петата година и данъка намалява.Но пък колата остарява! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и друг път сме говорили, данъка зависи и от годините на колата.

 

В зависимост от годината на производство данъкът се умножава със следните коефициенти:

 

Брой на годините от годината Коефициент

на производство, включително

годината на производство

Над 14 години 1

Над 5 до 14 години включително 1,5

До 5 години включително 2,8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се оплача тук - от лизинга, който изплатих наскоро ми твърдят, че трябва да платя на Реното данък 711лв за тази и още толкова за миналата година ](*,) Колата е 2008-ма :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек да не си купи по-нова кола. Аз например за моето Венто 1992 г., 90 к.с. в София платих към 20 лв (води се че е с катализатор).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек да не си купи по-нова кола.....

 

Логиката явно е такава: Щом си си купил нова кола трябва да ти вземем 3 пъти повече ( нищо , че е по-екологична) . Имал си бол пари за даване - за един данък ли няма да намериш !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Историята е ултра тъпанарска. Коли с Евро 5 с филтри за сажди да плащат 100-200 пъти по-голям данък от 20-30 годишни коли, които горят масло с бензин 1:1 :(

 

В Германия всички стари коли (не помня след каква възраст) могат да се пререгистрират като "исторически" със съответния по-нисък данък, за сметка на задължително монтиране на катализатор доколкото знам. На останалите без Евро 2 им дерат по 2 кожи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек да не си купи по-нова кола.....

 

Логиката явно е такава: Щом си си купил нова кола трябва да ти вземем 3 пъти повече ( нищо , че е по-екологична) . Имал си бол пари за даване - за един данък ли няма да намериш !!!

 

Логика в България да бе да.Нашите управници са ампутиранини от логика :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви документи трябваше да се носят в общината като се плаща?

 

Вероятно,имаш предвид НАП!Преди това трябва да си я декларирал там! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви документи трябваше да се носят в общината като се плаща?

 

Вероятно,имаш предвид НАП!Преди това трябва да си я декларирал там! :)

Данъка на колата ("такса МПС") е местен (общински) данък и се плаща в общината.

Поради тази причина и данъка е различен в различните общини. За плащането му е достатъчно да си "носиш" ЕГН-то. Стига разбира се колата да е регистрирана в общината на твое име :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EDIT: O2, 2007г., 85kW, "град" София - 328.44лв. (+винетка = около 400лв общо за годината) - ТАКА се заплаща в България удоволствието да "САМОКАТАСТРОФИРАШ"! Да си ги наврът в.... :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На баба Шкода "стотицата" данъка и е 10-тина лв и без катализатор :D Ами за 28 kW и 36 г. колко да е smile048

 

Може да бъде закупена. Данък 2 кутии цигари годишно. :) Цена - по-ниска от некои годишни данъци, писани в темата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви документи трябваше да се носят в общината като се плаща?

 

Вероятно,имаш предвид НАП!Преди това трябва да си я декларирал там! :)

Данъка на колата ("такса МПС") е местен (общински) данък и се плаща в общината.

Поради тази причина и данъка е различен в различните общини. За плащането му е достатъчно да си "носиш" ЕГН-то. Стига разбира се колата да е регистрирана в общината на твое име :)

:smt017 Грешката е моя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

Започна плащането на годишния пътен данък за МПС 2011

 

Както през 2010 за моята 160 лв

 

с отстъпката днес платих 152лв.

 

AHF 1999г. 81кW = 110 к.с. Пловдив

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.